Şimdi Ara

OyunLog'un TürkNet'e Geçiş Macerası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SNR değerinin en düşük 8db olarak ayarlanacağını varsayarsak indirme hızınız maksimum 30000kbps civarına sabitlenir gibi gözüküyor. Alacağınız hız da 28mbps civarı olur.

Upload hızınız ise 3mbps'den yukarı çıkartılamaz maalesef. VAE altyapısında VDSL 35mbps ve altı için upload hızı 3mbps, 50mbps ve üstü için upload hızı 4mbps'dir. Türk Telekom'un diğer servis sağlayıcılara belirlediği hızlardır bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 16 Mart 2019; 16:16:19 >
  • 19.03.19
    Bugün son kez hız ile alakalı görüştük. Yukarıdaki nomadio arkadaşımızın bahsettiği gibi TT tarafından alt yapılara uygulanan limitlerden dolayı hattımın kaldırabileceği en stabil hızı verdiler.

Konu hakkında yardımcı olan tüm TürkNet çalışanlarına ve konuya yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunLog -- 29 Haziran 2020; 20:29:22 >
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar var telefon yok Basvuru yapildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OyunLog'un TürkNet'e Geçiş Macerası

19.06.20
    SMS ile gelen bir mesajdan sonra OİM'e girdim. "Hızınız düşük gözüküyor. Destek kaydı açın!" gibi bir bildirim gördüm. O sırada aşırı fırtınalar olduğu için hızımda bir düşüklük vardı. Destek kaydı açtım.

"NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144" - 35M download ve 6M upload kullanıyordum.

29.06.20 - Destek Kaydım Kapatıldı
    10 gündür her gün OİM üzerinden yazıştık. Durumu anlatmaya çalıştıysamda bir türlü anlatamadım. TT aylardır sorunsuz çalışan hattım yetmediği için sınırlandırma yapmış ve bu TürkNet'in elinde değilmiş. Ben sınırlandırma yapacaksa TürkNet yapsın ben TürkNet'e para veriyorum dediysemde dinletemedim.

"NmsHızProfil : VDSL2_26M_6144" - Yapıldı. 26M download ve 6M upload oldu.

29.06.20 - Yeni Destek Kaydı
    1 yıldır kullandığım "NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144" profilim "NmsHızProfil : VDSL2_26M_6144" destek istedikten sonra sabitlenmesinden dolayı tekrar destek kaydı açtım.

04.07.20
    Telekom ekipleri geldi ve hattımın 35000 aldığını sorun olmadığını söylediler. Ekran görüntüsünü TürkNet'e yollayacaklarmış.

05.07.20 - Çözüldü Diye İşaretlenmiş
    TürkNet'ten alt yapıda sorun olmadığı, bina iç tesisatında sorun olabileceği ve bunuda ücreti karşılığında ekip yollarak yapabileceklerini ileten bir mesjala sorunun çözüldüğünü ifade eden bir mesaj geldi.

05.07.20 - Aynı Kaydı Açtık
    Benim sorunumun tesisat ile değil NmsHızProfilim değiştirilmesiyle alakalı olduğunu anlatan bir mesaj ilettim.

14.07.20
    26M olan downloadım 35M yapılmış. Ama bu seferde 6M olan uploadım 3M yapıldı. Bunu kendilerine bildirdim.

"NmsHızProfil : VDSL2_35M_3144 - Yapıldı. 35M download ve 3M upload oldu.

16.07.20 - Çözüldü Diye İşaretlenmiş
    "1 gündür online görünüryorsunuz sistemde. Upload değerlerine müdahale edemiyoruz." denerek 6M olan uploadım 3M'e düşürülmüş. Bende sorunum çözülmedi "NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144 aylardır kullandığım profilim bu." şeklinde bir mesaj attım.

Not:
    Gerçekten memnuniyetle kullandığım TürkNet'te son 1 aydır yaşadıklarım bunlar. Umarım en kısa sürede eski güzel TürkNet'li günlere geri dönebilirim.

Konuyu güncellemeye devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunLog -- 16 Temmuz 2020; 21:41:32 >

• Yardımcı olun OyunLog'a..
  • Hayranı olduğum kişinin upload hızını kıstıladığınız için bize içerik sunamıyor. Lütfen yardımcı olun.
  • OyunLog kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj ile gönderdim.
    Merhaba, hat değerlerini kontrol ettiğimde altyapınızın desteklediği maksimum hız verilmiştir. Pandemi nedeniyle upload hızları temmuz ayına kadar 2 katına çıkarılmıştı. Temmuz itibariyle upload hızları eski değerlere yerleşik operatör tarafından çekilmektedir. Bu konuda maalesef biz müdahalede bulunamıyoruz.
    19.07.20
    16.07.20 tarihinde upload hızımın 6M'den 3M'e düşürüldüğünü bildirmemin üzerine Türk Telekom saha ekiplerine arıza olarak durumu ilettiklerini söylediler. 36 saat sürebilirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunLog -- 19 Temmuz 2020; 17:22:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyunLog

19.07.20
    16.07.20 tarihinde upload hızımın 6M'den 3M'e düşürüldüğünü bildirmemin üzerine Türk Telekom saha ekiplerine arıza olarak durumu ilettiklerini söylediler. 36 saat sürebilirmiş.
    Bununla ilgili arıza kaydı açılması imkansız. Çünkü pandemi dönemi 2kat hız uygulaması sona erdi. VAE de aldığınız 3mbit upload normal. YAPA olması lazım daha fazlası için. Aynı cevabı arıza kaydı cevabı olarak verecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jademugla kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu konuda bize resmi olarak bir bilgi verilmedi. Resmi olarak bilgi verdiklerinde bilgilendirme yapacağız.
  • 22.07.20
    Download ve upload daha da düştü. 35M olan download 22M / 6M olan upload 2.3M oldu.

OyunLog'un TürkNet'e Geçiş Macerası
    upload pandemiye özel 6 idi 3 e türk telekom düşürdü türknet bir şey yapamaz
    Merhaba, pandemi döneminde artan internet kullanımını desteklemek için Türk Telekom toptan seviyede sağladığı upload hızlarını geçici olarak artırmıştı. Biz de bu hızlandırmayı bu altyapı üzerinden hizmet verdiğimiz kullanıcılarımıza hemen yansıtmıştık. Ne yazık ki sadece bu döneme özel yapılan bu iyileştirme resmen 30 Haziran’da, fiilen 19 Temmuz’da sona erdi. Kalıcı olması için konuşmalarımız devam ediyor ama henüz kesinleşmiş bir şey yok. Bizim kendi altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için zaten pandemi öncesinde de bir sınır yoktu, pandemi sırasında olmadı, ileride de olmayacak.

Download konusunda yaşadığınız sorunu arkadaşlarımın kontrol edebilmesi için test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?

Hali hazırda konu ile alakalı açık 2 tane destek kaydım mevcut. Özel mesaj ile size yolluyorum.
    Merhaba, kaydınızın önceliğini teknik uzmanlarımıza ilettim. Arkadaşlarım saha ekiplerinden güncel bilgi alarak sizinle iletişime geçecek. Konuyu yakından takip ediyorum.
  • 27.07.20
    Upload sorunu için açtığımız destek talebi sonucundan ayın 22'sinde 35MB olan download 26MB yapıldı. Hattımın bunu desteklendiği söylendi. Yeniden 34693782 talebine hızımın aylardır kullandığım 35MB olması için yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba, kaydınızla ilgilenen teknik arkadaşa tekrar kontrol edilmesi için bilgi verdim. Siz de eğer sizinle aynı binada olup daha yüksek hız alan biri varsa hizmet numarasını kaydınıza ekler misiniz?
    Merhaba,

Binada en yüksek hızı alan kişi bendim. Diğerleri benim gibi internet üzerinden içerik üretmiyorlar.

Aşağıda destek kaydı sırasında hız profilim "NmsHızProfil : VDSL2_35M_3072" olduğunda olan modem değerleri ile hız profilim "NmsHızProfil : VDSL2_26M_3072" yapıldıktan sonra olan modem değerleirni paylaşıyorum.

Hız profilimin uploadlar düştüğü için "NmsHızProfil : VDSL2_35M_3072" olması gereken haline dönmesi için yardım bekliyorum.

NmsHızProfil : VDSL2_35M_3072

NmsHızProfil : VDSL2_26M_3072

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.