Şimdi Ara

Oyunlarda Fiziğin Geriye Gitmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yıllar geçtikçe oyunlar texture kalitesi ve polygon sayısından ibaret olmaya başlıyor hadi fizik gelişmiyor eskiden koyduğunuz güzellikleri ayrıntıları bozmayın bari özellikle far cry videosunu izleyin 10 yıllık far cry 2 rahat bir nesil önde far cry 5 den fizik konusunda. Hadi ubisoft paragöz firma her sene aynı oyunları çıkartıp duruyor ama bir oyun için yıllarca uğraşan Rockstar'ın 268 milyon dolar harcayarak geliştirdiği oyundaki fiziği görüyoruz
    durum aynı yani
    Böyle olmasının nedenlerinden birisi de oyunculuğun ele ayağa düşmesi 10-15 yıl önceki oyun piyasası maddi olarak bu kadar büyük gelir getirmiyordu ve oyuncu kitlesi eminim bu fiziklerin detayların farkındaydı şimdi oyunculuk ışıklı klavye mouse alıp adam öldürmekten başka bir şey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 4 Nisan 2018; 23:56:13 >

• artık grafiği bırakıp fizik kasmaları lazım full yıkılabilir ortam istiyorum oyunlarda
  • konsollar oyun piyasasına yön vermeye başladıktan sonra fizik göz ardı edildi. Görsellik ön plana çıkarıldı. Konsolların gücü sınırlıydı ve bu gücün tümünü grafik için kullandılar. Dolayısıyla zamanla grafik olsun yeter anlayışı yerleşti.
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle dogru.Crysis 1 de bulunan fizikler hala modern shooter larda yok.Ayrica Son 10 senedir grafik alaninda da oyle bi sicrama olmadi zaten.Varsa yoksa openworld karakter gelistirme anlamsiz yan gorevler icerik kasiliyor ama senoryalar boktan mesela...
  • Eh bu duruma en çok oyun sektörünün çoğunluğunu oluşturan "çoluk-çocuk" müşteri kitlesi sebep olmadı mı?

Burada bile grafiği güzel olmayan oyuna "çöp" diyenler, eski klasiklerden bihaber olanlar, bugün hala oynanabilir olanları 30+ olanların bir şekilde çalıştırıp oynadığı oyunları bilmeyenler var.

Varsa yoksa grafik değil her şey. Senaryolu oyun çok kalmadı, ben çok multi sevmem mesela, senaryoyu bitirir silerdim. Ama adamlar senaryosu olmayan sırf multi olan oyun çıkardılar. Ya da senaryo dandik, yine multi ağırlıklı...

Eh, adamlar bu müşteri kitlesine, tribüne oynuyor.

Düşünün, Arma3'te kafaya kurşun yiyen adam tak diye ölünce "eeeeeeh bu ne lan, bi kurşunla öldük" deyip oyundan çıkıyor. E arkadaş, savaş simülasyonu bu. COD'daki gibi 30 kurşun yiyip ekranın kenarları kırmızı olmuyor, iki dinlenince %100 olmuyorsun.

Adamlar sağlık kiti ile iyileşmeyi bile kesmiş yahu... Ona bile erinen varmış demek ki "dolaşıp dolaşıp bi de medkit mi arayacaz la" diye...

Haa şu da var, her oyuna da süper gerçekçilik gitmiyor. Arcade olsun diyoruz. Hepsini herşeyi gerçekçi yapmaya kalkarsanız oynayamazsınız, öyle bir durum da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 13 Nisan 2018; 10:14:28 >

• Benimde anlamadığım bu grafikler değişmiyor ama sürekli daha yüksek donanım istiyor.
  • Gta 4 gta 5 konusunda katılıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GodPan

Benimde anlamadığım bu grafikler değişmiyor ama sürekli daha yüksek donanım istiyor.
    pc bileşenlerini nasıl satacaklar yoksa şuan aslında gtx 750 den itibaren tüm kartlar yeterli oyunları oynamak için ama optimize berbat bilerek yapılıyor bir 2 gereksiz dosya ekleniyor bilerek yada eksik bırakılıyor 50 alacağına 30 fps alıyorsun bu kadar basit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar hep "velet" dediğimiz yeni nesil, kalitesiz oyuncular yüzünden oluyor. Bu veletler yüzünden oyun firmaları da nabza göre şerbet veriyor. 1-2 indie yapımcı var bu kafada olmayan ama imkânları el verdiği kadar yapabiliyorlar onlar da.

İşin özeti, bana göre oyun dünyası artık öldü. Farklı meşgaleler arıyorum ben şahsen, bir beklentim kalmadı. İçine s..tılar çünkü.

Oyun dünyasının en büyük rezilliğini size takdim edeyim. By the Mafia 3'ün beyinsiz, sakat yapımcıları ;

• Teslaman kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam...
    Mafia3'ü aldım bi süre zevkle oynadım. Niye millet sövüyomuş ki ya diyordum, ta ki gidip temizlediğim mekana tekrar gidip aynı adamları görünce olay koptu.

İyi hadi yine de devam edeyim görevler fena değil dedim, bi yerden sonra sıkmaya başladı. Baya ilerlemiştim, silmek zorunda kaldım, bi ara abanacağım ama sırf bitirmiş olmak için. Nerede öncekilerin tadı... Bari ismine Mafia demeselerdi.

Düşünüyorum, eskiden, küçükken biz de böyle miydik, bunları mı istiyorduk diye ama yok yahu. Ki senaryo hastasıyımdır. Adamlar onu bile bıraktılar. Sırf multi olan oyunu "oyuncu böyle istiyor" diye yapıp sunuyor. Ha güzel örnekler yok mu, var ama senaryo mutlaka olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Sorma hocam...
    Mafia3'ü aldım bi süre zevkle oynadım. Niye millet sövüyomuş ki ya diyordum, ta ki gidip temizlediğim mekana tekrar gidip aynı adamları görünce olay koptu.

İyi hadi yine de devam edeyim görevler fena değil dedim, bi yerden sonra sıkmaya başladı. Baya ilerlemiştim, silmek zorunda kaldım, bi ara abanacağım ama sırf bitirmiş olmak için. Nerede öncekilerin tadı... Bari ismine Mafia demeselerdi.

Düşünüyorum, eskiden, küçükken biz de böyle miydik, bunları mı istiyorduk diye ama yok yahu. Ki senaryo hastasıyımdır. Adamlar onu bile bıraktılar. Sırf multi olan oyunu "oyuncu böyle istiyor" diye yapıp sunuyor. Ha güzel örnekler yok mu, var ama senaryo mutlaka olmalı.
    Siz yine almış bir süre oynamışsınız. Ben oyunun duyurulduğu trailerı görünce ana avrat küfür etmiştim "yapacağınız oyuna" diye.

• Grafikleri iyiyse sorun yok knk. 4K'da full ayarlarda 60fps versin yeter. Ne yapacaksın fiziği ve oynanışı. Hikaye falan saçma. Grafikleri iyi olsun yeter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.