Şimdi Ara

Oyunlarda ekran donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben normalde oyunları takır takır oynuyordum dün empire total war'ı indirdim. onu yükleyip açtıktan sonra baktımki oyundaki yazılar kareye dönmüş ve hiçbirşey okunmuyordu.Bende oyundandır indirdiğim yerdendir diye tamamen sildim.Ve şimdi açtığım bütün oyunlarda aynı sorun var oyuna girdiğim an ekran acayip bir şekilde bozuluyor yazılar kare kare oluyor.her tarafı çizgi çizgi oluyor.Oyundan çıkınca ise masaüstünde mouse'um görünmüyor.Tıklıyabiliyorum ama mouseu göremiyorum.PC'e restart atınca tekrar düzeliyor ama herhangi bir oyuna girersem yine aynı şeyler oluyor.Sorunumu bilen neden olduğunu bilen varmı?.Ekran kartımdan olması imkansız hem oyunları daha dün takır takır oynayabiliyordum hemde ekran kartım 9800GT oyunlarımın hepsini rahat rahat kaldırabilecek bir kart.Yardım edin lütfen :S
    Örnek vericek olursam eğer
     Oyunlarda ekran donması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drvi -- 12 Ağustos 2010; 0:03:24 >

• Ekran kartın muhtemelen ya arzalanmış yada aşırı ısınma sorunu var,Garantisi varsa teknik servise baş vurmanı tavsiye ederim.
  • karta overclock filan yapdıysan onları kapa driver ayarlarına bak
  • Kartta overclock yapmadım hiç. Ayrıca şimdi ısıya baktım masaüstündeyken 62 civari oyuna girdiğimde 68-70 arasında gidip geliyor. Bildiğim kadarıyla normal bi sıcaklık bu? Şimdi driverlara baktım ben baya eskide kalmışım hoş ekran kartının paketinin içindne çıkan götürüyor diye elleşmemiştim ama şimdi yenisini indiriyorum inş. bakalım düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drvi -- 12 Ağustos 2010; 1:21:18 >
  • Tavsiye olarak driver güncelle ve işletim sisteminin güncellemelerini yap. Kesinlikle çok fark oluyor.
  • Driverı güncelledikten sonra bi 5-6 saat normaldi ama ondan sonra yine aynı şey oldu.
    nvp4 bilmemneli bişeyler çıkardı karşıma yanıt vermiyor ekran kartı tarzı birşeyler çıktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.