Şimdi Ara

Oyundayken Çökme Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim çok önemli ve çözemediğim bir problemim var. Oyundayken (Caesar 4) durup duruken bilgisayar resetleniyor yada monitör kapanıyor yada hem monitör kapanıp hem alet kilitleniyor. Birde CityLife oynarken böyle yapıyor anlamadım neden. Bilgisayarımın özellikleri: Pentium 4, 1.80 GHz, 768 MB RAM, ATI 256 MB RADEON 9250(400MHz). Düşük modlarda rahatlıkla kaldırabilir aslında bu oyunları. Ama neden böyle yapıyor anlamadım. Oyunda değilken hiç böyle yaptığını görmedm. Derdime bir çare lütfen neler oluyor, neler yapabilirim acaba?

• aynı sorun bende de var.Bilgisayar normal açıkken hiç bi sorun yok ama oyunlara girdiğimde bilgisayar resetleniyor gibi oluyor ama resette deil siyah ekran geliyor.Bu yüzden hiç bir oyunu oyanamaıyorum bi bilgisi olan varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seddulbahir

aynı sorun bende de var.Bilgisayar normal açıkken hiç bi sorun yok ama oyunlara girdiğimde bilgisayar resetleniyor gibi oluyor ama resette deil siyah ekran geliyor.Bu yüzden hiç bir oyunu oyanamaıyorum bi bilgisi olan varmı.

Evet dostum aynen dediğin gibi tam olarak resette değil monitör kararıp bilgisayar donuyor. Umarım yardım edecek birileri çıkar. Çıldıracam ne olduğunu anlayamadım hala.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xpashax

quote:

Orjinalden alıntı: seddulbahir

aynı sorun bende de var.Bilgisayar normal açıkken hiç bi sorun yok ama oyunlara girdiğimde bilgisayar resetleniyor gibi oluyor ama resette deil siyah ekran geliyor.Bu yüzden hiç bir oyunu oyanamaıyorum bi bilgisi olan varmı.

Evet dostum aynen dediğin gibi tam olarak resette değil monitör kararıp bilgisayar donuyor. Umarım yardım edecek birileri çıkar. Çıldıracam ne olduğunu anlayamadım hala.

valla inşallah birader geçende bilgisyaracıya sordum herif dedi bende bugunlerde çok duyuyuorum böyle makineleri geçende format attık fanı değiştik yine düzelmedi dedi.Bende yaklaşık 2 aydır var artık çıldırcam yav

• Sıcaklıklarınızı kontrol ettiniz mi?
  • Isıdan olmaz. Zaten yağ sürmüşler, ekim ayında ne kadar olur?
  • driverlarınız güncel mi ?
  • oyundayken mi kapanıyor yoksa oyuna girer kenmi ,,, Oyundayken belli bir müddet sonra kapanıyorsa ekran kartında sorun olabilir.
  • oyundayken kapanıyor reis.Pc normal açıkken internette dolaşırken filan sorun yok.Sıcaklığı filan nasıl kontrol edebiliriz bi yardımcı olabilirmisiniz çıldırıcam valla
  • Problem çözüldüğünde konu sahibi topiğin başlığının sonuna P/Ç <- eklerse minnettar kalırız. Problem çözüldü anlamında..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alkan

Problem çözüldüğünde konu sahibi topiğin başlığının sonuna P/Ç <- eklerse minnettar kalırız. Problem çözüldü anlamında..

keşke çözebilsek reis olursa ekleriz.
  • quote:

Problem çözüldüğünde konu sahibi topiğin başlığının sonuna P/Ç <- eklerse minnettar kalırız. Problem çözüldü anlamında..

Abi sorunu bir çözebilsek P/Ç manyağı yapacam konu başlığını ama işte olmuyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

Sıcaklıklarınızı kontrol ettiniz mi?

Algol sıcaklık değerlerimi yazıyorum bi tetkik muayene edersen sevinirim

Anakart---> 35 derece
    CPU-------> 35-36 derece
    HD---------> 35 derece
    Sizce nasıl değerler yalnız tabiki şuanki değerler bunlar oyunda değilken?? Yada şöyle sorsam mesela bu değerler kaç olunca bu sorunu yaşarız??
  • quote:

Orjinalden alıntı: sameducer

driverlarınız güncel mi ?

Driverlar güncel yani ekran kartının driverını zaten aldığımda yeni yükledim
  • quote:

Orjinalden alıntı: xpashax

quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

Sıcaklıklarınızı kontrol ettiniz mi?

Algol sıcaklık değerlerimi yazıyorum bi tetkik muayene edersen sevinirim

Anakart---> 35 derece
    CPU-------> 35-36 derece
    HD---------> 35 derece
    Sizce nasıl değerler yalnız tabiki şuanki değerler bunlar oyunda değilken?? Yada şöyle sorsam mesela bu değerler kaç olunca bu sorunu yaşarız??

sıcaklıklar normal baska bir sorun olmalı...
  • bana tipik sıcaklık sorunu gibi geldi.özellikle ekran kartı sıcaklığı.ayrıca ekran kartı sıcaklığını yazmamışsınız.ve yazdığınız değerler oyunda değilken olan değerler.riva tuner programını yükleyip oyuna girmeden önce programı açıp ekran kartı sıcaklığına bakın.program açıkken oyuna girip oynayın.arada alt+tab yapıp oyundan çıkın ve sıcaklığa bakın.ayrıca ekran kartınızın marka ve modelini yazarsanız çalışma sıcaklıkları hakkında bir fikrimiz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promet -- 13 Ekim 2007; 2:45:32 >
  • Doğru diğer sıcaklıklar gayet normal fakat en önemlisi olan ekran kartı yazmıyor ve ben de ondan şüpheleniyorum zaten. promet'in önerisi makul.

quote:

Ama bu devamlı yazılmaz kafaya vururmuş gibi.
  • Riva Tuner programını yükledim ancak ekran kartımın modeli (RADEON 9250 Series, ATI Mobility Radeon 9200 (M9+X)) yüzünden sıcaklık ölçümü yapılamıyormuş bunuda forumumuzdan öğrendim. Oyundaki cpu sıcaklığı 41lere çıkıyor. Ama ekran kartının sıcaklığını ölçemeyeceğim sanırım. Benim bu sorunum heralde çözülmeyecek ya offfffff.......

quote:

Orjinalden alıntı: promet

bana tipik sıcaklık sorunu gibi geldi.özellikle ekran kartı sıcaklığı.ayrıca ekran kartı sıcaklığını yazmamışsınız.ve yazdığınız değerler oyunda değilken olan değerler.riva tuner programını yükleyip oyuna girmeden önce programı açıp ekran kartı sıcaklığına bakın.program açıkken oyuna girip oynayın.arada alt+tab yapıp oyundan çıkın ve sıcaklığa bakın.ayrıca ekran kartınızın marka ve modelini yazarsanız çalışma sıcaklıkları hakkında bir fikrimiz olur.

• bab everest ultimate edition adlı yazılımı kurursan cpu,gpu,hdd,cpu fan sıcaklıklarını örenebilrisin bu program işini görücektir
  • Havalı, everest ultimate programını kurdum ama gpu sıcaklığını göstermiyor. Çünkü ekran kartının sıcaklığını görebilmemiz için kartta sensör gibi bişey olması gerekiyomuş vs. Yinede teşekkürler yardımlar için ;)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.