Şimdi Ara

oyunda anlık ekran bulanıklaşıp netleşmesi sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S©o®PioN06

quote:

Orijinalden alıntı: catil

quote:

Ekran alıntısı

Nasıl alıyoruz ekran alıntısını..

İndir programı screnshoota tıkla ordan ayarla.

Oyunu da aynı anda program ile mi açacağım, peki bulanık görüntüyü nasıl yakalayacak bu program....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran alıntısı

Nasıl alıyoruz ekran alıntısını..

İndir programı screnshoota tıkla ordan ayarla.

Oyunu da aynı anda program ile mi açacağım, peki bulanık görüntüyü nasıl yakalayacak bu program....

evt aynı anda açacan.Bulanıklaştığında bascan tuşa.

• Fraps yazılımını indir:http://www.fraps.com/download.php

Oyuna girmeden önce Fraps'ı aç. Bulanıklığın olduğu anda F10 tuşuna bas. Ekran görüntüsü C:\Fraps\Screenshots klasörüne kaydedilcek. (ya da fraps'ı nereye kurduysan).

Görüntüyü bize ulaştırmak içinse imageshack.us gibi bir siteyi kullanabilirsin. (siteye girince, browse kısmından görüntüyü bul ve şimdi yükle'ye bas. Bir de, 800x600 yazan yeri "yeniden boyutlandırma yapma" olarak değiştirirsen iyi olur).

Muhtemelen blur efektiyle alakalı bir durum, yani bir sorun değil. Ama ekran görüntüsüne bakalım yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Eylül 2012; 5:55:32 >

• Biraz garip ama ekran kartı cok iyi oldugu icin olabilir mesela cocuklugumuzun efsane oyunlarından wil rock simdiki ekran kartlarına cok basit geliyor ve deli gibi kasma ve oyundan atmalar oluyor... Ben 1 gb 128bit bunu yasadıysam sende benzeri bir durum söz konusu olabilir bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • görüntüleri yakaladım ama bir türlü ımageshack sitesine üye olamıyorum bekletip duruyor...
  • sonunda galiba görüntüleri sizinle paylaşabiliyorum arkadaşlar linkler bunlar....

http://imageshack.us/photo/my-images/819/bioniccommando201209301.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/407/bioniccommando201209301.png/

İlk fotoğraf bulanık olan fotoğraf ikincisi ise bir süre sonra netleşen fotoğraf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catil -- 30 Eylül 2012; 13:17:28 >

• Arkadaşlar pek anlamam ama motıon blur bununla alakalı bırseydı dıye hatırlıyorum motıon blur acıksa kapatmayı denermısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [KING]ByNostra

Arkadaşlar pek anlamam ama motıon blur bununla alakalı bırseydı dıye hatırlıyorum motıon blur acıksa kapatmayı denermısın ?

Bakayım oyunun için de böyle bir seçenek var mı...
  • oyuna baktım ama blur efekti ile ilgili bir ayar bulamadım....
  • birde merak kasma yapıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [KING]ByNostra

birde merak kasma yapıyormu ?

Yok kasma yapmıyor hiç zaten bu oyun galiba 2009 da çıkmış, sıkıntı göz bozacak bulanıklaşıp netleşmesi...
  • Baştan Yüklemeyi dene herşeyi driverleri vs kökünden kaldır tekrar kur oyunda dahil.
  • fleshstorm666 hocamın yorumunu bekliyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyGhostAir

Biraz garip ama ekran kartı cok iyi oldugu icin olabilir mesela cocuklugumuzun efsane oyunlarından wil rock simdiki ekran kartlarına cok basit geliyor ve deli gibi kasma ve oyundan atmalar oluyor... Ben 1 gb 128bit bunu yasadıysam sende benzeri bir durum söz konusu olabilir bence...

Benim adı geçen oyun çok eski değil galiba 2009 da çıkmış ama bilmiyorum nedense...
  • Oyundan görüntü yükle bakalım diyen arkadaşlar kayboldu...
  • Oyun ayarlarında varsa AAF ve/veya anisotropic filtering (texture filtering diye de geçebilir) ayarını kapatın veya en düşüge alın. Sorun muhtemelen gidecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Ekim 2012; 14:08:29 >
  • olan olay oyunun motoru ile alakalı. da olabilir ,misal BORDERLANDS oyunlarında ekran kartınız nekadar kuvvetli olursa olsun. katman kamtan yüklenir oyun
    sağa sola baktığınız zaman görüntü ilk hafif bulanıktır. sonraki saniye içerisinde netleşir görüntüler.

standart bir oyun motoru uygulaması olabilir karşılaştığınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Oyun ayarlarında varsa AAF ve/veya anisotropic filtering (texture filtering diye de geçebilir) ayarını kapatın veya en düşüge alın. Sorun muhtemelen gidecektir.

Oyun ayarları ile ilgili üstte ki mesajlarda konuştuk, video settings e baktım öyle bir ayar yok hele ki yazdığınız ayarları hiç görmedim..olsa video ayarlarının için de mi olurdu acaba....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cptANGRIST

olan olay oyunun motoru ile alakalı. da olabilir ,misal BORDERLANDS oyunlarında ekran kartınız nekadar kuvvetli olursa olsun. katman kamtan yüklenir oyun
    sağa sola baktığınız zaman görüntü ilk hafif bulanıktır. sonraki saniye içerisinde netleşir görüntüler.

standart bir oyun motoru uygulaması olabilir karşılaştığınız..

Bu ihitimali hiç düşünmedik ilk düşünen sizsiniz, başka bir pc ye yükleyip denesek yine aynı şey oluyorsa sizin dediğiniz durum olabilir....
  • Evet, orda olur. Kimi oyunda grafik, kimide video diye geçer. Orda da yoksa Nvidia denetim masasındaki genel ayarı performans çekip dener misin bir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.