Şimdi Ara

OYUNCU İÇİN BİLGİSAYAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, bir arkadaşım bilgisayarını yenilemek için benden yardım istedi.bende onun için bir sistem topladım..ama sistemin donanım uyumluluğundan emin değilim.ayrıca overclock için yeteri kadar iyi olup olmadığını bilmiyorum.donanımları bir kontrol edip uyumsuz veya beğenmediğiniz parçaları ve nedenini söylerseniz iyi olur.
    Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
    (not:donanımlar vatanbilgisayar dan toplanmıştır)

ANAKART : ASUS STRIKER 2 FORMULA NVIDIA 780i TRIPLE SLI DDR2

İŞLEMCİ : İNTEL Core2 Duo E8500 3.16Ghz 64Bit 6Mb Cache 1333FSB 45Nm Penry

CPU SOĞUTUCU : THERMALTAKE BIGTYPE 120VX

KASA : THERMALTAKE ARMOR+ PENCERELİ FULL TOWER SİYAH

EKRAN KARTI : SPARKLE 8800GTS CALIBRE 512MB PCI-E 2.0

RAM : KİNGSTON 4GB 1066MHz DDR2 CL5 (5-5-5-15) DIMM (Kit of 4)

HARDDİSK : 500GB 32MB SATA2 7200.11 NCQ HARDDİSK

GÜÇ KAYNAĞI : THERMALTAKE 1000 WATT TOUGHPOWER GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU)

MONİTÖR : LG L1960TR-BF Artistic Seri 2MS 19" LCD MONİTÖR

• Kötü diyecek halimiz yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Kötü diyecek halimiz yok

benim ne istediğimi tam olarak anlayamadın galiba..
  • GTS yerine kasadan kısıp ekran kartına para yatır derim işlemci yerine 4 çekirdekli işlemci alıp overclock edebilirsin son olarak o kadar güçlü bir güç kaynağına gerek yok elektrikli soba çalıştırmıcan nede olsa :D 700 watllık işini görcektir çok masraf istiyosan güzel bi sistem diyim sana kısaca
  • GTS değilde 9800gx2 veya 3870x2 alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Online Gezegen

GTS yerine kasadan kısıp ekran kartına para yatır derim işlemci yerine 4 çekirdekli işlemci alıp overclock edebilirsin son olarak o kadar güçlü bir güç kaynağına gerek yok elektrikli soba çalıştırmıcan nede olsa :D 700 watllık işini görcektir çok masraf istiyosan güzel bi sistem diyim sana kısaca

işlemci olarak e8500 ile eşdeğer fiyata olan 4 çekirdekli Q9300 ü düşünebilirim ama oyunlarda e8500 den daha iyi performans alabileceğimden kaygılıyım.
    ekran kartı konusunda ise şuan için gts düşünüyorum ama xfx inhttp://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=32426 modelide iyi duruyor.sparkle ile aralarında ne gibi bir fark olduğunu bilmiyorum ama fiyat açısından 100ytl gibi bir fark var.güç kaynağında ise haklısın 700w daha iyi durur.

• quote:

Orjinalden alıntı: imPsYcHo

quote:

GTS yerine kasadan kısıp ekran kartına para yatır derim işlemci yerine 4 çekirdekli işlemci alıp overclock edebilirsin son olarak o kadar güçlü bir güç kaynağına gerek yok elektrikli soba çalıştırmıcan nede olsa :D 700 watllık işini görcektir çok masraf istiyosan güzel bi sistem diyim sana kısaca

işlemci olarak e8500 ile eşdeğer fiyata olan 4 çekirdekli Q9300 ü düşünebilirim ama oyunlarda e8500 den daha iyi performans alabileceğimden kaygılıyım.
    ekran kartı konusunda ise şuan için gts düşünüyorum ama xfx inhttp://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=32426 modelide iyi duruyor.sparkle ile aralarında ne gibi bir fark olduğunu bilmiyorum ama fiyat açısından 100ytl gibi bir fark var.güç kaynağında ise haklısın 700w daha iyi durur.

q9300 alman senin için daha iyi olacaktır hem 4 çekirdek desteği sayesinde geleceğede yatırım yapmış olursun performans açısından sıkıntın olmasın ...ekran kartı olarak asus 8800gtx olabilir test ve performansları gayet güzeldi
    ati düşünme ztn oyunlar nvidia destekli yapılıyor bu pc seni baya bi götürür 4-5 yıl.Bana sorarsan bu devirde pc alırmıyım hayır çünkü nahalem serisi gelicek onları beklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Online Gezegen -- 29 Nisan 2008; 0:43:45 >

• arkadaşlar listeye gtx i eklemek bende istiyorumda vatan da yok maalesef.. ve listeninde vatan dan yapılması lazımmış.pc orada toplanıp alınacakmış.
  • quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=32095 bunu öneririm illa vatan diyosan

zaten yukarıdaki listede onu yazdım. bana göre sparkle birçok açıdan daha iyi.ama xfx in modelide güzel gibi gözüküyor.fiyatıda daha fazla aradaki farkı merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.