Şimdi Ara

Oyuna girerken ekran kararıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Oyuna yeni başlicam oyunu indirdim patch ler bitti oynaya bastığımda oyuna giriyor fakat görüntü gelmiyor simsiyah bir ekran geliyor. Arkadan oyun sesleri geliyor fakat görüntü yok. Gerekli giriş desteklenmiyor yazısı cıkıyor. Reset atsam dahi makinaya ekran gelmiyor windows görüntüsü yok. Güvenli kipde açılıyor normal olarak açılmıyor. güvenli kipte açıp ekran kartı driverini kaldırınca normal olarak açılıyor tekrar yükleyince driver i gidiyor. Eski sürüm driver yükledim yine olmadı. Ancak format atarak düzeliyor makina 4 kere format attım.
    monitörüm acer.
    Ekran kartım asus gtx 660 nvidia.
    işlemcim intel i5 3470
    8gb ram.

ne yapmam lazım?

• Bir kişi bimiyormu bu olayın çözümünü?
  • normalde sisteminiz cok rahat kaldırır bence kesinlikle ekran kartı kaynaklı donanım sorunu var reset atsanızda goruntu yok diyorsunuz driveri sildikten sonra devreye anakart uzerindeki ekran kartı(onboard) devreye girdigi icin tekrar goruntu geliyor.yapmanız gereken
    1-ekran kartı pcı express harici guc alır 8-6 pinli psu'dan bu baglantının yapılıp yapılmadıgına bakın
    2-ekran kartını cıkarıp arkadasınızın bilgisayarında deneyin calısırsa grafiksel olarak zorlayın biraz sorunsuz olarak calısıyorsa ekran kartı sağlam demektir
    3-psu powersupply(guc kaynagınız) cok adi oldugundan gerekli gucu sisteminize veremiyor
    4-anakart pcı-express yuvanızda bir problem olabilir
    garantisi varsa srvisine gonderin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.