Şimdi Ara

oyun yapmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba flash oyun yapmak cokmu zor? ne tür programlarla yapılır? yardımlarınızı bekliyorum büyük paralar varmış bu işte sanırım şu kral oyundaki gibi oyunlar yapıp satmak istiyorum

• Oyunlar oyun motoru ile yapılır. Hepsinin bir programlama dili vardır. Eğer para kazanmak istiyorsanız önce orijinal bir oyun motoru elde etmek zorundasınız. Ayrıca programlama bilmelisiniz, bilmeden yapacağım diyorsanız Game Maker incelemenizi tavsiye ederim. Oyun yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Ciddi sabır, zaman ve ekip ister
    not: Game Maker konusunda her turlu yardım edebilirim. Bitmiş çok projem var bu programla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adranath -- 17 Mayıs 2014; 22:17:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adranath kullanıcısına yanıt
    game maker ile kraloyun.com gibi sitelere oyun satmam mümkünmüdür?
  • Dostum öyle kolay değil o iş eğer dediğin gibi olsaydı herkes yapardı.

• Cleyear kullanıcısına yanıt
    haklsıın sanırım :(
  • Oyun yapmak zor bir iştir. Hele flash oyun yapmak çok çok zor bir iştir. Önce flash bilmeninz lazım üstüne flashla oyun yapmayı anlamak lazım.. Grafikleri, sesleri nereden baksanız en az 3 kişilik bi ekip lazım :) zor iş..
  • Adranath kullanıcısına yanıt
    tek başına yapılması imkaansızmı yani
  • Aslında o kadarda imkansız değil, ben adobe flash uzmanıyım, oyun editleme ve tasarlamaları yapmaktayım.www.oyunklasik.com vewww.oyunsorf.net ayrıcawww.oyuntom.com oyun sitelerim mevcut. Bunlara ara ara kendi oyunlarımı yapıp koyuyorum. Flash öğrenerek kısa sürede oyuncenneti gibi büyük sitelere oyunlar verebilir ve yayınlatabilirsiniz. Şu andahttp://www.oyunklasik.com/fenerbahce-galatasaray-derbisi.html gibi oyunlarım mynet oyunlarında bile mevcuttur.

• sametocak S kullanıcısına yanıt
    bir oyunu ne kadara satıyorsunuz? birde mesela flappy bird tarzı yapımı basit bir oyunu satabilirmiyim? birde bunları yapmak icin öğrenmem gereken program hangisidir yardımcı olursanız seviniirim
  • Satmak tabiri biraz saçmadır. Oyunu yaparsınız belirli oyun sıtelerine yada platformlarına sunarsınız, oyunun ıcınde mochıe reklamlarınız yada ads reklamlarınız varsa bu sekılde kazanc saglayabilirsiniz. eğer yoksa oyunun ıcın kendı oyun web sıtenızın reklamını yaparsınız yada logosunu tıklanıcak sekılde koyarsınız zıyaretcler sıtenıze gelırler bu kez sıtenızdekı adsense reklamlarından yada daha farklı canlı reklamlardan kazanabilirsiniz . Seçenek çok. yada adobe flash ile oyun yapmayı öğrenip başka oyun sıtelerıne yada kısılere özel oyunda yaparak satabilirsiniz. İstek üzerine
    adobe flash ile oyun yapımı anlatan bi linkin varmı hocam elinde?
  • elimde sabit yok fakat youtubede arattıgınızda flash oyun yapımı dıye bır cok sey cıkar
    tesekkürler oradan öğrenip yapsam mesela bir sitede nasıl yayınlatabilirim?
  • Kardeş uzun iş bence sen bi programlama işini öğren önce

• heryum kullanıcısına yanıt
    cok büyük sıkıntı
  • Sıkıntılığını geçtim uzman olan gerek makine dilinde falan filan boşver sen.

• Ama illa oyun yapcaksan unity web player de kullan bence

• Hayır öyle demeyin, soğutmayın eğer istek varsa herşeyi yapabilir neden öyle diyorsunuz ? bende hiçbirşey bilmiyordum istedim ve öğrendim. Sen oyun yap kardeşim ben kendi web sitelerimde yayınlarım
    hocam nasıl yapabilirm önemli olan bu
  • Dediğim gibi videoları izleyerek öğrenebilirsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.