Şimdi Ara

Oyun Ve Filmlerde Surround Ses İçin Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde hali hazırda 4.1 creative inspire 4400 var. Fazla masraf etmeden 5.1 bir sisteme geçmek istiyorum.

Ses yüksekliği için pek bir ihtiyacım yok zaten apartmanda oturmaktayım. Bu yüzden Z906 gibi bir sistem benim için fazla olacaktır. Fazla masraf etmeden 5.1 bir sisteme geçmek istiyorum amacımda özellikle oyunlarda arkadaki sesler arkadan, öncedeki sesler önden temiz bir şekilde vs. gelsin istiyorum. Elimdeki 4.1 bunu sağlıyor ancak pek başarılı olduğunu düşünmüyorum. Özellikle ses kartı ayarlarında bile 4.1 sistemler için pek bir destek yok gibi.

Piyasaya baktığımda adaylar;

1- Logitech z506
    2- Creative t6300
    3- Creative a550
    ve Mikado marka sistemler var. En dolu sistemler mikado'da.

T6300 sanırım 3. bir kanala sahip değil center için. Z506'da ise hepsi var ancak genelde hep kötü yorum almış ayrıca tweeter yok diğerlerinde var mı emin değilim. A550 ise bu ikisinden de daha aşağıda. Mikadolar için ise neredeyse hiç bilgi yok.

Amacım belli. Ses kartı olarak onboard realtek kullanacağım. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 21 Mart 2018; 13:12:45 >

• Bende de x530 var bu 3 kabloyu nasıl bağlamam gerekiyor onboard olmuyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • t6300 3. kanala sahip. Ses kartına ön, arka ve center olarak 3 adet kablo bağlanıyor. Ben sesinden memnunum tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.