Şimdi Ara

OYUN STÜDYOSU KURMAK İSTİYORUM YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, hürmetler. Abilerim lütfen beni küçümsemeyin...

Adım Kerim. 14 yaşındayım. Allahın izniyle güzel bir liseye geçmeyi planlıyorum. Küçüklüğümden beri bilgisayara merakım vardır. Bir çok şeyi biliyorumdur (kısacası bilgisayardan iyi anlarım.) Bu merakım gittikçe artmaya başladı.

Hayal gücüm çok ama çok yüksektir. Çok güzel senaryolar yazarım. Okulda bile tiyatrolarda birinciliğim vardır. Aynı şekilde çok güzel resim çizerim. Neyse konuyu toparlayayım ;

Büyük şirketlerde çalışmak istiyorum (ÖRNEK: Red barrels, EA Games vs) oradaki ronaldoyu messiyi çizen ya da mesela fenerbahçenin stadyumunu çizen adamlar gibi olmak istiyorum. Ama bunu başarabilmek için ne yapmalıyım? Hangi üniversiteyi okumalı hangi bölüme girmeliyim ? Para konusunda sıkıntı yok babam Ana kalem müdürü. Ben mi işe başvuracağım yoksa onlarmı beni işe alıyorlar? Hangi oyun motorlarını kulanmam lazım hangi programlama dillerini öğrenmem lazım ? Lütfen yardımcı olurmusunuz ve lütfen küçümsemeyin, yalan yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın..

• Öncelikle yeteneklerin ve hevesin için şahsen tebrik ederim. Herkes bu yaşta senin kadar ne istediğini bilse ve bilinçli olsa her alanda kalifiye insanlarımız yetişmiş olur.

Anladığım kadarıyla sen grafik alanında ilerlemek istiyorsun. Durum böyleyse 2D grafikler için Photoshop, İllustrator kullanabilirsin. Ancak 3 boyutlu grafikler için de Blender adlı programı öğrenmelisin.

Eğer işin programlama konusuna eğilmek istersen de ilerde C# öğrenebilir ve Unity oyun motoruyla yavaş yavaş oyun dünyasına giriş yapabilirsin.

Ama tavsiyem, sakın acele etme. Zaten ne istediğini biliyorsun. Bu en büyük avantaj. Gerisi mutlaka gelecektir. Su akıp yolunu bulur sen hevesini kaybetme yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xinglyan X kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim abi dediklerin sayesinde hevesim ikiye katlandı abi photoshopta ustayımdır. Blenderdan az çok anlayabilyorum, c# ye yazın kursa giderek başlayacağım. Artık tek takıldığım konu hangi üniversiteye girip hangi bölümü okuyacağım. bu mesleği allahın izniyle yaparsam para benim için önemli değil para göz boyaması. Yeter ki peynir ekmek yiyebileyim.

Abi yurtdışına falan açılmak istiyorum kısacası iyi bir yere gelmek istiyorum. bu süreçte bana tavsiyelerin neler ?
  • kkerimogluu K kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim kardeşim ne demek yeter ki sen hedeflerine ulaş:)

Yurtdışı aklının bir yerinde dursun ama önceliğin üniversiteye gidene kadar altyapını sağlam hazırlamak olsun bence. Dediğin gibi yazın kursa git, programlama öğren. Üni'ye dolu dolu gir.

Üniversiteye girdikten sonra da ortalamanı yüksek tutup yurt dışı programlarına katılmaya çalış. Zor bir şey değil. Çok kolay. Üniversite öncesinde altyapın iyi olursa üniversitede not ortalaman üst düzey olur merak etme. Böylece yurt dışı programlara da katılırsın. Bu noktalara gelince zaten dediğim gibi süreç seni kendi içine çekecek. Eminim başarırsın sen:)

• xinglyan X kullanıcısına yanıt
    abi sen harikasın ya...

Abi peki üniversite konusunda bir önerin varmı??

ÖDTÜ ve hacattepe çok iyiymiş diyorlar düşüncelerin neler :D
  • Dostum bu kadar büyük işlere büyük paralar lazım

bende küçükken diyordum knight online gibi oyun kursam milleten ne kadar çok para kazanırız diye

hayalmiş
    dostum bence Türkiye'de eğitim almayı kafandan sil. İngilizceni geliştirmeye bak ve yurt dışında bi üniversite düşün. bizim üniversiteler her zaman akademisyen yetiştirir...
    Estafurullah kardeşim ne demek. Ülkemizin üniversiteleri iyidir. Yeter ki ortalamanı yüksek tut ve yurtdışı programlarına katıl. Üniversite konusunda şu iyidir bu kötüdür dersem yalan olur. İyice araştırmak lazım. Ben de araştırırım senin için

• Kardeşim öncelikle mütavazı ol herzaman ,senin yaşında bende onu biliyorum bunu yapıyorum derdim ama bu işlerin ortamına girdiğinde ne kadar az şey bildiğini göreceksin. lise önemli aksatma kız işleriyle falan .lisede ne öğrenirsen üniversitede yanında gelecek. 3 boyutlu tasarım ve photoshop üzerine dersler izle,redditte bununla ilgili bir sürü subreddit var ingilizcende gelişmiş olur , al hazır stil çaktım bide gölge atayımla bitmiyor yeri gelecek kullanacağın brushı da kendin hazırlayacaksın biliyorum diye öğrenmekten kaçma birde pyhton öğren. yazılıma başlamak için benim gözümde en iyi dil. sonra c den ilerlersin.
  • Şimdilik planların liseden öteye geçmesin , çünkü genç yaşta yapılan planlar sürekli değişir

Şu anın değerini bil , hatta sana oyun gibi anlatayım ;

Yazılımla (veya uzmanlaşmak istediğim şeyle) ilgili uğraştığın her 1 saati 1 yazılım parası diye düşün

Her gün 2 saat civarı çalışırsan 365x2 den aşağı yukarı yılda 750 yazılım paran olur

Oyun stüdyosu kurman için gereken yazılım parası da en iyi ihtimalle 30000 yazılım parası

Umarım anlamışsındır . Sen paranı biriktir , harcayacağın yeri o zaman gelince düşünürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |Eren| -- 23 Nisan 2017; 16:7:43 >
  • Senin bahsettiğin duruma göre tasarımcı olmak istiyorsun.

Ama oyun stüdyosu kurmak ve bir oyunun baş yapımcısı olmak için programcı olman gerekiyor.

Bir oyunun başı tasarımcıysa oyun ciddi sıkıntılar vericeğini düşünüyorum. Programcı adam limitlerinide bilir
  • 1- Ingilizce ogren (oku-yaz-konus)
    2- Arastir (oku)
    3- Pratik yap (grafik,senaryo,vs ne uretiyorsan)
    4- Paylas (blog) *urettiklerini surekli dunyayla paylas
    5- Bu isi yapan diger insanlarla iletisim kur

Oyun studyosu kurmayi bosver. Once isinin eri ol. Sonra dunya seni kendine adapte eder.

Hadi Kerim . Sana guveniyoruz!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.