Şimdi Ara

Oyun oynama amaçlı 1 TB SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aldığım dizüstü bilgisayarda 512 GB SSD mevcut. Ona Windows'u kuracağım. Bilgisayarda 1 adet M.2 SATA SSD slotu boş bir de 2.5" SSD/HDD slotu boş. Bilgisayara 1 TB SSD'yi oyun oynama amaçlı almak istiyorum. Beklentilerim tabii ki fiyat, uzun ömür ve ısınmaması. Zaten ona Windows kurmayacağım için hız konusunda takıntılı değilim. Bütçem 1000 TL. Öncelikle M.2 SATA mı alsam 2.5" mi alsam emin olamadım ikisi de boş. Sizin tavsiyelerinize değer veriyorum bu yüzden bu konuyu oluşturdum. Aşağıya birkaç ürünün linkini paylaşacağım. M.2 SATA mı yoksa 2.5" mi alayım ve hangi marka modeli alayım? Yorumlarınızı bekliyorum.

Sandisk Plus 1TB 535MB-450MB/s Sata3 SSD (SDSSDA-1T00-G26) Fiyatı

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-1tb-2400mb-1950mb-s-nvme-m-2-ssd-sdssdh3n-1t00-g25-p-HBV00000WEC2U?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/samsung-qvo-870-1tb-560mb-530mb-s-sata-3-2-5-ssd-mz-77q1t0bw-p-HBV00000XWZAH?magaza=Aison

Crucial 1TB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnightDavi0N -- 14 Kasım 2020; 6:7:42 >

• Elinizdeki notebook 2. seçeneğe tam olarak destek veriyorsa almamanız saçma olacaktır. Bu saatten sonra mümkün olduğunca hem desktop hem de notebook tarafı için 2.5 inç SSD'lere para vermemeye çalışmanız akıllıca olur. 5 yıl garanti süresi de var ve satıcı HB de olmuş.  

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Windows 512GB SAMSUNG PM981 M.2 PCle SSD'ye kurulu. 1 adet M.2 PCle slot boş ve 1 adet 2.5" SSD/HDD slotu boş. Render vs yapmayacağım. Sadece oyun oynarken ve depolama yaparken kullanacağım. Ürün tavsiyeniz var mıdır? Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KnightDavi0N

Windows 512GB SAMSUNG PM981 M.2 PCle SSD'ye kurulu. 1 adet M.2 PCle slot boş ve 1 adet 2.5" SSD/HDD slotu boş. Render vs yapmayacağım. Sadece oyun oynarken ve depolama yaparken kullanacağım. Ürün tavsiyeniz var mıdır? Teşekkür ederim.

Aslında biraz anlam karmaşası oluşmuş gördüğüm kadarıyla.  

Paylaşmış olduğunuz linklerden ikincisini kast etmiştim. SanDisk M.2 gayet alınabilir yani.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sandisk ultra m2 iclerinde iyi duruyor. 96 katmanli sandisk (kendi) 3D TLC nandlari vardir, dram yoktur, tri-core 4-kanalli kontrolcüsü (wd üretimi) vardir, yurtdisinda 5 yil garanti ile beraber satilan bir ürün. Hiz konusunda vaad ettigini verir, youtube da türkce reviewi mevcuttur. Kingston A2000 nin rakibidir, ama kingstonda dram (1gb) bulunur, yanliz dual-core 4-kanalli kontrolcüsü vardir, benzer sekilde 96 katmanli micron 3d tlc nand lar bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Aslında biraz anlam karmaşası oluşmuş gördüğüm kadarıyla.  

Paylaşmış olduğunuz linklerden ikincisini kast etmiştim. SanDisk M.2 gayet alınabilir yani.  

Alıntıları Göster

@kartal2731 Bu arada tekrar ederek üzerinden geçeyim; 5 yıl garantilidir ürün ve TR’de 2+3 şeklinde işleme alınıyor olacaktır (diğer tüm markalar, ürün modelleri vs.de olduğu gibi 2+ olarak). TR tarafında destek hizmeti olarak da oldukça iyidir, öyle yurt dışı bazlı garanti falan değil yani. Ürünü aldıktan 2 yıl sonra da her türlü kalan 3 yıl içerisinde irtibatta olacağınız muhatapları bulursunuz (sadece SanDisk TR üzerinden ilerlersiniz o kadar). Kingston modeline şu anki şartlarda 100 TL civarı fazladan verilmesine gerek yoktur. Keza aynı fiyat da olsalar SanDisk pekala kötü bir ürün değildir. Sizin kullanım amacınız için zaten teknik detaylar vb. ile aslında öyle aman aman işiniz yok. 2.5 inç SSD’lere yatırım yapmamanız öncelikle izleyeceğiniz yol zaten.  

• Oyun dosyalarını yüklemek için kullanacaksanız 2.5" SATA 3 SSD yeterlidir. Model olarak SanDisk 1TB Ultra 3D öneririm. Şu an Amazon'da indirimle 849 TL'ye satılıyor.

https://www.amazon.com.tr/dp/B071KGRXRG/

• 2.5" SATA SSD yerine M.2 NVMe destekli bir SSD oyunlarınızı daha akıcı hale getirecektir. Özellikle hikaye altyapılı oyunlarda bunu daha çok farkedersiniz. SanDisk Ultra 1 TB, WD Blue 1 TB, Kingston A2000 1 TB bu modelleri öneririm. Bu arada bilgisayarınızın marka modeli tam olarak nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.