Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    144 hz monitörler sınırlı sayıda olduğu için, sitede 144 hz diye arama yaparak mevcut modellere bakabilir ve aralarından birini seçebilirsin.

Orada var mı, varsa ne kadar bilmiyorum ama önceliğin sırayla Eizo Foris FG2401, ViewSonic VG2401mh, Philips'in 144 hz monitörü ve BenQ XL2430T olsun.

G-Sync'li model almak istersen, onlar bariz daha pahalı olduğu için, "Gönül rahatlığıyla al" diyemiyorum açıkçası.

120 ve 144 hz modellerin listesi ilk sayfada mevcut ayrıca. Belki buradan ikinci el almak istersinç olur ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 350 tl civarı bütçem var.Asus ya da dell den başka marka düşünmüyorum.oyun ve günlük kullanım için istiyorum.IPS ya da TN panel çok farketmiyor benim için.Yaklaşık 30 cm görüş mesafesinden kullanacağım.Dell E2214 düşündüm.Başka bi tavsiyeniz var mı ve bu monitör nasıldır acaba ?

Not:Çok faydalı bi başlık olmuş açıkçası Türkiye'de monitörlere diğer bileşenler kadar önem verilmemesi de başlığın değerini artırıyor bence.Elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrMojoRisin -- 4 Ağustos 2015; 2:37:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MrMojoRisin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Evet öyle oldu.

E2214, kasa haricinde sıradan bir monitör panel olarak. Eğer TN panel olması sorun değilse bunu alabilirsin. Kasası sağlamdır. IPS olarak ise AOC i2269vw alabilirsin. Görüntü kalitesi daha iyidir ama kasası E2214 kadar sağlam değildir. Fiyatına göre bu görüntüyü sunan başka monitör de yok zaten i2269'dan başka.

30 cm, çok kısa bi mesafe. Gözlerin açısından sakıncalı bu. Arayı biraz açman gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Teşekkürler. Evet öyle oldu.

E2214, kasa haricinde sıradan bir monitör panel olarak. Eğer TN panel olması sorun değilse bunu alabilirsin. Kasası sağlamdır. IPS olarak ise AOC i2269vw alabilirsin. Görüntü kalitesi daha iyidir ama kasası E2214 kadar sağlam değildir. Fiyatına göre bu görüntüyü sunan başka monitör de yok zaten i2269'dan başka.

30 cm, çok kısa bi mesafe. Gözlerin açısından sakıncalı bu. Arayı biraz açman gerek.

Cevap için teşekkürler.30 cm'yi tamamen tahmini olarak söyledim normal bilgisayar masasında kullanacağım ölçü birimleri konusunda pek iyi sayılmamE2214H'ın input lag bilgisine erişemedim ama ,nasıldır acaba bilginiz var mı ?Bir de elimde Samsung P2370HD lcd monitör var.Beni idare eder mi yoksa daha yeni bir monitöre geçmemi mi önerirsiniz ?Teşekkürler.

Lag süresi hakkında bilgim yok ama kötü olduğunu sanmıyorum. Lâkin, P2370 sahibi birinin yapacağı güncelleme değil E2214 almak. Yanlış bir geçiş olacağı gibi, güncelleme bile olmaz bu.
  • quote:

Lag süresi hakkında bilgim yok ama kötü olduğunu sanmıyorum. Lâkin, P2370 sahibi birinin yapacağı güncelleme değil E2214 almak. Yanlış bir geçiş olacağı gibi, güncelleme bile olmaz bu.

Madem öyle monitör almayıp ekran kartını gtx970 e çıkarabilirimTeşekkür ederim yardım ettiğiniz için ^^

Şu an ki kartın ve işlemcin ney?
  • quote:

Şu an ki kartın ve işlemcin ney?

Şu an sistemim yok.1 hafta içerisinde toplayacağım.İşlemcim i5 4460 olacak ekran kartım da muhtemelen gtx 960 ya da r9 285.970 ten caydım ihtiyacım olmadığını düşünerek.Ve bir de biraz daha araştırma yapıp 100-150 TL daha paraya kıyarak P2214H almayı düşünüyorum zaten P2370HD'nin ayakları pert oldu,o da olmazsa i2269VW alıcam ama önceden dediğim gibi Dell ya da Asus'tan şaşmak istemiyorum.P2214H hakkındaki görüşleriniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrMojoRisin -- 4 Ağustos 2015; 14:18:44 >
    970, 60 hz monitör için fazla zaten. Oynayacağın oyunların çoğu Nvidia destekli ise ikinci el 770'in 4 GB'lik versiyonunu, çoğu AMD destekli ise de ikinci el 280X al bence. P2214H iyidir.
  • quote:

970, 60 hz monitör için fazla zaten. Oynayacağın oyunların çoğu Nvidia destekli ise ikinci el 770'in 4 GB'lik versiyonunu, çoğu AMD destekli ise de ikinci el 280X al bence. P2214H iyidir.

Teşekkürler tavsiyeleriniz için.280x ve gtx770 i eski mimarili kartlar olmaları sebebiyle eledim.Genelde moba oynadığım ve yayın yaptığım için 960'ın yeteceği kanaatindeyim.

Hem 280X, hem de 770, 960'tan daha iyi kart. İlla yeni olsun diye, daha yavaş karta daha fazla ödeme yapma bence.

• R7 265 2GB Ekran kartı için 1080p mantıklı olur mu arkadaşlar ? Olur ise ne kadar süre oynarım ?
  • PhysCopat kullanıcısına yanıt
    Olur tabi. Süreden kastın sene ise, oyun ayarlarını ne kadar kısarak oynayacağına bağlı.

Mesela ben Black Ops, yeni Hitman, yeni Tomb Raider gibi oyunları bile ayar kısarak ATI 2600 ile oynamıştım.

Oyun ayarlarını manuel yaparak daha fazla FPS almak mümkün. Bunun için de imzamdaki Multi FPS Oyuncu Rehberi'ne bakabilirsin.

• Asus Vx238h modeli için bazı yerlerde 30-80 hz bazı yerlerde 56-76 hz yazıyor tam olarak anlamadım. Bu aralıkta çalışabiliyorsa 60hz'ye sabitleyebilirim mi demek? Listede 60hz kategorisinde yer alıyor çünkü.
  • Voidreaver kullanıcısına yanıt
    LED aydınlatma süresi o. Normalde 60 hz monitör ama muhtemelen 70-75 hz'de de kullanabilirsin.

• quote:

LED aydınlatma süresi o. Normalde 60 hz monitör ama muhtemelen 70-75 hz'de de kullanabilirsin.

Teşekkürler hocam siparişi verdim elime gelince küçük bir inceleme yaparım belki istersen kullanırsın başka bir yazında.
  • Selamlar. İlk mesajın %70'ini ve son 4 sayfayı falan okudum. Ancak en belirgin kriterim bütçe olduğu için ve sen de monitörlerin fiyatları durmadan değişim gösterdiğinden mantıklı seçim olarak fiyat yazmadığından pek ayırt edici olmadı maalesef.

700 TL'ye kadar bir monitör önerebilir misin acaba? GTX 970 ekran kartım var. Bildiğim kadarıyla Display Port 1.2 şu anda en iyi görüntü aktarım teknolojisi. 970'i tam potansiyelinde kullanmak adına DP'li bir monitör gerçekten içime sinerek alabileceğim bir şey. Tabii dersen eğer o fiyata DP'li monitör zor, ikinci el piyasasında da yönelebileceğim marka ve modellerin isimlerini söylersen onların da üstüne eğileyim.

Şimdiden teşekkürler.

Düzeltme: Aslında monitöre daha fazla yatırım da yapabilirim ama birkaç sene içinde sisteme upgrade çekerim diye düşünüyorum. Bu seneler içinde eğer G-Sync de daha çok yaygınlaşırsa ve G-sync'li bir monitöre yönelmem gerekirse eski 1300-1400 TL (varsayım olarak) verdiğim monitör direkt çok piyasasını kaybederek ikinci ele düşecek. Madem ikinci ele düşecek 700 TL üst sınır uygundur diye düşündüm. Eğer bu mantıkta da düzelteceğin veya önereceğin bir nokta varsa dinlerim gene tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skarun -- 6 Ağustos 2015; 0:10:18 >

• Aman Allahim monitorler havada ucusuyor :)) yakinda bir delilik yapip ya bocek hocamin tavsiye ettigi delli alicam yada delilik yapip 34" kavisli LG alicam:))

• Voidreaver kullanıcısına yanıt
    Tamam, teşekkürler.

• Skarun S kullanıcısına yanıt
    A.s.

G-Sync'li monitörler için güncel fikrim şu şekilde. Linkteki mesajı ve ona verdiğim cevabı oku lütfen evvela. Mesajımın devamını bunu okuduktan sonra oku lütfen.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108700383

Eğer bütçen yetse idi, MG279Q iyi bir tercih olurdu. Hem de yeni nesil olduğu için, uzun süre değiştirmene de gerek kalmazdı.

Madem bütçen kısıtlı ve display portlu bi model almak istiyorsun, ilk sayfanın 120-144 hz modeller başlığında, * * * altında yazdığım monitörlerden display portlu herhangi birini ikinci el olarak alman, en mantıklı seçim olacaktır.

En çok bulunan modeller şunlar:
    - Asus VG248QE
    - BenQ XL2420T

Ama yerinde olsam, DP'u şart koşmam, denk gelen birini alırdım. O zaman seçeneğin artacak, * * * altında yazılı modellerden herhangi birini seçme imkanın olacak.

Ek olarak, 120 hz modellerde 3B yerleşik olarak var ama 144 hz modellerde ya yok, ya da nVidia Vision Kit gerekiyor kullanmak için. Bu açıdan da eski modeller daha avantajlı aslında. Hem de daha ucuz.

Ben de dahil olmak üzere birçok oyuncu başta "3B benim için önemli değil. Monitörün 120+ hz olması yeterli" dese de, oyunları 3B olarak oynayınca, "İyi ki bunu almışım" diyorsun.

• 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.