Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhabalar, daha önceden sizden çoğu kez monitör seçimi hakkında yorum almıştım son olarak vx2451mhp-led monitörü satın almaya karar vermiştim, şuanda hem kendim için hem de bir nebze de olsa konuya yardımcı olabilmek için bir test yapmak istiyorum, sırasıyla neler yapmam gerektiğini anlatır mısınız rica etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaarruzKeçisi -- 16 Şubat 2013; 13:06:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kendi kullandığım Dell U2312HM veya (oyun için alınmayacaksa) aynı monitörün P serisini önerebilirim.

dell biraz eski gibi asus yeni ips monitör çıkarmış ve vatanda stokta gözüküyor. onun hakkında ne dersiniz? aralarında çok fark edecek birşey varmıdır? (model: asus mx239h)
  • Merhaba millet; Vatanda 392 tl ye 24" ACER24" S240HLBD GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR nasıl bir monitör? hdmi yok ama dvi var. tepki süresi 5ms, dinamik kontras 100.000.000:1 392 tlye 24" led monitör süper gibi geliyor, ustalar nedersiniz?
  • Konsol falan bağlarım diyorsan alma hdmi yok. Tepkime süreside biraz fazla gibi ama fiyatı baya iyimiş.
  • Ben world of warcraft online oynamak icin bi monito ariyorum. Aslinda ips monitor istiyorum aslinda kesin kararim da bu yonde ancak eger tepki sureleri input lag olayi online oyunlarda sorun yaratacaksa almamin mantigi yok. Butce enfazla 500tl
  • Samsung P2250 2ms
  • quote:

Orijinalden alıntı: inistanbul

dell biraz eski gibi asus yeni ips monitör çıkarmış ve vatanda stokta gözüküyor. onun hakkında ne dersiniz? aralarında çok fark edecek birşey varmıdır? (model: asus mx239h)

Aradaki farkı görmeden ne diyebilirim ki? Ayrıca, elimizde test sonuçları da olması lazım ki sağlıklı değerlendirme yapabilelim.
  • Samsung S24b450H 24' için görüşlerinizi alabilir miyim ? Ürünü %25 indirimli fiyatı olan 517 TL'ye siparişini verdim fakat biraz tereddütte kaldım fikri olan var mı =)

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-s24b350h-24-s24b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=60222
  • İlk sayfadaki öneri kısmında bilgi var.
  • quote:

İlk sayfadaki öneri kısmında bilgi var.

Özel mesaj atmıştım sana hocam
  • Tam size aşağıdaki cevabı yazıyordum ki özel mesaj attığınızı yazmışsınız.
    Siz de imzamı ve konuyu okumayanlardansınız sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Ben world of warcraft online oynamak icin bi monito ariyorum. Aslinda ips monitor istiyorum aslinda kesin kararim da bu yonde ancak eger tepki sureleri input lag olayi online oyunlarda sorun yaratacaksa almamin mantigi yok. Butcem dusuk mak 500tl ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur. Ben renklerin canli olmasi ve gorus acisi bakimindan ips panel dusunuyorum. Ama input lag olayindan dolayi oynayacagim world of warcraft online oyununda sorun yaratirmi cok bilmiyorum. Oyunda kaybedeceginiz en ufak zaman cok onem arz ediyor. Ama bir taraftan da grafik isleriyle ugrasacagim. Led panellerde bir renge hangi acidan bakarsam farkli goruyorum bu cok kotu. Bana dusuk butceli ne tavsiye edrsin. Hp 23xi nasildir? Dell u2312hm de kafama yatiyor aslinda ama siyah konusunda cok basarili olmadigini ve ses problemi oldugunu okudum. Hdmi olmamasi da nasil bir dezavantaj yaratir bilemiyorum

İlk olarak, hem oyun için yüksek performanslı, hem de renk konusunda çok başarılı monitör sayısının çok çok az olduğunu ve fiyatlarının da yüksek olduğunu belirteyim. Bu bir yana, oyun monitörü olarak üretilen monitörlerde öncelik performans, iş için üretilenlerde ise renktir. Yani hem oyun, hem de iş için mükemmel bir monitör ya yok, ya da ben bilmiyorum. Esas olan ortayı bulmak. İşinizi görecek yeterliliğe sahip olması yeterli bence. Renk doğruluğu noktasında U2312HM'den tabii ki çok daha üstün monitörler var ama onların hem fiyatları daha yüksek, hem de performansı onun kadar değil.

U2312HM'nin siyahı doğru vermediği doğru ama kayda değer olarak eleştirilecek tek yönü de bence burası. İlla siyahı iyi olsun derseniz, bütçenizi artırıp, siyahı daha doğru veren, bu monitörün bir nevi 24"lik versiyonu olan U2412M'ye bakın.

• Hayır elimden geldiği kadar sayfalarca okudum bu konuyu. Çok okumasam ne istediğimi anlatacak kadar bilgi veremezdim sizlere. Dell'in çok iyi olduğunu biliyorum kafamdaki tek sorun HDMI ne kadar ihtiyacım olur? Ve input lag olayından nasıl etkilenirim online oyun oynadığım için. Daha önce kullandığım 17'' Philips CRT input lag konusunda nasıldı mesela? İkisi arasında ne gibi fark olur? Bunları bilmiyorum teknik olarak. Elbette fiyat çok önemli hepsi olsun istemiyorum kriterlerime en yakın olanı istiyorum. Bu HP 23xi ise onu alırım 350tl gibi bir fiyata.
  • Online oyunlarda gecikmedeki ilk ve en büyük etken, bağlandığınız host veya serverın size olan uzaklığıdır. Server uzaksa, dünyanın en iyi monitörünü bile alsanız faydası olmaz. Bu mevzu da aynen bu monitör konusu gibi zamanında kafamı çok çok kurcalamıştı ve onunla ilgili de bir konu açmıştım. Onun linki de yine imzamdaki ikinci konu.
  • quote:

Online oyunlarda gecikmedeki ilk ve en büyük etken, bağlandığınız host veya serverın size olan uzaklığıdır. Server uzaksa, dünyanın en iyi monitörünü bile alsanız faydası olmaz. Bu mevzu da aynen bu monitör konusu gibi zamanında kafamı çok çok kurcalamıştı ve onunla ilgili de bir konu açmıştım. Onun linki de yine imzamdaki ikinci konu.

Asıl öğrenmek istediğim 17 inch CRT Philips ile monitöre bağlı yaşadığım input lag ile Alacağım IPS panel bir monitör ile yaşayacağım input lag nasıl farklı olur? CRT daha mı iyidir bu konuda IPS den?
  • Evet. Daha iyidir ama aradaki fark düşükse, bunu gözle değil, ancak testle anlayabilirsiniz.

İlk sayfada da yazdığım üzere input lag testleri, CRT monitörlerle panel tip monitörlerin karşılaştırılmasıyla yapılıyor. Tabii ki mümkün değil ama CRT monitörlerin input lag süreleri 0 kabul ediliyor.
  • Çok kararsız kaldım.
  • Çözüm basit. Ya beklentilerini düşüreceksin, ya da bütçeni artıracaksın. Bütçeyi artıramayacağına göre, beklentini düşüreceksin. Ben grafiker olarak, S23B550V ve muadili monitörlerden performans olarak (testlere göre) daha geride olmasına rağmen IPS panel olduğu için U2312HM'yi seçtim. Başta tepki süresinin 8 ms olması kafamı kurcalıyordu ama şahsen bir eksiğini görmedim. Bu monitörü kullanıpta memnun kalmayanı da bilmiyorum bu arada.
  • Beklentileri düşürmek her zaman daha iyidir hayatta mutlu olabilmek için Şimdi stok sordum bilgisayarcıma stoklarında kalmamış ürün. Şans işte.
  • Ben sanalmarketim'den aldım ve sorun yaşamadım. Bilgin olsun.
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben ilk başlarda input lag ve tepki sürelerinin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Ne zaman kardeşimle 1 haftalık monitörü değiştirdim o zaman anladım. Şimdi bir monitör almak için araştırma yapıyordum ve sizin yazınızı gördüm. Ben Asus marka bi monitör almak istedim bu monitör ips ve tepki süresini 5ms ama bunda farklı bir teknoloji kullanmışlar, bu da tracer free technology. Asus da oyun monitörü diye arattığımda bu çıkıyor ama input lag süresi hakkında bir bilgi alamadım.

Monitörün ismi : Asus MX279H

Ben bu monitörü seçme nedenim ips olması. Sizce bu monitör bu fiyata değer mi ?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.