Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BENQ XL2420T monitor ile ilgili bir kaç sorum olacak:

- bu monitörle 2D de 120 Hz alabiliyormuyuz?
    - 3D özelligini sadece NVIDIA ekran kartıylamı alabiliyoruz?
    - 2D de 120Hz alabildiğimiz başka monitör var mı?

Tesekkürler
  • - Evet.
    - AMD kartlarla da alınıyor diye biliyorum. Alınamaması saçma olur.
    - Var ama oyun için uygun değil. Yani bizim için yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

- Evet.
    - AMD kartlarla da alınıyor diye biliyorum. Alınamaması saçma olur.
    - Var ama oyun için uygun değil. Yani bizim için yok.

Tesekkürler...
  • @bocekgrafik

Hocam ben tavsiye değilde birşey sormak istiyorum belki senin bilgin vardır ; AOC E2243Fw ve Samsung S22B350H arasında DVI-HDMI ve garanti süreleri dışında ne gibi farklar var ? E2243Fw bir S22B350H kadar olamaz mı ?

Bir türlü bu konuyla ilgili ayrıntılı birşey bulamadım. :)
  • Bulmuş olsam ve FPS için de uygun olmuş olsaydı, zaten önerilere eklerdim.
  • quote:

120 hz monitörlere bakman gerekli. Onların da fiyatları yüksek malum. 120 hz monitörlerin de renkleri daha iyi olanların fiyatları biraz daha yüksek. Bir ara VG236H'yi almayı düşündüm ama fiyatı sebebiyle vazgeçmiştim.

Önerilerim:
    Asus VG236H: MLG (Major League Gaming)'de kullanılan ve incelemelerde de en yüksek puanları alan nadir monitörlerden biri. Renkleri tatminkâr seviyede. Parlak panel.
    BenQ XL2420T: İnput lagı en düşük oyuncu monitörlerden biri. Mat panel. Bu monitörün renkleri, beklentisi yüksek olanları tatmin etmeyebilir.
    Dell Alienware OptX AW2310: Bu ürün Türkiye'de yok. Yurtdışından getirme imkânın varsa gözün kapalı alabilirsin.

benim konu sayfa 24 te mevcut,orada size yazdım ve tavsiyeleriniz sonucu şunları bilmenizi isterim;

1-ilk monitör sadece vatanda varmış şu an hiçbir yerde yok vatan stokları tükenmiş,başka yerde varsada çok daha pahalı olduğundan eminim,

2-BenQ monitörde kontras oranı çok düşük fps oyunlarıyla ilgileniyorum,benim için çok kötü bir durum bu,renk kalitesi çok önemli

3-ailenware monitörü malesef dışardan getiremem ve maliyeti beni aşar diye düşünüyorum.

varsa dediğim özelliklerde başka bir monitör tavsiye etmenizi rica ediyorum.bikaç gün içinde almam gerekebilir.bu yüzden durumun biraz aciliyeti var,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T13K0L -- 23 Ocak 2013; 7:13:36 >

• arkadaşlar 21.5" ince çerçeveli, dvi bağlantılı ve kontrast oranı çok iyi ( yani siyah rengi tam siyah veren ve üstten yandan baktığınızda kontrast kaybı olmayan) bir monitör almak istiyorum vatanın teşhirdeki ürünlerini inceledim philips 227E4LHAB hoşuma gitti, fiyat 315 indirimle ama vatanın stoklarında kalmamış... şimdi bana istediğim özelliklerde ve vatanın stoklarında yer alan bir monitör önerir misiniz?

şu monitör nasıl, inceleme fırsatı bulamadım: PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/philips-226v4lab00-215-226v4lab00-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63280

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 23 Ocak 2013; 8:39:33 >

• @T13K0L:

Aradığın özelliklerin hepsini bir arada barındıran monitör tabii ki var ama bütçe olarak seni aşıyor ve seçenek sayısı da sınırlı durumda.
    120 hz özelliği dışındaki özellikleri barındıran 60 hz monitörlerin sayısı fazla ve fiyatları da makul.

VG236h konusunda Vatan resmen namussuzluk yapıyor. Çünkü ürün ellerinde var ve sanki Asus'la anlaşmalıymış gibi, sadece reklam ve teşhir amaçlı ellerinde tutuyorlar gibime geliyor. Madem reklam amaçlı tutmuyorsunuz ve elinizde yok, kaldırın o zaman sitenizden be.

Yeni önerilerim:
    1- Eğer Türkiye'de olsaydı ve 60 hz olmasına takılmam deseydin Eizo Foris FS2333'ü önerirdim.
    2- Bulabilirsen Acer GD245HQ (İkinci el de olabilir)
    3- Asus VG278Q'da aradığın özellikler var ama bütçesi seni aşıyor. Bu sebeple bulabilirsen, bunu da ikinci el olarak alabilirsin.
    4- Mevcut şartlarda sıfır olarak senin için en uygun seçenek Samsung S23A700D gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

arkadaşlar 21.5" ince çerçeveli, dvi bağlantılı ve kontrast oranı çok iyi ( yani siyah rengi tam siyah veren ve üstten yandan baktığınızda kontrast kaybı olmayan) bir monitör almak istiyorum vatanın teşhirdeki ürünlerini inceledim philips 227E4LHAB hoşuma gitti, fiyat 315 indirimle ama vatanın stoklarında kalmamış... şimdi bana istediğim özelliklerde ve vatanın stoklarında yer alan bir monitör önerir misiniz?

şu monitör nasıl, inceleme fırsatı bulamadım: PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/philips-226v4lab00-215-226v4lab00-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63280
    @mozzika:

Daha mesajını bile okurken, aklımdan "Bu arkadaşa Philips önereceğim." diye geçiriyordum ki sen de Philips'i sormuşsun zaten. Seçtiğin model içine sindiyse al ama benim önerim bir de 227E3LHSU/00'a bak derim.

• quote:

@mozzika:

Daha mesajını bile okurken, aklımdan "Bu arkadaşa Philips önereceğim." diye geçiriyordum ki sen de Philips'i sormuşsun zaten. Seçtiğin model içine sindiyse al ama benim önerim bir de 227E3LHSU/00'a bak derim.

önerdiğiniz model vatanın stoklarında kalmamış, kalsaydı zaten aynı fiyata PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 modelini alırdım, çerçeveleri ince zarif bir görünümü var. ama stoklarda yok, internetten vatan kadar ucuz bir site varsa ordan alayım diyorum ama vatanın hafta sonu indiriminden daha ucuz bir siteye rastlamadım...

şu monitörü mü alsam acaba?

PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

• quote:

Orijinalden alıntı: T13K0L

beyler bende bi monitör daha var hatta bocekgraik inckli arkadaşa da yazdım.garantileri belgeleri herşeyini kurcaladım,kendi sitesine bile baktım.cd lerine de baktım,tek bulabildiğim ara model,sizden rica bu monitörün özelliklerini bulabilirmisiniz.alırken adama sormuştum o göstermişti ama şu an ona ulaşamıyorum.

LG 1920x1080p LED TV 32İNÇ MAT SİYAH model: LG 32LV3550-ZH.BPDDLJP

Şu linkte bazı TV ve monitörlere ait input lag listesi var. En iyi TV'nin bile FPS oyunu oynamak (hele de pro ayardakiler) için uygun olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda, bu süreleri bilsen bilmenin bir önemi yok bence.

Bırak düşük performanslı olanları, verdiğim linkteki TV'ler arasında input lagı en düşük TV'Lerden biri olarak görünen Samsung LE32C530 kullanan bir arkadaşım a Asus VE247H aldırdım ve adamın ratiosu yükseldi bir anda. Resmen çağ atladı yani TV'den monitöre geçince ve "Arada çok fark var" diyordu.

Özetle, önerdiğim monitörler arasından hangisini alırsan al, sen de onun kadar veya ona yakın bir fark göreceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

quote:

@mozzika:

önerdiğiniz model vatanın stoklarında kalmamış, kalsaydı zaten aynı fiyata PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 modelini alırdım, çerçeveleri ince zarif bir görünümü var. ama stoklarda yok, internetten vatan kadar ucuz bir site varsa ordan alayım diyorum ama vatanın hafta sonu indiriminden daha ucuz bir siteye rastlamadım...

şu monitörü mü alsam acaba?

PHILIPS 21.5" 226V4LAB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

Alıntıları Göster
    @mozzika:

Bu konu, mağazalardaki monitörleri pek çabuk eritiyor.
    Yukarıda da dediğim gibi, 226V4LAB/00 içine sindiyse al. Öncelikli olarak önemli olan içine sinmesi çünkü.

• quote:

@mozzika:

Bu konu, mağazalardaki monitörleri pek çabuk eritiyor.
    Yukarıda da dediğim gibi, 226V4LAB/00 içine sindiyse al. Öncelikli olarak önemli olan içine sinmesi çünkü.

stoklarda olsa zaten düşünmeden alacam da ne sizin önerdiğiniz monitör ne de 226v4lab olan model stoklar da bulunmuyor ve ne hikmetse halen daha vatana gelmedi...
  • Sonu /00 diye biten birini ol o zaman. *

* Arada başka mesaj yokken, alıntı butonunu değil, yanındaki cevap butonunu kullan lütfen. Arada mesaj yokken alıntı yapılınca, aynı mesaj alt alta iki sefer yazılmış oluyor çünkü.
  • quote:

Sonu /00 diye biten birini ol o zaman. *

* Arada başka mesaj yokken, alıntı butonunu değil, yanındaki cevap butonunu kullan lütfen. Arada mesaj yokken alıntı yapılınca, aynı mesaj alt alta iki sefer yazılmış oluyor çünkü.

sonu 00 ile bitmesi ne anlama geliyor peki?
  • Mozzika alıntı yaptıgın mesajı oku önce ondan sonra soru sor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende merak etmişimdir hep /00 ın ne demek diye ?
  • İnput lagı sıfır veya sıfıra yakın modeller öyle.
  • bilgilendirme için tesekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.