Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AliZeyd

Hocam LG L227WT Sizce Nasıl Bir Monitör ?Hd7850 Ekran Kartına Uyumlumudur.Ve 250 Tl Bütçe İle Alınabilecek En Az 21" Monitör Tavsiyeniz Nedir ?

Ekran kartına özel monitör diye birşey yok öncelikle. L227WT ile ilgili 3 inceleme buldum ve genel kanaat renklerinin kötü olduğu ama oyunlar için performansının iyi olduğu yönünde.

LG L227WT İnceleme 1 - LG L227WT İnceleme 2 - LG L227WT İnceleme 3

Sıfır alacaksan bu monitörü alma ama ikinci el olabilir. Bütçene göre kaliteli yeni monitör alman mümkün değil. Bu sebeple ilk sayfadaki öneriler arasında yazan modellerden ikinci elde bulduğunu alabilirsin ki illaki bulursun. Çünkü model sayısı oldukça fazla.

• selamlar bikac sorum olcak xl2420t yi aldim bu aksam. dvi kablo cikti icinden onunla bagladim ekran kartina birde bi ucu kare bi ucu usb olan bi kablo vardi onuda bi ucunu monitore birini kasaya bagladim 120hzde kullaniyorum suan. sorum yandaki kulaklik girisinden ses alamiyorum bi ayari mi var yoksa hdmi baglanti falan mi gerekir kulaklik girisinden ses alabilmem icin birde monitorde dahili 3d vision alici yokmu normalde? nvidia denetim masasi ayarlarina giriyorum suan gozluk yok alicisi kendi icinde oldugu icin en bastaki secenekten ir alicili kurulum yap diyorum hicbisey yapmiyor cikis secenegi var bi tek bunlar problem mi cozumu nedir kafam basmadi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: AliZeyd

Hocam LG L227WT Sizce Nasıl Bir Monitör ?Hd7850 Ekran Kartına Uyumlumudur.Ve 250 Tl Bütçe İle Alınabilecek En Az 21" Monitör Tavsiyeniz Nedir ?

Ekran kartına özel monitör diye birşey yok öncelikle. L227WT ile ilgili 3 inceleme buldum ve genel kanaat renklerinin kötü olduğu ama oyunlar için performansının iyi olduğu yönünde.

LG L227WT İnceleme 1 - LG L227WT İnceleme 2 - LG L227WT İnceleme 3

Sıfır alacaksan bu monitörü alma ama ikinci el olabilir. Bütçene göre kaliteli yeni monitör alman mümkün değil. Bu sebeple ilk sayfadaki öneriler arasında yazan modellerden ikinci elde bulduğunu alabilirsin ki illaki bulursun. Çünkü model sayısı oldukça fazla.

HD7850 kart vga girişli monitörlerde dalgalanma yaşıyor Mürsel hocam, dvi veya hdmi girişli bir monitör seçmesi gerekiyor. Kartını belirttiği iyi olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

selamlar bikac sorum olcak xl2420t yi aldim bu aksam. dvi kablo cikti icinden onunla bagladim ekran kartina birde bi ucu kare bi ucu usb olan bi kablo vardi onuda bi ucunu monitore birini kasaya bagladim 120hzde kullaniyorum suan. sorum yandaki kulaklik girisinden ses alamiyorum bi ayari mi var yoksa hdmi baglanti falan mi gerekir kulaklik girisinden ses alabilmem icin birde monitorde dahili 3d vision alici yokmu normalde? nvidia denetim masasi ayarlarina giriyorum suan gozluk yok alicisi kendi icinde oldugu icin en bastaki secenekten ir alicili kurulum yap diyorum hicbisey yapmiyor cikis secenegi var bi tek bunlar problem mi cozumu nedir kafam basmadi :)

Evet ses taşınması için hdmi kablo ile bağlanmış olması ve windows ses ayarlarından mevcut ses aygıtının hdmi audio seçilmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZGR+

HD7850 kart vga girişli monitörlerde dalgalanma yaşıyor Mürsel hocam, dvi veya hdmi girişli bir monitör seçmesi gerekiyor. Kartını belirttiği iyi olmuş.

İnsan unutkan. Bunu okumuştum bak halbuki daha önce. Sen yazınca hatırladım şimdi. Hatırlattığın için sağol.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-va2248-led-215-va2248-led-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55493

http://www.vatanbilgisayar.com/Monitor/aoc-e2260swda-215-e2260swda-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=61934

Oyun icin bu 2 monitorlerden hangisi daha iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audaz -- 21 Kasım 2012; 7:42:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İki monitör için de veri bulamadım. İlk sayadaki öneri listesinde olan monitörlerden bakın lütfen. Ya da bütçenizi yazın, model yazayım.
    Bütçeniz 400 TL altı ise, öneride bulunduğum modellerin ikinci ellerine de bakabilirsiniz. Daha ucuza gelir böylece.
  • Öncelikle iyi günler.

Önümüzdeki günlerde, yeni toplayacağım sistem için, oyun ve günlük kullanım alanlarında kullanacağım bir monitör arıyorum.Gerçekten kafam baya karıştı.Sizin bu konularla alakadar olduğunuzu gördüm.Bütçem 300 - 400 TL arası ve benim aklımda şu 3 monitörden birisi var.Ama sizin başka tavsiyeleriniz olursa beklerim.Şimdiden teşekkür ederim.

Dip not: Monitörü; vatandan %25 indirim veya fiyatı uygun olan başka bir siteden alacağım.

HP 2311x 23" 5ms Full HD Wide Screen Led Monitör

ASUS 23" VS238N GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

ASUS 21.5" ML229H GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR
  • O monitörlere ait veri bulamadım. Vatan'da satılanlar arasında Samsung S23B550V, bu iş için biçilmiş kaftan ve açık söyleyeyim, BenQ'nun 120 hz oyun monitörüyle aynı ayarda monitördür. Hatta bunun tepki süresi ondan daha bile iyidir. KDV indirimiyle 431 TL'ye geliyor şu an ki fiyatına göre ve şiddetle tavsiye ediyorum. İlk sayfadaki öneri listesinde inceleme linki de var hatta.

Ben de yeni sistem topladım ve tek eksiğim monitör kaldı. Kafamdaki monitörü bulamazsam ben de bunu alacağım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Öncelikle iyi günler.

Önümüzdeki günlerde, yeni toplayacağım sistem için, oyun ve günlük kullanım alanlarında kullanacağım bir monitör arıyorum.Gerçekten kafam baya karıştı.Sizin bu konularla alakadar olduğunuzu gördüm.Bütçem 300 - 400 TL arası ve benim aklımda şu 3 monitörden birisi var.Ama sizin başka tavsiyeleriniz olursa beklerim.Şimdiden teşekkür ederim.

Dip not: Monitörü; vatandan %25 indirim veya fiyatı uygun olan başka bir siteden alacağım.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

İndirimde iken 382 ₺ gibi bir fiyata tekabül ediyor. Hp seçeneklerin arasında olmasın mesela tepkime süresi onda 5 ms samsung da 2 daha akıcı olabilir senin için.

• @frt33:

Benim konumda önermediğim monitörü neden öneriyorsun, söyler misin? Hem, o monitörün renklerinden haberin var mı acaba? Çok değil, daha iki gün önce bu sayfanın başında önerdiğin monitörü neden önermediğimi yazdım ama okumamışsın belli ki.
  • hocam lg e2360v-pn monitör hakkında ne düşünüyorsunuz .ikinciel almayı düşünüyorumda
    aslında samsung almayı düşünüyordumda ikinciel düşenlerde ve sizin ilk sayfada tavsiye ettiğiniz monitörlerde dvı çıkışı yok eğer yanlış anlamdıysam bana bu konuda tavsiye vrebilirmiziniz. verebiliseniz
  • LG'nin o modelleri oyuncular için tam zulüm. Bende de 2250 modeli vardı. Meğerse oyunlar için çok kötüymüş bunlar, sonradan öğrendim. O zaman bilmiyordum tabi alırken.

Eğer HDMI portuna ihtiyacın olmayacaksa Acer G246HLABD alabilirsin. Mükemmel performansı var. Acer'ın HLAB serisi hep böyle zaten 27"leri hariç.
  • quote:

LG'nin o modelleri oyuncular için tam zulüm. Bende de 2250 modeli vardı. Meğerse oyunlar için çok kötüymüş bunlar, sonradan öğrendim. O zaman bilmiyordum tabi alırken.

Eğer HDMI portuna ihtiyacın olmayacaksa Acer G246HLABD alabilirsin. Mükemmel performansı var. Acer'ın HLAB serisi hep böyle zaten 27"leri hariç.

hocam monitörlere bakarken LG IPS235V-BN monitöre rast geldim 397tl gibi bir rakama
    acer Türkiye geçmi girdi ondanmıdır bilmiyorum ama sanki piyasda tutlmuyormuş gibi geliyor bana belkide cahilliktendir. şuan ihtiyacım yok ama hdmı ilerde ihtiyacım olurnmu onuda bilmiyorum gerçi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1444 -- 22 Kasım 2012; 0:32:34 >
  • Piyasada birçok kişinin bilmediği kaliteli çok marka var. Acer da onlardan biri.

Sorduğun LG IPS235V önerilerim arasında incelemesiyle birlikte var, eğer baktıysan. Ancak sonundaki -BN neyi ifade ediyor, bilmiyorum. Oyun için alınabilecek nadir IPS panellerden biri bu da.

IPS alacaksan, Dell U2312HM daha iyidir ondan ama fiyatı da biraz daha fazladır.
  • quote:

Piyasada birçok kişinin bilmediği kaliteli çok marka var. Acer da onlardan biri.

Sorduğun LG IPS235V önerilerim arasında incelemesiyle birlikte var, eğer baktıysan. Ancak sonundaki -BN neyi ifade ediyor, bilmiyorum. Oyun için alınabilecek nadir IPS panellerden biri bu da.

IPS alacaksan, Dell U2312HM daha iyidir ondan ama fiyatı da biraz daha fazladır.

çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için
  • Her neyi alacaksanız, aldıktan sonra monitörle ilgili izlenimlerinizi daha sonra burda bizimle paylaşırsanız memnun olurum.
  • quote:

O monitörlere ait veri bulamadım. Vatan'da satılanlar arasında Samsung S23B550V, bu iş için biçilmiş kaftan ve açık söyleyeyim, BenQ'nun 120 hz oyun monitörüyle aynı ayarda monitördür. Hatta bunun tepki süresi ondan daha bile iyidir. KDV indirimiyle 431 TL'ye geliyor şu an ki fiyatına göre ve şiddetle tavsiye ediyorum. İlk sayfadaki öneri listesinde inceleme linki de var hatta.

Ben de yeni sistem topladım ve tek eksiğim monitör kaldı. Kafamdaki monitörü bulamazsam ben de bunu alacağım sanırım.

Cevabınız için teşekkür ediyorum.Önerdiğiniz modeli sitede birçok arkadaşımız kullanıyor ve memnun olanlar var.Sitemiz ve sitemiz haricinde; birkaç olumsuz yorumda gördüm.Siteleri gezerken denk gelmişti.Neyse; çokta can sıkıcı yorumlar değillerdi.Monitör seçimine dönersek;

Ben mağazaları gezerken ASUS'un görüntü kalitesine çok hayran kalmıştım.Gerçekten iyi iş çıkarıyorlar.Özellikle ML serisi çok dikkatimi çekmişti.Hem görüntü kalitesi, hemde dış kasa olarak.Şu an bu yüzden; 21.5'' olan model arasında da gidip geliyorum.Ama almışken 23'' olması daha iyi olacak tabi biliyorum.Bunda dolayı sizin önerdiğiniz modelle birlikte; 3 model arasındayım yine. Eğer ASUS' lar hakkında inceleme bulabilirseniz veya denk gelirseniz bir yerlerde, izlenimlerinizi aktarırsanız memnun olurum.Çünkü bende kaydadeğer bir inceleme bulamadım.Ne hikmetse; bakıyorum stoklarda bile yok bu monitörler ama 1 tane incelemede yok anlamadım gitti bu işi.

Son olarak; bence, ms süresinin 2 ve 5 ms olmasının çok birşey farkettireceğini sanmıyorum.Panelin kaliteli olması daha önemli gibi.Birde bu modellerden; tam olarak F/P olanını almak daha akıllıca olur diye düşünüyorum.Çünkü; sizin önerdiğiniz samsung, asus'un 21.5'' ve 23'' modellerinden 70-80 TL gibi bir farkla satılıyor.Bazı özelliklerde samsung bazı özelliklerdede asus iyi.Hangisine değer, vereceğim para çok merak ediyorum.Teşekkürler.

3 model;

Samsung S23B550V

Ayrıca; HP 2311x de olabilir bunlarla ama HP'nin panel kalitesi konusunda şüpheliyim.Uygun fiyatı beni cezbediyor sadece.Şu an indirimde; 342 TL gibi bir fiyatı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 22 Kasım 2012; 9:11:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frt33

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Öncelikle iyi günler.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

İndirimde iken 382 ₺ gibi bir fiyata tekabül ediyor. Hp seçeneklerin arasında olmasın mesela tepkime süresi onda 5 ms samsung da 2 daha akıcı olabilir senin için.

Öneriniz için teşekkürler. Ama o monitörün 550V' den kötü olduğunu okudum ''bocekgrafik'' arkadaşımızın yorumlarında.Renk ve parlaklık konusunda sıkıntıları var.HP modelide fiyatı ucuz olduğu için beni cezbediyor.Üstteki yazımda da yazdığım gibi; 2 ve 5 ms arasında çok fark olacağını zannetmiyorum.HP' yi almazsam eğer, sadece panel kalitesinden dolayı tercih etmeyebilirim.Şu an öncelik ASUS' larda gibi benim için.

• - Hakkında olumsuz yorum yapılmayan ürün yoktur. Önemli olan, şikâyet sayısının, memnuniyet sayısına oranıdır.
    - Asus almak istiyorsanız, ilk sayfada önerdiğim Asus'lara bakın.
    - Evet, panel daha önemli tabii ki.
    - HP 2311x oyun için uygun bir monitör değil. — HP 2311x İncelemesi
    - HP olarak X2301 oyun için uygun görünüyor. — HP X2301 İncelemesi

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.