Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: svstrgmr

yanlış anlaşılmasın
    fark yok derken gözlüklerde fark yok demek istedim yoksa monitörler farklı
    yani hem nvidia 3d vision 1 gözlükle hem nvidia 3d vision 2 gözlükle asusun monitörüne baktığımızda karanlık olmayan bir 3d görüntü görüyor iken
    hem nvidia 3d vision 1 gözlükle hem nvidia 3d vision 2 gözlükle lightboos olmayan monitöre bakınca daha karanlık bir 3d görüntü görüyoruz
    ama iki gözlük ergonomik açıdan farklılar ve 2. gözlüğün camları biraz daha geniş

Anladım. O karanlık görüntünün kalkması bile görüntüyü bayağı bir berraklaştırmıştır herhalde, değil mi? O karanlığı hep saçma bulmuşumdur. Hatta beni bazen 3B modunun aktif olup-olmadığı konusunda bile şüpheye düşürdüğü oluyordu onun. Geçen araba fuarında 4B denilen sinematik gösterime girdim. Perdeye bir görüntü yansıtmışlardı. Verdikler gözlükleri işte. Koltuk sallanıyor, yerden yüzüne sıcak ve soğuk hava ile nem falan püskürten bir alet var bir de. Perdedeki görüntü güya 3B imiş gibi taktım gözlüğü ama 3B'Lik birşey göremedim. Hatta ben mi yanlış gördüm diye gözlüğü çıkarıp baktım, taktım bir daha baktım aradaki fark için. Herşey aynıydı sanki. 3B falan değildi sanki görüntü. Sendeki yeni nesilde böyle saçma bir sorun yoktur ve herşey çok daha nettir heralde değil mi?

Monitörün renklerini nasıl buldun peki? Bazı monitörler kalibrasyon sonrası daha güzel renkler verebiliyor. İlk sayfadaki inceleme linklerine de bakabilirsin bunun için.
    Benim de tahmin ettiğim gibi biraz pahalı bir monitör demişsin sen de. Onun dışında nasıl buldun. Aklındakileri sıralayacak olursan, kendini bizden tek tek soru cevaplamaktan kurtarmış olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Eh madem philips daha iyi, üstüne 50 tl daha ucuz,benq nun hic sansı kalmadı. Hem beyaz dediğim cilalanmış tahta masa işte şunun modelinden:

http://www.spotesya.com/100b_.jpg

siyahta sırıtmaz bence

Masa beyaz degilmiş ozaman philpsi kap

Dün vatana gittim 318 tl ye philips i aldım, iyiki de almışım %25 indirimi bitmiş şu an 390 tl görünüyor Monitördense gayet memnunum, sadece sallanma sorunu vardı biraz çapraz sabitledim monitörü onu da hallettik. Bütçeme uygun alabileceğim en iyi monitörü aldım sanırım, teşekkürler üstad

Yalnız şöyle bir sorun var aklımı kurcalayan, bunun garantisi kutusundan cıkmadı satın alırken öyle bir belge de verilmedi sadece makbuz var, herhangi bir arıza durumunda servise ücretmi ödemem gerekecek?

• quote:

quote:

quote:

Eh madem philips daha iyi, üstüne 50 tl daha ucuz,benq nun hic sansı kalmadı. Hem beyaz dediğim cilalanmış tahta masa işte şunun modelinden:

siyahta sırıtmaz bence

Dün vatana gittim 318 tl ye philips i aldım, iyiki de almışım %25 indirimi bitmiş şu an 390 tl görünüyor Monitördense gayet memnunum, sadece sallanma sorunu vardı biraz çapraz sabitledim monitörü onu da hallettik. Bütçeme uygun alabileceğim en iyi monitörü aldım sanırım, teşekkürler üstad

Yalnız şöyle bir sorun var aklımı kurcalayan, bunun garantisi kutusundan cıkmadı satın alırken öyle bir belge de verilmedi sadece makbuz var, herhangi bir arıza durumunda servise ücretmi ödemem gerekecek?

Hayırlı olsun ,güle güle kullan.
    Garanti belgesi monitörün kutusunun yan tarafında şeffaf nylon içinde bantlı olmalı , yoksa vatandan istersin.
    http://smartcontrol-ii.software.informer.com/download/ bunu kur ve sadece bunu kullan program olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

yanlış anlaşılmasın
    fark yok derken gözlüklerde fark yok demek istedim yoksa monitörler farklı
    yani hem nvidia 3d vision 1 gözlükle hem nvidia 3d vision 2 gözlükle asusun monitörüne baktığımızda karanlık olmayan bir 3d görüntü görüyor iken
    hem nvidia 3d vision 1 gözlükle hem nvidia 3d vision 2 gözlükle lightboos olmayan monitöre bakınca daha karanlık bir 3d görüntü görüyoruz
    ama iki gözlük ergonomik açıdan farklılar ve 2. gözlüğün camları biraz daha geniş

Anladım. O karanlık görüntünün kalkması bile görüntüyü bayağı bir berraklaştırmıştır herhalde, değil mi? O karanlığı hep saçma bulmuşumdur. Hatta beni bazen 3B modunun aktif olup-olmadığı konusunda bile şüpheye düşürdüğü oluyordu onun. Geçen araba fuarında 4B denilen sinematik gösterime girdim. Perdeye bir görüntü yansıtmışlardı. Verdikler gözlükleri işte. Koltuk sallanıyor, yerden yüzüne sıcak ve soğuk hava ile nem falan püskürten bir alet var bir de. Perdedeki görüntü güya 3B imiş gibi taktım gözlüğü ama 3B'Lik birşey göremedim. Hatta ben mi yanlış gördüm diye gözlüğü çıkarıp baktım, taktım bir daha baktım aradaki fark için. Herşey aynıydı sanki. 3B falan değildi sanki görüntü. Sendeki yeni nesilde böyle saçma bir sorun yoktur ve herşey çok daha nettir heralde değil mi?

Monitörün renklerini nasıl buldun peki? Bazı monitörler kalibrasyon sonrası daha güzel renkler verebiliyor. İlk sayfadaki inceleme linklerine de bakabilirsin bunun için.
    Benim de tahmin ettiğim gibi biraz pahalı bir monitör demişsin sen de. Onun dışında nasıl buldun. Aklındakileri sıralayacak olursan, kendini bizden tek tek soru cevaplamaktan kurtarmış olursun.

Yok üstad gitmiş olduğun 4b 5d 6d gibi kabinler kalitesine göre birbirinden farklı
    bazı kabinlerde bazı videolar diğerinden daha iyi ve ekrandan fırlama olgusunu yaşayabilirisin

nvidia 3d vision 1 de netlikte zaten sorun yoktu sadece biraz karanlıktı
    renkler olsun diğer kriterler olsun herşeyi yeterli
    zaten 50 den fazla donanım sitesinden ödül almış ama ben en çok da dijitalversus.com'un incelemelerini seviyorum

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/asus-vg278h-p12112/test.html

burada anlatıldığı gibi 3d aktifken lightboos artırılınca kontras azalıyor
    tek eksisi bu ve bu da beni rahatsız ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 5 Kasım 2012; 22:04:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

siyahta sırıtmaz bence

Hayırlı olsun ,güle güle kullan.
    Garanti belgesi monitörün kutusunun yan tarafında şeffaf nylon içinde bantlı olmalı , yoksa vatandan istersin.
    http://smartcontrol-ii.software.informer.com/download/ bunu kur ve sadece bunu kullan program olarak.

heh işte o naylon boştu,faturayı da alıp bi ara vatana gideyim de garanti belgesini alayım.

tekrar sağol üstad

• Dell U2312HM
    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

bu monitor hakkındaki yorumlarınız nelerdir. Testlerde gerek renk gerek oyun performansıyla iyi bir tercih olabilir gibi duruyor.
  • quote:

Yok üstad gitmiş olduğun 4b 5d 6d gibi kabinler kalitesine göre birbirinden farklı
    bazı kabinlerde bazı videolar diğerinden daha iyi ve ekrandan fırlama olgusunu yaşayabilirisin

Ne kadar cahil kalmışım ve bu çok boyut konusunda. 5B ve 6B'yi yeni duyuyorum inan ki.

quote:

zaten 50 den fazla donanım sitesinden ödül almış ama ben en çok da dijitalversus.com'un incelemelerini seviyorum

O kadar ödül almış ve renkleri de bir o kadar övülmüş monitörün renkleri için nerdeyse "idare eder işte" diyeceksin.

quote:

Sen de benim gibi bayağı bi hassassın sanırım. Bu lightboos nasıl bir özellikli artırılıp-kısılabiliyor.
    Ayrıca, "kusursuz olanını cennette bulursun" diyeyim bari.

• @480mrt

Birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Abi bakıyorum incelemeye hemen. Ama input süresi en düşük seviyelerde olması lazım eski 17" 75hz tazeleme hızlı monitörden buna geçince baya fark hissettim hala arada onu kullanırım denk gelirsem input lag değerleri kesinlikle bundan daha iyiydi. Bir daha alacağım monitörün input lag değeri olabildiğince düşük olmasını istiyorum. Elimdekinden de çoksa deli eder beni oyunlar. Artık Türkiye de serverı olan oyunlar oynamıyorum birde input düzeyi çok olursa bilgisayardan komple soğurum.

Ekleme: Buna bende bakmıştım. Kullanıcılar input lagı hissedebildiklerini söylüyorlar. Fiyat olarak burada 1500 seviyesine bulunabiliyordu galiba.

Bu yeni versiyonu. 2711 değil. Onun input lagı daha yüksekmiş ama CRT'ye alışmış biri için yine de hissedilebilir bir süresi var bunun da (20 ms).
    Evet fiyatları da yüksek.

O zaman 9 ms input laglı Dell U2412M veya 23" olarak 0.6 ms input laglı Dell U2312HM düşünebilirsin. Bu ikisi de IPS ama tek eksik yönleri tepki sürelerinin 14 ms olması ama incelemelere göre bunun pek hissedilmediği anlaşılıyor. IPS panel olmasını avantaj olarak görüp o eksiğini görmezden gelebilirsin ama. Tabi bu ikisi Türkiye'de bulunabilir monitörlerden.

Türkiye'de olmayıpta IPS tepki süresi de düşük oyuncu monitörü olarak tek model var benim bildiğim: Eizo Foris FS2333.
    27", 120 hz ve 3B özellikleri de olsun istersen eğer, Iiyama G2773HS-GB1'yi düşünebilirsin getirtme imkânın varsa tabi.

• quote:

quote:

Ne kadar cahil kalmışım ve bu çok boyut konusunda. 5B ve 6B'yi yeni duyuyorum inan ki.

kusura bakma ya
    6d filan rüzgar ekliyorlar dokunma hissi ekliyorlar filan d sayısını artırıyorlar
    ne cahilliği estağfirullah

quote:

quote:

O kadar ödül almış ve renkleri de bir o kadar övülmüş monitörün renkleri için nerdeyse "idare eder işte" diyeceksin.

belki de çok büyük olduğu ve yakından baktığım için pikseller belli oluyor ondan da olabilir

quote:

quote:

Sen de benim gibi bayağı bi hassassın sanırım. Bu lightboos nasıl bir özellikli artırılıp-kısılabiliyor.
    Ayrıca, "kusursuz olanını cennette bulursun" diyeyim bari.

lightboos 3d aktifken çalışıyor ve parlaklığı artırıyor
    lightboos'u tamamen kısarsanız nvidia 3d vision ready 1 monitörden farkı kalmıyor
    yeni monitörüme aşık olmak istemiyorum
    ayrılması zor oluyor

• quote:

kusura bakma ya
    6d filan rüzgar ekliyorlar dokunma hissi ekliyorlar filan d sayısını artırıyorlar
    ne cahilliği estağfirullah

Kişi bilmediği şey konusunda cahil sayılır. Harbiden bilmiyordum bunları; sayende öğrendim.

quote:

quote:

belki de çok büyük olduğu ve yakından baktığım için pikseller belli oluyor ondan da olabilir

Piksel aralığı 0.27 oluyor onlarda. Bunu ben de fark ediyorum ve beni de rahatsız eden bir durumdu bu. Sırf bu sebeple 0.23 aralıklı monitör almıştım PC'yi toplarken. Ama o zaman bu input lag bilmem ne konularından bîhaber olduğumdan, gidip 35 ms input laglı monitör almışım ama haberim bile yokmuş.

quote:

lightboos 3d aktifken çalışıyor ve parlaklığı artırıyor
    lightboos'u tamamen kısarsanız nvidia 3d vision ready 1 monitörden farkı kalmıyor
    yeni monitörüme aşık olmak istemiyorum
    ayrılması zor oluyor

Şimdi anladım. Sadece karanlığı kaldırıp aman aman bi yenilikmiş gibi sunmuşlar. Vay anasını be. İnsan bikaç özellik daha geliştirirdi be. Ayıp vallahi.
    Yine de "Kendi sınıfında en iyi monitörlerden birini aldığın için mutlu ol" diyeceğim ama olamayacağını bildiğim için demeyeceğim. Çünkü ben de öyleyim.
    O kadar para verince insan istiyor ki gönül rahatlığıyla hakettiğini söyleyebilesin değil mi?

• 3d için biraz geriden bakmak daha iyi değilmi? hem derinlik daha fazla oluyor hemde gözü okadar yormuyor. ben metro2033 oynarken dibine girince herşey çok büyük gösteriyor sanki burnunun ucundaymış gibi oluyor ama 3d olarak daha nesneler arası ayırtedilbilirlik azalıyor hemde gözleri şaş beş yapıyor. ama uzaktan bakınca hem derinlik oluyor hemde nesneler arası ayırtedilbeilirilk daha fazla oluyor, hemde pikselleri daha az görüldüğü için daha gerçekçi oluyor. bide metro 2033,batman arkham city ve gta 4 (araç sürerken) en iyi 3d görüntü zevki veren oyunlar olarak biliyorum. başka 3d'si iyi olan oyun varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman kurt 1984

3d için biraz geriden bakmak daha iyi değilmi? hem derinlik daha fazla oluyor hemde gözü okadar yormuyor. ben metro2033 oynarken dibine girince herşey çok büyük gösteriyor sanki burnunun ucundaymış gibi oluyor ama 3d olarak daha nesneler arası ayırtedilbilirlik azalıyor hemde gözleri şaş beş yapıyor. ama uzaktan bakınca hem derinlik oluyor hemde nesneler arası ayırtedilbeilirilk daha fazla oluyor, hemde pikselleri daha az görüldüğü için daha gerçekçi oluyor. bide metro 2033,batman arkham city ve gta 4 (araç sürerken) en iyi 3d görüntü zevki veren oyunlar olarak biliyorum. başka 3d'si iyi olan oyun varmı?

Assasin's Creed serisi 3D'de çok iyi tavsiye ederim
  • Konuda ufak bir güncelleme yaptım:

– "Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre öneriler" bölümündeki monitörlere açıklama ve bir de monitör (Dell U2713HM) ekledim.
    – IPS panel oyuncu monitörleri arasında şu an için en iyisi olan ama ülkemizde bulunmayan Eizo Foris FS2333'ü öneriler arasına ekledim.
  • Su Foris neymis oyle hocam ya

biraz arastirdimda, cok saglam birseye benziyor

Turkiye distirbutoru var diye gorunuyor bu arada

almak isteyen iletisime gecebilir

Address:
    İdealtepe mahallesi Aydın Sk. Cinerler apt.No:18/1. İdealtepe – Maltepe / İSTANBUL, Turkey

Telephone:
    (+90) 216 4899313

Fax:
    (+90) 216 4894551

Website: //www.eizo.com.tr/
  • Evet, deli bişey. Ama 23"lik boyutu bazı oyuncular için yetersiz gelebilir. Şu anda 500 TL'ye Dell'in nerdeyse 0 input laglı ama tepki süresi 8 ms GTG ms olan IPS panel monitörü U2312HM alınabilmekte. Testlerde tepki süresinin kâğıt üzerinde yüksek olmasının olmusuz bir etkisi gözlemlenmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Kasım 2012; 11:11:22 >
  • Gençler size bir sorum var:

İPS Monitörlerinde oyun performansı nasıldır? oyunlarda sorun yaratır mı ?

ve Asus' un VS229H Modelini almak istiyorum eğer sorun çıkmıyorsa.

Eğer oyunlarda tam performans vermiyorsa başka Asus Monitörler Önerirmisiniz ?

Teşekkürler

Bütçe: 400 lira

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs229h-215-vs229h-genis-ekran-led-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59492

Edit: Sizin tavsiyelerinize göre monitör alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi p8p67b3 -- 9 Kasım 2012; 22:43:31 >

• @p8p67b3

İps Monitörlerde oyun performansı iyi değil .

Sana tavsiyem
    SAMSUNG 23'' S23B550V GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
  • arkadaşlar acer 3d ve nvidia gözlük hediye olan monitörden almak istiyorum 3d olarak başka öneriniz varmi lg yada hp pilsız gözlüklü monitörlerde var ama kararsız kaldım.acer alırsam filmlerde sorun yaşarmiyim lütfen ALINTI YAPARAK CEVAP verirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bocekgrafik
    Çok güzel bilgiler ve incelemeler yapmışsınız ellerinze sağlık.Yarın ekran alcam vatandan bütün gece araştırdım bu konuya denk geldim butun sayfaları okuyamadım uykum geldi.Ama çok belirleyici bilgiler buldum.Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.