Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun için toplayacaksan 24 veya 27" IPS ve 144 hz almalısın. Acer'ın bir modeli gelecek yakında. Onu almanı tavsiye ederim bütçe sıkıntın yoksa. 2160P'lerin 120 veya 144 hz'i çıkmadığı için tavsiye etmiyorum.

120-144 hz modeller, yüksek alıcılığı yakalamak için, olmazsa olmazdır oyuncu açısından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunusya Y kullanıcısına yanıt
    8 ms, Fifa vs. oynamıyorsan sorun olmaz.

VX2263smhl-w TR'de olmadığı için tavsiye etmemiştim. Bu daha iyi, bunu alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 5 Temmuz 2015; 3:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

VX2263smhl-w TR'de olmadığı için tavsiye etmemiştim. Bu daha iyi, bunu alabilirsin.

Genelde oynadığım oyunlar; pes 15,GTA 5,watch dogs,cod advenced warfare,bf4 en çok bunları oynarım ayrıca turkiyide olmaması sorun değil amazondan da alabilirim daha önce 4 kere alışveriş yaptım PC mi toplarken, hiç sıkıntı cikarmadilar, en geç gelen urun 9 gün içinde elimde oldu, turkiyedeki alışveriş sitelerindense amazonu tercih ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Madem ordan alacaksın, almışken 120 veya 144 hz monitör al o zaman bütçeni az daha artırıp. IPS yerine TN panel olacak ama akıcılık olarak çok faydasını görecek ve oldukça da memnun kalacaksın.

• quote:

Madem ordan alacaksın, almışken 120 veya 144 hz monitör al o zaman bütçeni az daha artırıp. IPS yerine TN panel olacak ama akıcılık olarak çok faydasını görecek ve oldukça da memnun kalacaksın.

Butce şuan en fazla 600 daha fazla zorlayamam, aslında biraz bekleyip almayı dusundum ama yeni PC topladım ve 4 gundur monitorum yok, o yüzden maalesef butcemi daha fazla arttiramam, vx229h-w nasıl sizce? 599 tlye bimeksde gordum güzel gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusya

quote:

Genelde oynadığım oyunlar; pes 15,GTA 5,watch dogs,cod advenced warfare,bf4 en çok bunları oynarım ayrıca turkiyide olmaması sorun değil amazondan da alabilirim daha önce 4 kere alışveriş yaptım PC mi toplarken, hiç sıkıntı cikarmadilar, en geç gelen urun 9 gün içinde elimde oldu, turkiyedeki alışveriş sitelerindense amazonu tercih ederim.

neler aldın amazondan gümrüğe takılmadı mı?
  • hocam AOC i2369Vm'yi neden önermiyorsunuz? tavsiye listesinde aoc i2269VW modelini önermişsiniz. ikisi arasında boyut farkı dışında ne gibi farklar var?
  • 120-144hz 27-29 inç arası monitör önerebilirmisniz genellikle oyun ve film izlemek için pro oyuncu değilim .
  • Oyun icin falan 60 hz kesinlikle tavsiye etmiyorsunuz ama oyunlar hacknslash, moba, mmo tarzi oyunlarsa 27 samsung curved, 60hz olmasi bakimindan orta seviye bi oyuncu ve film izleyen biri icin uygun degil midir ?

piyasa fiyatindan biraz daha uyguna alabilecegimizi de isin icine katarsak...
    İkinci el 120 hz monitörü o fiyata bulabilirsin rahatlıkla. Almışken 120 hz al bence. VX229, IPS olsa da 60 hz.

• earth. E kullanıcısına yanıt
    23"likte lag fazla.

• berkay1074 kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada 120-144 hz modeller başlığında yazılı hepsi.
    29" olarak 120-144 hz monitör henüz yok.

• nomex kullanıcısına yanıt
    Ediyorum da, mümkün mertebe 120+ hz monitör almak gerektiğini savunuyorum; monitörü sadede oyun amaçlı kullancaaklar için tabi. İlk sayfadaki tavsiye listelerinin büyük bölümünü 60 hz monitörlerden oluşuyor zaten.

quote:

hacknslash, moba, mmo tarzi oyunlarsa 27 samsung curved, 60hz olmasi bakimindan orta seviye bi oyuncu ve film izleyen biri icin uygun degil midir ? Piyasa fiyatindan biraz daha uyguna alabilecegimizi de isin icine katarsak...

Aynen öyle. Bu oyun tarzına göre 120-144 hz gereksiz zaten.

• quote:

İlk sayfada 120-144 hz modeller başlığında yazılı hepsi.
    29" olarak 120-144 hz monitör henüz yok.

görünüş olarak beğendigim 2 adet monitör var onlarda pahalı geldi açıkcası :)

şu 3 monitör

http://www.amazon.com/dp/B00TR056SU/ref=twister_B00Z5HXLIQ?_encoding=UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B00IEZGY2Q?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_3&smid=ATVPDKIKX0DER

http://www.amazon.com/gp/product/B00B17C5KO?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_10&smid=ATVPDKIKX0DER

den hangisi sizce ? hem film hem oyun için kullanıcam.

• quote:

İkinci el 120 hz monitörü o fiyata bulabilirsin rahatlıkla. Almışken 120 hz al bence. VX229, IPS olsa da 60 hz.

Ben tüm oyunları ultrada oynayabilmek için gtx970 aldım ama ultrada gta 5 gibi oyunlarda 70 fps yi geçemiyor, 120 hz monitör alırsam ileride ayarları kısmam gerekecek, vsycn(yanlış yazmış olabilirim) açmassam cw oluyor birde kırılmalar oluyor, vsycn açarsamda ayarları kısmam gerekecek birde 2. el ürünlere biraz antipatim var o yüzden 120hz biraz fazla ama 75hz bir monitör önerin varsa o çok iyi olur :)
  • hocam Samsung S24D390HL yerine yeni model S24E390HL'yi önerir misiniz?

http://www.samsung.com/za/consumer/it/monitor/led-monitor/LS24E390HL/XA

Türkiye'ye 2 hafta önce gelmiş sanırım. Tepki süresi 4ms. Çoğu yerde S24D390HL 700 küsüre satılıyorken bu model de aynı fiyata satılıyor.
  • 60hz 300-500 lira aralığında genellikle oyun amaçlı kullanacağım monitör önerebilir misiniz ? Kullananlar vardır elbet incelemelerden pek bir şey anlamıyorum.(21-23")

• berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Mobilim. Link vermek yerine marka/model yazar mısın.
    Film için Acer S276hltmjj ve Dell S2740L iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 5 Temmuz 2015; 18:56:47 >
    Oyun ayarlarının bir kısmı ve bazı aşamaları, PC'yi yetersiz göstermek için sadece. O sebeple, ultra takıntısını aşıp, belli ayarları kısarak ama, grafiksel kayıpta yaşamadan ve 2 kata kadar FPS artışı elde ederek oynamak mümkün. Bunun için de imzamdaki Multi FPS Oyuncu Rehberi senin ilacın.

970 gibi bir kart alıpta 60 hz monitöre talim etmeyi doğru bumuyorum açıkçası. Madem ikinci ele alerjin var, Samsung S24D590P alabilirsin.

• Feijoawi kullanıcısına yanıt
    Bütçe aralığın fazla. Samsung S22D300'den, Dell S2340L'ye kadar geniş bi aralığın var. Son bir kaç sayfada çok sayıda model yazdım. Bi göz at istersen.

• 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.