Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni monitörün hayırlı olsun o zaman. Bundan iyisi Şam'da kayısı.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    İlginiz ve yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Gondermeden once tereddütlerim vardi ama mutlu sona ulastim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Asus vx239h aldım tavsiye ettiklerinizden bir tanesiydi fakat monitörün 2 köşesinde de 2 şer nokta var gözle çok rahat görünmüyor ama foto da iyi çıkmış bunlar nedir sizce?

• eleysen E kullanıcısına yanıt
    Ekranda ambalaj açıldığında çıkartılması gereken bi jelatin yoksa eğer, mat kaplamanın altında kalan havadır o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam üniversitenin tatile girmesiyle yeni bir sistem toplayacağım ve topladığım sisteme sağlam bir monitör eklemek istiyorum şu anda kullandığım emektar 20inchlik 1680x1050 p'lik inca monitörümden memnunum ama hardcore cs go oyuncusuyum yıllarımı cs ye harcamış biri olarak bu monitör beni kesmiyor evet 2 ms lik tepki süresi gayet iyi ama gerek 60,75 hz olması gerek 20inch olması sıkıntı yaratıyor şu anda 120 hz 144hz hatta ve hatta 240hz(ezio) gibi yenileme hızlarına geçilmiş olmasına rağmen biliyorsunuz ki türkiyede bu monitörler epey pahalıya satılıyorlar benim bunların içinden gerek renk uyumu gerekse 144hz olmasıyla f/p olarak bulduğum monitör BENQ 24'' XL2411Z dur.Ancak şöyle bir durum var benim topladığım masaüstü sistemi yaklaşık 2500lira tutuyor ve ben 144hz monitöre 1000lira veremiyorum ama aynı zamanda da cs go için sağlam bir monitörüm olsun istiyorum gerek tepki süresi gerek renk paleti gerekse hz olarak 130 sayfalık bir konu var hepsini okuyamadım :) alacağım monitörün 1920 1080 olmasını(malum bu saatten sonra monitör alınacaksa full hd olmalı) birde düşük ms süresiyle renk paletinin çok iyi olmasını isterim (Hz olayına girmedim çünkü biliyorumki 120 hz bile desem fiyat anında 700-800liralara çıkacak) birde son birşey daha sormak istiyorum özellikle cs turnuvalarında da dikkatimi çeken şey oyuncuların 24 inch lik monitör kullanmaları ve sebebini tam anlamış değilim neden 23 22 değilde 24

• Selam arkadaşlar monitör almaya niyetlendim, lakin daha karar veremedim monitör hakkında pek bir bilgim yok malesef yardım edebilirseniz çok sevinirim
    Meblam 500'TL(Geniş ekran) olursa makbule geçer. Sürekli oyun oynayan flim izleyen birisiyim Yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim
  • Öncelikle şunu belirteyim. 120+ hz monitörlerde çok iyi renk bekleme. Eizo Foris FG2421 istisna ama onun da fiyatı 1400 TL. Bu sebeple ikinci el 120 monitörlere bakmanı tavsiye edeceğim öncelikle. İlk sayfadaki 120-144 hz monitör tavsiyelerindeki * * * altında yazılı modellere bakabilirsin bunun için. İkinci el istemezsen, elin mahkum 60 hz'e talim edeceksin veya dediğin gibi bütçeni artırıp XL2411Z alacaksın. Buna yetemezsen, tek tavsiye olarak Samsung S24D300H'yi yazacağım. Ama bütçeni az artırırsan, IPS muadili renk sunan S24D590P da alabilirsin. Bu 2 monitörü 70-75 hz aralığında kullanabilirsin. Bu monitörü düşünürsen, met@lrock sana yardımcı olacaktır. İnceleme konusu da var hem onun bu bölümde.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=101662227

Ekleme: Hepsi Burada'da AOC G2460PQU için kampanya varmş bak. Bu fiyatıyla XL2411Z'den daha avantajlı şu anda.

Turnuvalarda 24" lehine bir avantaj yok. Öyle denk gelmiştir sadece. Daha MLG'de 23"lik Asus kullanılmıştı mesela. IPS olarakta Eizo Foris FG2333.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Nisan 2015; 11:21:17 >

• Herhangi bir göz rahatsızlığın yoksa ve monitörün kullanılacağı yerde ekranın yansıma yapma durumu yoksa Dell S2440L veya Acer S236hltmjj iyi olur. webdenal'a bakabilirsin bunun için. Bu ikisi parlak ekran. Parlak ekran sıkıntılı olacaksa (kullanılacağı yerde yansıma yapma durumu söz konusu ise) ilk sayfada yazılı mat ekranlı modellerden birini alabilirsin. Lakin onların fiyatları daha fazla tabi.

İlgili olarak şu konuya da bakabilirsin:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=102603013

Malesef göz rahatsızlıgım var, ve evim çok aydınlık ve güneş alıyor, yorum için teşekkür ederim
    Bana onerebilecegin baska monitör yok mu?, affına sıgınarak soylüyorum hic bir bilgim yok bu konuda zaten cok oturamıyorum pc'ye arastırma fırsatım hic olmuyor tamamen size güveniyorum
  • Dell P2214H işini görür o zaman 22" yeterli dersen. Yoksa 23"lik 2314'ü alırsın.

• Bushido Samurai kullanıcısına yanıt
    Benzer tavsiye istekleri oluyor ara ara. Az yukarıda bugün; 11:15:59'de yazdığım mesaj bununla ilgiliydi.

EKLEME: Aynı şeyleri yazmam, çok mühim birileri için. Kopyala-yapıştır yapmam daha makbul algılanıyor her ne hikmetse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Nisan 2015; 13:41:44 >
  • hocam iyi günler. monitör almak istiyorum. oyun ağırliklı kullanacağım. PS4 bağlama da dahil. araştırmaya başladım ama işin içinden çıkamadım. 1000 TLye kadar bütçem var. yardımcı olur musunuz?
    Bir de bu wiewsonic markası sizce nasıl?
  • Hocam iyi akşamlar,
    AOC 2461Fwh'ye benzer;
    24 inç
    Tepki süresi az
    75 Hz'ye kadar overclocklanabilen tavsiyeniz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer sadece ps4 bağlaycaksanız 27"'lik Asus VK278Q
    Yada 23"'lik Vx238H
  • usta 2 monitör arasında kaldım samsung s24d300hs bazıları h yazıyor sadece sonunda ve aoc e2470swda hangisi iyidir duruma göre hafta içi alıcam...max vereceğim limit 500 tl zaten 23'6" veya 24" olacak.
  • 3KuR_SaD3 kullanıcısına yanıt
    Keşke mesaj yazmadan evvel en azından ilk sayfanın Tavsiye İstemeden Önce başlığını okusanız da ona göre yazsanız.

Ortam ışığı yoğun değilse, yani ekranda parlama yapma durumu olmayacaksa Dell S2770L veya Acer S276HLTMJJ tavsiye ederim.
    ViewSonic'in VX serisi oyun için iyidir.
  • İnternet-Explorer kullanıcısına yanıt
    Samsung S24D300HS veya daha iyi renk sunan olarak S24D590P.
  • caga17 C kullanıcısına yanıt
    S24D300H'nin kontrast ve ışık oranı düşük. Bu sebeple S24D300HS tavsiye ederim. e2470sw için ise incelemesi olmadığı için olumlu veya olumsuz yorum yapamıyorum.
    Hocam çocğunlukla fps, moba türü oyunlar oynuyorum baya filmde izliyorum aslında. neyse pek bu konular hakkında bilgim girişteki yazıyı okudum ama panel olayı tam olarak nası oluyo eski yeni ips falan nette bakınırken şu modeller ilgimi çekti bu fiyat segmentinde bana önerebileceğiniz başka modeller varmı yoksa baştaki asus iyimi?

http://www.hepsiburada.com/asus-vx248h-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-full-hd-led-monitor-p-BD802493

http://www.hepsiburada.com/benq-rl2455hm-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-hoparlor-full-hd-led-gaming-monitor-p-BD801342

http://www.hepsiburada.com/asus-vx238h-23-1ms-analog-dvi-hdmi-full-hd-led-monitor-p-BD302740

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.