Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok ışık alır pencere kenarındaysa. Parlak ekran olmaz o zaman. Oyun için renk doğruluğu çok önemli değil. U serisi almaya gerek yok bu sebeple. İlk sayfada hazır renk ayarlarıyla ilgili bi başlık (4- Monitörünüze renk ayarı yapın) var. Orada tüm monitörlerin değilse de, bir kısmının renk ayarları var. Şimdi baktım. Dell P2414H için ayar da var orada. Sayfada P2414H diye arama yapınca çıkıyor hemen.
  • deep_water D kullanıcısına yanıt
    22" yeterlidir sanırım. AOC i2269vw, i2269vwm veya HP 22xi olabilir.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    tavsiyeniz için teşekkürederim, aoc i2269vwm karar kıldım.
  • arkadaşlar benim monitörüm arızalandı ve şuanda bir monitör ihtiyacım var ancak mağazalara gidip pekte monitör inceleme şansım yok.sizin tecrübelerinize dayanarak bir monitör almak istiyorum.Parlak ekranlarda gözlerimde ağrı hissi oluşuyor.500 liraya kadar bir monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler.
  • zobu1907 Z kullanıcısına yanıt
    AOC i2269vw veya i2269vwm olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2470swda-genis-ekran-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-236-vx2452mh-genis-ekran-led-monitor.html

Bunlardan hangisini önerirsiniz. TV'ye bağlamicam Telefon da bağlamam. HDMI çıkışlı olmasın dersem bir eksisini görür müyüm ilk link HDMI'sız. BOşa yatırım olmaması için.
    Diğer yönden HDMI olanlar arasından Viewsonic in linkteki modelini almak daha cazip geliyor. Nasıldır bu monitör oyuncu için. Bu arada ASUS VN247 kullanıyorum aldığım güne lanet 1 haftadır bende geri yollicam. Güzel bi aydınlatırsanız ona göre araştırmadayım bir kaç güne alcam.

@bocekgrafik

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Kullanım amacını tam olarak yazarsan, daha isabetli bir tavsiyede bulunabilirim.
  • Sadece oyun diyebiliriz. Ne tarz oyun dersen BF4, COD Ghost, Özellikle DOTA2, Onun dışında çeşitli tarayıcı oyunları, Ortalama ayda 1 film izlemek.

@bocekgrafik
    önerin için teşekkür ederim i2269vwm modelini araştırırken AOC i2369VM modeli dikkatimi çekti ve bu modeli sipariş ettim.
    Evet bir anda oyunları unutup tamamen renk kalitesine yöneldim galiba. P2414H siparişi verdim, evet ayarlar da varmış, yardımcı olduğunuz için tekrar çok teşekkürler.
  • bocekgrafik arkadaşın bilgi ve tavsiyelerinden yararlanarak monitörü aldık. Kendisine teşekkür ediyorum. Dell p2214h şimdi bağlantı knusunda karışıklık yaşıyorum. Ekran kartında display port yok. Monitörün ise HDMI bağlantı seçeneği yok
    Ekran kartının HDMI, DVI, VGA bağlantı seçenekleri var. Monitörün ise display port, hdmi, vga bağlantı özelliği var.
    Bu durumda; iyi bir görüntü için:

DVI-D to DVI-D şeklindeki bağlantıyı mı tercih edeceğiz?
    Yoksa DVI- to Display Port çeviricisini mi
    ya da HDMİ to DİSPLAY pORT çeviricili kablo mu almak lazım. Bana en mantıklısı bu geliyor.

DVI-D to DVI-D bağlantısı en iyi seçenek ise

Bu monitörün arkasındaki DVI-D bağlantısı

Ekran kartındaki bağlantı şekli

Gerekli kablo kablo sanırım bu şekilde olmalı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polaris12 -- 6 Nisan 2015; 21:56:38 >

• Ürünü nereden kaça aldınız acaba ? ve monitör nasıl var mı renklerde kötü bişey? tepki süresi vs ?

@polaris12
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Ürünü nereden kaça aldınız acaba ? ve monitör nasıl var mı renklerde kötü bişey? tepki süresi vs ?

@polaris12

İzmir Bornova Gold da gidip bizzat mağazadan elden aldım. Fiyat 600 e yakın geliyor 9 taksitle. Oyun monitörü olarak almadım. Şöyle bir farcry4 te deneyeyim dedim. Önceden crt tüplü monitör kullanıyordum. Tepki süresinde bir fark göremedim. Renkleride gayet güzel crt monitöre yakın gördüm.
    ViewSonic VX2363smhl-W iyidir o kullanım amacı için.

VN247'nin neyinden memnun kalmadın.

• zobu1907 Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, gülerek kullan.

• polaris12 P kullanıcısına yanıt
    Güzel monitör almışsın. Hayırlı olsun, gülerek kullan.
    Evet, sorduğun kablo işini görür. Dual DVI (DVI-D) kablosu o.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

ViewSonic VX2363smhl-W iyidir o kullanım amacı için.

VN247'nin neyinden memnun kalmadın.

Hocam o monitör beyaz pek sevmedim. Benim verdiğim modeller nasıl?

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2470swda-genis-ekran-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-236-vx2452mh-genis-ekran-led-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonely warrior -- 7 Nisan 2015; 8:19:07 >

Yukarıda da vermiştin bunları ve bakmıştım bunlara. Bunlar sana uygun değil. Sadece FPS oynamış olsan amenna ama Dota da oynadığın için IPS almanı tavsiye ederim.

Eğer parlak ekran olması sorun olmayacaksa (bulunduğun yerde ekranda ışık yansımasına sebep olacak yakın pencere vey ışık yoksa) webdenal'da satılan Dell S2440L ideal. Yine parlak ekranlı alternatif olarak Acer S236HLtmjj de olabilir.

Mat ekranlı olarak ise VX239 veya HP 23xi olabilir. Yükseklik ayarlı ayağı sebebiyle Dell P22 veya 2314H'yi de tercih edebilirsin. TN panel istersen VX2452mh olabilir ama bence VX238H daha iyi tercih olur. Yüksek kontrast oranı sebebiyle verdiği görüntü, birçok IPS panel monitörden bile daha keskin çünkü.
  • Asus monitörden öyle bir soğudum ki artık yanından bile geçmem. Yeşil mavi kırmızı renk patlamaları, ışık sızması vs. Film izlerken mavi yeşil çizgiler çıkıyor. Neyse şu an viewsonic te karar kıldım gibi. @bocekgrafik
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Güzel monitör almışsın. Hayırlı olsun, gülerek kullan.
    Evet, sorduğun kablo işini görür. Dual DVI (DVI-D) kablosu o.

Tavsiye ve bilgi paylaşımınız sayesinde.. Tekrar teşekkür ederim.

Son olarak altın kaplama uçlu kablo mu tavsiye edrsiniz yoksa normal nikel mi ? Önemli bir fark yaratırm mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polaris12 -- 7 Nisan 2015; 10:53:48 >
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.