Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlısı neyse artık arkadaşla konuşuyoruz anlaşabılırsek alıcam yoksa başka birşeye yönelicem şuan için ilk tercihim o zaten :) sağolasın
  • Hocam benim amacım 1080p çözünürlükte kaliteli bir oyun deneyimi yaşatacak bir monitör almak fakat bütçem kısıtlı olduğu için kendime uygun pek monitör bulamıyorum.

Hepsiburada sitesinde bir monitör buldum, 'BenQ RL2240HE 21.5" 1ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Gaming Monitör ' indirimli olduğu söyleniyor ama 400 TL verilmeye değer bir monitör mü sizce ?

Eğer deymeyeceğini düşünüyorsanız en fazla 400 TL olacak şekilde bir tavsiye verebilirseniz sevinirim.

http://www.hepsiburada.com/liste/benq-rl2240he-215-1ms-analogdvihdmi-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd802139&categoryId=3002879&SKU=BD802139

• Sessizce teşekkür edip buraya yazmamışım .

S27D390H'yi alacaktım ama son bir kez sallanma olayını araştırmak istedim ve bir videoda ufak bir hareketle bile sallandığını gördüm, ayrıca newegg sitesinin yorumlarında çok fazla sallandığından bahsetmiş birisi (590P modeli de sallanıyor sanırım). O yüzden biraz daha araştırmaya karar verdim.

Teşekkürler tekrar.
  • HeroTürk kullanıcısına yanıt
    Değer ama daha iyi bir seçenek olarak, Dün; 10:12:48 tarihli mesajımda linkini verdiğim Samsung S23A550H daha iyi bir tercih olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kirkalti kullanıcısına yanıt
    MX olan da alınabilir ama, monitörün kullanılacağı ortam çok ışıklı değilse ve parlak ekran olması sizin açınızdan bir eksiklik değilse, benim tavsiyem Dell S2740L olacak. Film için bu çok daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Değer ama daha iyi bir seçenek olarak, Dün; 10:12:48 tarihli mesajımda linkini verdiğim Samsung S23A550H daha iyi bir tercih olur.

Teşekkür ederim hocam. Eğer sıfırı 400 civarı olsa tercih edebilirdim fakat 2. el olarak satan arkadaşın 3 yıldır kullandığı bir ürün olduğu için benim tercih edebileceğim bir ürün değil maalesef.
  • HeroTürk kullanıcısına yanıt
    Onun sıfırı 525 TL civarında satılıyor. Arkadaşı tanıyorum. Sıfır olarak aldı ve sadece kendisi kullandı. Uzun süredir de kullanmıyordu üstelik. Ayrıca, 75 hz'de de stabilmiş monitörü. Sadece bu bile almak için büyük bir sebep. Çünkü çoğu monitör bu hızda çalışmaz.
  • Anladım hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için.
  • Malesef ortam baya bir parlak ve monitörün koyulabileceği yer de tek. Yoksa çok güzel bir seçenek bu da. 24 inç monitörlere geri dönüp vesa bağlantısı ile bir şeyler yapabilir miyim diye baktım... orta kalite tek hareket yapabilenler 80-90 liradan başlıyor. Dell monitörler (hareketli standı olan seriler) çok avantajlı oluyor. Dell u2414h'yi 700tl civarına almıştım kardeşime şimdi fiyatları biraz daha artmış ama hala en güzel seçeneklerden birisi (monitör standını da hesaba katarak).
    U2414H, hâlâ iyi bir seçenek bence. İlla 27" olacaksa Asus MX alınabilir.
  • VX serisini neden önermiyorsunuz peki? Panelimi farklı yoksa daha büyük bir kusurumu var? VX279H çok güzel geldi bana ama detaylı bir inceleme bulamadım (tftcentral gibi).

edit:

Şimdi ilk sayfaya VX239H'yi eklediğinizi farkettim. 27 inç olması bir şey değiştirmiyorsa bu da önerileriniz arasında olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirkalti -- 6 Şubat 2015; 16:04:43 >
  • Ben günümün çoğunluğu ekran başında geçiriyorum. Ben çizim, film ve oyun hususunda hakkını verecek monitör arayışı içindeyim. Ekran kartım yeni sayılmaz gtx750. İşlemci ve anakartı ise yenileyeceğim zira render alır iken kasmakta artık. Mönitör için ayırabileceğim bütçe diğer parçaları da yenileceğim için en fazla 1500t olabilir, nasılsa bileşenlerden çok kendisi ile haşir neşir olacağım. Gerekirse diğer bileşenleri daha sonra yenilerim.
    İkisi de hemen hemen aynı monitör zaten. Onu da öneriyorum ama MX'in rengi bir tık daha iyi diye MX yazdım.
  • loth kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki MONİTÖRÜNÜ HEM İŞ, HEM DE OYUN AMAÇLI KULLANACAKLAR İÇİN TAVSİYELER başlığı altında bulunan 27 ve 28" monitörlere bir göz atın. Onların hepsi de işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirkalti

Dell P2714H: Stand yüzünden ekledim bu monitörü de listeme, çerçevesiz 27 inç dell monitörlerin fiyatları 1600+ liralardan başladığı için liste dışı malesef benim için.
    http://www.hepsiburada.com/liste/dell-p2714h-27-8ms-analogdvidisplayusb-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801319&categoryId=60000209

Tavsiyelere açığım .

Not: Bu faydalı konu ve ilgi/alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

DELL P2714H'ı bu hafta aldım,

Pivot olması güzel ama kabloların boyu sıkıntı oluyorsa (Benim kasa uzak kalıyor) pivot yapmak zor olur.
    VGA ve DisplayPort kablosu çıkıyor, DVI kablosu çıkmıyor. HDMI portu zaten yok, gerek olursa DVI'a dönüştürücü takılabilir.
    Display Portu 1.2a, DVI'ı Dual. Uzun vadeli kullanım için sıkıntı olabilir diye,
    şu an alınacak bir monitorde Display port olmalı diye düşündüm, minimum 5 yıl kullanacağımı varsayıyorum.

Yükseklik ayarı olması harika, oturma şeklinize göre hemen ayar yapabiliyorsunuz
    bu benim gibi pozisyon değiştirenler için harika bir özellik.

Çerçeve s27d590 a kıyasla kalın kalıyor ama ben bunu tercih ettim
    samsungun monitor çıkışlarının arkaya bakması, DVI ve DisplayPort olmaması
    ve kabloların toparlanamaması kötü geldi gözüme, Dell de kablo işi gayet güzel çözülüyor.

S27D390 'ın HB daki resimleri üstte farklı ayaklıklı, ürün açıklamasında farklı.
    bu nedenle biraz soğudum ama fiyatı çok iyi.

Dell'in kablo kapağı kablolar yüzünden tam oturmayabiliyor, standın kablo deliğinden
    DVI, USB HUB, USB Cihazlar ve güç kablosunu geçirir,
    monitörü sürekli yukarı aşağı konumlandırır veya pivot pozisyonuna alırsanız,
    kablolar ister istemez bu kapağa temas ediyor ve kapalın yuvasından çıkmasına sebep olabiliyor.
    malzemesi esnek ve çok kaliteli değil, takmayıncada çirkin duruyor.

Stand monitor bağlantı yerini (VESA kapağının olduğu yer) tam kilitleyemiyor.
    monitörü elle zorlarsanız alttan esniyor ama çıkma gibi bir durum yok, sorunsuz kullanılıyor.

Standın dezavantajı ise hassas kilitli olmaması monitör pivot veya benzeri pozisyona alıp geri alındığında
    eski ayarı/simetrisini tutturmak için uğrasmanız lazım yataya kilit konulmuş ama kaba bir ayar,
    çevirmenize göre biraz yamuk durabiliyor, hassas ayar yapılması gerekiyor.

USB Hub güzel fikir ama monitörü kapatırsanız devre dışı kalıyor,
    Klavye/fare alıcısı devre dışı kalıyor, zaten monitörü açmadan devrede olmasa daha iyi ama
    titreşimli bir cihazınız varsa iş karışıyor, XBox One kontrölcüsü monitör her açıldığında titriyor :)

Tercih sebeplerimden bir diğeri VESA bağlantı standardıydı ama
    orijinal ayaklığı çok fonksiyonel, olmasada olurmuş,
    ayrıca monitörü sağa ve sola çevirmekte kendi ayağıyla çok kolay oluyor. çok sağlam duruyor ve kaymıyor.

Dell'in menüsü gayet kullanışlı ama preset değerlerini "standart" hariç pek beğenmedim,
    calibrasyon yazılımları ile ayar yapmak istediğimde ise güzel bir ayar yapmayı başaramadım
    calibrasyon için kullandığım yazılımda brightness'ı kısıp görünmez hale getirmem gereken yerler hep göründü :)

Güç düğmesi aydınlatma için LED kullanıyor ama yazılımla monitör açıkken LED'ini kapatılabiliyorsunuz.

Geceleri yanlardan bakınca ufak bir glow olayı oluyor ama sıkıntı değil,
    ayrıca bendekinde gördüğüm kadarı ile ölü piksel çıkmadı ve
    backlight parlaması altta çok az olduğundan farkedilmeyecek düzeyde.

monitore overclock yapınca malesef 70 Hz'i geçemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuRtCaN -- 7 Şubat 2015; 13:50:54 >

• Selamlar hocam, imzadaki sisteme sahibim.
    Ben hem fps (tf2, l4d, ac serisi vs) hem de strateji (dota2) oynuyorum. bunun dışında dizi ve webde gezinme var.
    Yaş ilerledi pek prolukla alakam yok. zaten oynadığım oyunlarda 60dan yukarı fps sürekli olmaz heralde bu sistemle. gözümü düşündüğümden dolayı güzel bir şeye bakmak istiyorum. Bu sebeple ilk mesajı biraz okuyarak hem iş hem oyun için olan bölümdeki monitörlere baktım. ve şu linktekini gözüme kestirdim. sebebi fiyatı ve birebir almak istediğimden dolayı firması. hepsiburada da dell var. U2312HM modelini hiç bir yerde bulamadım. 23" istiyorum. 24" de olur. kurduğum mantık doğru mu ve başkaca bir şey önerir misin?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-pb238q-genis-ekran-ips-led-monitor.html

• YuRtCaN Y kullanıcısına yanıt
    Değerli bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
    DP versiyonu 1.2a olduğu için, “Şimdiden FreeSync uyumlu mu?" acaba diye geçti içimden. Eğer öyle ise büyük bir artı bu

• graal kullanıcısına yanıt
    A.s.

Bizim gibi ihtiyarlar için Dell birebir çare zaten.
    U2312HM'nin üretimi yok artık ama ikinci ele nadir de olsa düşüyor. P23 ve 2414H artık onun yerine. Kalibrasyonu da hazır ve tasarımı daha şık bir şey istersen eğer, U2414H gibisi yok şu anda.

• YuRtCaN Y kullanıcısına yanıt
    Eksileri ölümcül görünmüyor, alışveriş listemde ilk sıralardaydı ama aksilik anakartımı yaktım. Servise gideceği için ne olacağı belli değil, yenilemem gerekirse diye bütçeyi azaltmam gerekecek. Şu an indirimde olan AOC I2476VWyi almayı düşünüyorum ama P2714H'nin aksine şaka gibi bir standla geliyor monitör ama f/p olduğunda akan sular durur :D . Forumda alan kişiler olduğu için yarın bilgiler gelmeye başlar.

FreeSync uyumlu 27 inç dev monitörünüz ile keyifli seyirler, güle güle kullanın.
  • Dell P2714H'da free-Sync olduğuna dair bir bilgi bulamadım.
    şu an 5-6 monitörde bu özellik var gibi duruyor,
    şu anki Ekran kartım olan Radeon 4850 ile test etmekte mümkün değil gibi :)
  • 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.