Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dell U2314H veya U2414H iyi tercih olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hawk-Claw kullanıcısına yanıt
    Güzel monitör alacaksın. Şimdiden hayırlı olsun.

• @bocekgrafik

Teşekkür ederim.
  • ChOsEn 1 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Iyi bir araştırma yaptığınız belli. Ilk 3 model güzel. Onlardan herhangi birini, daha doğrusu içine en fazla sineni alabilirsin. Ekranının parlak olması sorun olmazsa 1 veya 2, yoksa 3 veya alternatif olarak Dell P2314H de olabilir.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığından kastınız nedir tam olarak? Yani göz alıcı şekilde bir parlaklık mı yoksa canlı bir parlaklık mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Onu geçen biri daha sormuştu. Kâğıt üzerindeki değerleri çok iyi görünüyor. Eski VX'ler gibiyse bir de iyi monitör ama testi yok henüz. Birisi alıpta testini yapsa keşke.

https://www.technopat.net/2014/12/07/viewsonic-vx2363smhl-w-monitor-inceleme/

Burada incelemesi yapılmış. Birkaç eksik var tabi ama genelde iyi gibi. Hem oyun hem film deyince çok seçenek yok.

• hocam 2 si arasında kaldım tip olarak asus biraz daha hoşuma gidiyor 3 yıl garanti olayı benQ bildiğim bir marka değil 2si arasında çok fark yok demişiniz yazılarınızı takip ediyorum 1 tık önde yazmışsınız benQ için son kararınız nedir 2 sini deneme şansınız oldumu teşekkürler genel olarak oyun ağırlıklı kullanıcam biraz wepte gezinti biraz uydu cihazıyla tv seyretmek esas amaç oyun dediğim gibi . teşekkürler şimdiden
    ASUS 24" VG248QE
    BenQ XL2420Z
  • arkadaşlar baya zamandır monitörleri takip edemedim. son zamanlarda revaçta olan ve en çok alınan marka hangisidir?
  • ChOsEn 1 C kullanıcısına yanıt
    Anti glare denilen parlaklığı önleyici mat kaplama yok onda. Ekranı, ışık yansımalarını olduğu gibi yansıtır. Bir nevi ayna gibi yani. Ekranı pencere kenarında veya yoğun ışıklı ortamda kullanacaksan sana uymaz bu tip monitörler. Ama loş bir ortamda kullanacaksan, pencere kenarında değilsen, tavan ışığı ekrana düşmeyecek yerdeyse alabilirsin. Sorun olmaz. Sorduğun modeller içinde en performanslısı S2340L'dir.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Müsait olabilirsem bakarım incelemeye. Oyun yorumları olumlu ise alabilirsin.

• black100 B kullanıcısına yanıt
    Hayır, denemedim. Her 2 monitörün de incelemesi ve kullanıcılarının konusu var. Daha fazla fikir edinmek için o konulara da bak istersen. Şundan eminim. Hangisini alırsan al, sorun yaşamazsın. Hangisinde HDMI var bakmadım. TV için ona ihtiyacın olacak. XL2420Z'nin artısı, blur redection diye bir gölgelenme önleyici yazılımla gelmesi. T versiyonunda yoktu bu mesela. Bu özellikle XL2420Z, gölgelenme performansı itibariyle Eizo FG2421 ile yarışıyor. Diğer 144 hz monitörlerde bu özellik yok. Fiyat farkının sebebi de bu olsa gerek. VG248QE, 150-200 lira daha ucuza alinabiliyorsa alınır, yoksa XL2420Z; mezkur sebeplerle.

• venomstr kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey (marka ayrımı) yok. Ihtiyaca göre model seçimi var. Konu başını incelerseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

• quote:

Hayır, denemedim. Her 2 monitörün de incelemesi ve kullanıcılarının konusu var. Daha fazla fikir edinmek için o konulara da bak istersen. Şundan eminim. Hangisini alırsan al, sorun yaşamazsın. Hangisinde HDMI var bakmadım. TV için ona ihtiyacın olacak. XL2420Z'nin artısı, blur redection diye bir gölgelenme önleyici yazılımla gelmesi. T versiyonunda yoktu bu mesela. Bu özellikle XL2420Z, gölgelenme performansı itibariyle Eizo FG2421 ile yarışıyor. Diğer 144 hz monitörlerde bu özellik yok. Fiyat farkının sebebi de bu olsa gerek. VG248QE, 150-200 lira daha ucuza alinabiliyorsa alınır, yoksa XL2420Z; mezkur sebeplerle.

eyfallah üstat benq-xl2420z de karar kıldım BenQ XL2420G G-SYNC Monitor yeni modelide bu yakın zamanda çıkması lazım türkiyedede uygun fiyat olursa g modelini omazsa z modelini alıcam yılbaşı indirimi falan olur belki almışken ii birşey almam lazım uzun süre götürsün ilgi ve alakana teşekkürler

Oyun oynarım ama aşırı değil. Şuan eski bir ekran kullanıyorum. Oyunlarda idare eder bir performans gösteriyor. Yeni sorun çıkarmasın yeter, üst düzey oyun performansı vermese de olur. Zaten ekran kartım orta seviye de(gtx 760) Ekranın kendi hoparlörleri de varmış, günlük kullanım için o da yeter bana.
    Anladım hocam, ya onu alıcam ya sa viewsonic olanı ikisi arasında kaldım.Dediğin gibi ışığa bakmam lazım.Teşekkürler cevap için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    @black100
    G-Sync'li versiyonunun sonu G diye bitiyor ve Z versiyonundan % 50-60 kadar pahalı. Türkiye'ye 1700-1800 TL civarına gelir sanırım o. Bu sebeple bekleme bence.

@captain_turkiye
    Öyle diyorsan yeter.
    Hocam öneriniz için teşekkür ederim de bu ürünler Türkiye'de yok sanırım. AOC - ASUS - Philips arasından önerebileceğiniz bir monitör var mı acaba?
  • quote:

@black100
    G-Sync'li versiyonunun sonu G diye bitiyor ve Z versiyonundan % 50-60 kadar pahalı. Türkiye'ye 1700-1800 TL civarına gelir sanırım o. Bu sebeple bekleme bence.

@captain_turkiye
    Öyle diyorsan yeter.

eyfallah o fiyatlara beklenmez
  • fb_mehmet kullanıcısına yanıt
    Olmaz olur mu? Var. Eksen güvenilir yerdir.
    http://teknofiyat.com/index.php?search=u2414h

Hocam verdiğiniz model bütçemi aşıyor malesef. Birde monitörü direk mağazadan almayı düşünüyorum. Ölü piksel vs. gibi sorunlarda değişimi daha kolay yapabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.