Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kolay gelsin arkadaşlar hem oyun pcsi için hemde tv olarak kullanabileceğim monitör arıyorum bütçem en fazla 350 önerilerinizi bekliyorum vatan bilgisayardan önerirseniz çok sevinirim netten alışveriş yapılmayacak ödemesi nakit elden olarak yapılacak çok tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bboy 2pac

kolay gelsin arkadaşlar hem oyun pcsi için hemde tv olarak kullanabileceğim monitör arıyorum bütçem en fazla 350 önerilerinizi bekliyorum vatan bilgisayardan önerirseniz çok sevinirim netten alışveriş yapılmayacak ödemesi nakit elden olarak yapılacak çok tşkler

Alacagın monitöt 1920x1080 olacak.
    Hdmi girişi kesinlikle olmalı tv olarak kullanacaksan uydu alıcısına baglayabilmek için.
    Monitörden tv gayet iyi izlenebilir o yüzden yukarıdaki koşulları verebilecek herhangi bir monitörü 350 tl ye alabilirsin.
    Çünkü siz tv izleyenileceginiz bir monitör arıyorsunuz bu kolay.
    Ancak siz deseydinizki ben monitör olarakta kullanabileceğim tv istiyorum deseydiniz.
    İşte o zaman bir dünya ayrıntı vardı.o ayrıntıları saglayacak tv alacaktık.
    Vatan %25 indirim ile bu konuda adı geçen monitörlerden alabilirsiniz
    @bocekgrafık abimizin önerilerini degerlendirebilirsiniz.

Not:Ekran kartınız nedir.
    21.5"yada 22" monitörü 350tl ye bulabilirsiniz.
    2ms olursa daha iyi olur.Philips,Samsung,Asus olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

quote:

kolay gelsin arkadaşlar hem oyun pcsi için hemde tv olarak kullanabileceğim monitör arıyorum bütçem en fazla 350 önerilerinizi bekliyorum vatan bilgisayardan önerirseniz çok sevinirim netten alışveriş yapılmayacak ödemesi nakit elden olarak yapılacak çok tşkler

Hdmi girişi kesinlikle olmalı tv olarak kullanacaksan uydu alıcısına baglayabilmek için.
    Monitörden tv gayet iyi izlenebilir o yüzden yukarıdaki koşulları verebilecek herhangi bir monitörü 350 tl ye alabilirsin.
    Ancak siz deseydinizki ben monitör olarakta kullanabileceğim tv istiyorum deseydiniz.

öncelikle mesajınız için çok tşkler çözünürlük o kadar olacak kesinlikle doğrudur şuan flat ekranla bağlanıyorum ve de onboard kullanarak öncelik olarak monitör almak istedim ve de vatanın %25 indiriminden de yararlanacağım inşallah bugün uydu alıcımın arkasına baktım hdmı girişi yok bildiğimiz scart girişi var sadece dolasıyla monitörün dvı çıkışlı aynı zamanda scart çıkışlı monitör vatanda bulabilir miyim ben göremedim şahsen ve de fiyatı 350yi geçmemeli böle sistem mümkün müdür buarada alacağım ekran kartı da 7850 veyahut 6870 olacak bütçeme göre artık fikirlerinizi alabilir miyim birdehttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/philips-227e3lhsu00-215-227e3lhsu-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390 bu monitör için yorumları da okudum yukarıdan da bir arkadaş satın almış çok memnun olduğunu söledi burda okudum sanırım 2 ms bu monitörde fakat scart yok sanırım göremedim özelliklerinde de alan arkadaş bilgilendirirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bboy 2pac -- 9 Ekim 2012; 21:23:32 >

• Scart to hdmi kablo gördüm onla baglanır sanırım.monitörlerde scart girişi pek olmuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

quote:

öncelikle mesajınız için çok tşkler çözünürlük o kadar olacak kesinlikle doğrudur şuan flat ekranla bağlanıyorum ve de onboard kullanarak öncelik olarak monitör almak istedim ve de vatanın %25 indiriminden de yararlanacağım inşallah bugün uydu alıcımın arkasına baktım hdmı girişi yok bildiğimiz scart girişi var sadece dolasıyla monitörün dvı çıkışlı aynı zamanda scart çıkışlı monitör vatanda bulabilir miyim ben göremedim şahsen ve de fiyatı 350yi geçmemeli böle sistem mümkün müdür buarada alacağım ekran kartı da 7850 veyahut 6870 olacak bütçeme göre artık fikirlerinizi alabilir miyim birdehttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/philips-227e3lhsu00-215-227e3lhsu-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390 bu monitör için yorumları da okudum yukarıdan da bir arkadaş satın almış çok memnun olduğunu söledi burda okudum sanırım 2 ms bu monitörde fakat scart yok sanırım göremedim özelliklerinde de alan arkadaş bilgilendirirse sevinirim

Verdiğiniz linkteki monitör tam söylediklerime uyuyor.
    Ancak pahalı düşmesini bekleyin alınabilir ama 300-350tl lik bir monitöre 395 verilmez.
    Monitörlerde scart girişi olmaz.
    Hdmı yada dvi ı scart a çeviren aparat ben duymadım.
    Ancak burada varhttp://www.google.com/search?tbm=isch&source=mog&gl=us&tab=wi&q=hdm%C4%B1%20scart%20%C3%A7evirici&sa=N&biw=320&bih=418&sei=AnV0UIvfBMTQhAfY4IDQBA

Ekran kartı 7850 gayet yeterli alternatif olatak aynı fiyatlara belki daha ucuza gtx 660 da alınabilir.

• quote:

buarada alacağım ekran kartı da 7850 veyahut 6870 olacak bütçeme göre artık fikirlerinizi alabilir miyim birdehttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/philips-227e3lhsu00-215-227e3lhsu-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390 bu monitör için yorumları da okudum yukarıdan da bir arkadaş satın almış çok memnun olduğunu söledi burda okudum sanırım 2 ms bu monitörde fakat scart yok sanırım göremedim özelliklerinde de alan arkadaş bilgilendirirse sevinirim

TV konusu suleymangonca'nın uzmanlık alanına girdiği için teyidi o versin ama linkini verdiğin monitör güzel.
    Ekleme: Cevap vermiş.

Ekran kartı konusunda ise sıfır alacaksan HD6000 serisini artık tercih dışı bırak. Çünkü o eski seri. 7850 iyi bir tercih olur. Lâkin forumun ikinci el bölümünde de çok güzel fırsatlar var. Mesela 750 TL'ye, yani neredeyse sıfır 7870 fiyatı ikinci el 7970 vardı. Onu düşünebilirsin. Ya da yine sıfır 7850 fiyatına ikinci el 7870 de olabilir. Onlar beni aşar dersen veya 6870 düşünüyorsan, ikinci elini 300 TL civarına bulman mümkün. İkinci el, temiz bulunduktan sonra, her zaman için sıfırdan avantajlıdır. Ben olsam öyle yapardım yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Ekim 2012; 22:12:16 >

• @bocekgrafik abizin dediği 2.el de tertemiz mantıklı kart bulabilirsiniz.mantıklı söylemiş abimiz

Bence tüm bileşenletinizi yazın ona göre konuşalım belki 6850 bile yeterli gelecek.
    Üzerini işlemciniz ve power ınız kabul etmeyecek.

• Arkadaşlar daha önceden 1-2 öneri vermiştiniz sağolun ancak ürünleri alamadım başka parçalardan monitöre para kalmıyor

Şöyle 1-2 yıl idare edecek 300-350 lira civarı önerebileceğiniz monitör varmı? Genelde fps ve mmorpg oynuyorum.Çıkış olarak vga istemiyorum sıkıntı yaşıyorum çünkü dvi veya hdmi olabilir.Şunu buldum ben ama bilmiyorum iyimi Samsung S22B350H

Bu fiyata alınabilecek en iyi monitör hangisidir arkadaşlar?
  • Bahsettiğin monitör gayet iyidir ve fiyatı uygun olmasına rağmen, tasarımı oldukça şık nadir monitörlerden biridir. Al ve güle güle kullan.
  • sayın @bocekgrafik ben ileride monitör alıcam girişler önemlimi? birinde analog yzaıyor birinde hdmi gibi yazılar yazıyor en son teknoloji hangisi alırsam hangilerini alıyım pci-e yaznada var yanlış hatırlamıyorsam aradım ama bulamadım soruma cevap ama hdmi dvi den iyi diyorlar peki hdmi den iyisi hangisi analog ne oluyor analog alınmaz deniyor neden?

sayın bocekgrafik marka olarak samsung düşünüyorum bu piyasada sanırım en iyisi birde asus var ama hiç asustan konuşan yok lg veya diğerlerini pek beyenmiyorum fikriniz nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 9 Ekim 2012; 23:41:30 >
  • Analog eski teknoloji ve veri kaybı oluyor onda. HDMI, display port ve DVI portları ise dijital olduklarından bunlarda kayıp söz konusu değil. HDMI'nin DVI'dan farkı, özellikle de hoparlörlü monitörler için ve monitörü konsola bağlamak için sesi de iletiyor olması. Direk veya dönüştürücü ile uydu alıcısına bağlanıp TV olarak bile kullanılabiliyor.

PCI-E ise anakartla ilgili bir terim. Monitörle alakası yok.

Marka konusunda ise ben ayrım yapmadım. Hemen her markaya ait monitör var ilk sayfadaki öneri listesinde. Hangisinin modellerinin inpt lag süreleri ve tepki süresi düşük ise onları listeye aldım, diğerlerini almadım. Ben grafiker olduğum için, burda benden mesleğimle, fotografçılıkla ilgili monitör önerisi isteyen de oldu ve onlara da öneride bulundum ama onlara önerdiğim monitörleri listeye almadım. Çünkü kiminin input lag süresi, kiminin tepki süresi, kiminin de her iki süresi birden yüksekti.

Asus'lar biraz daha lüks kalıyor açıkçası. F/P olarak şu anda Samsung önde gidiyor ve genellikle de bütçesi düşük olan arkadaşlar için Samsung monitörleri öneriyorum. Tabi Samsung'un ürün gamı geniş olduğundan, üst seviye ve pahalı monitörleri de var haliyle.

Benim de şaşırdığım bir şekilde, mesela LG'nin monitörleri FPS için pek uygun değil. Sadece bir tane bulabildim.

Siz bütçenizi ve monitörü kullanım amacınızı yazın, öneride bulunalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

buarada alacağım ekran kartı da 7850 veyahut 6870 olacak bütçeme göre artık fikirlerinizi alabilir miyim birdehttp://www.vatanbilgisayar.com/monitor/philips-227e3lhsu00-215-227e3lhsu-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390 bu monitör için yorumları da okudum yukarıdan da bir arkadaş satın almış çok memnun olduğunu söledi burda okudum sanırım 2 ms bu monitörde fakat scart yok sanırım göremedim özelliklerinde de alan arkadaş bilgilendirirse sevinirim

TV konusu suleymangonca'nın uzmanlık alanına girdiği için teyidi o versin ama linkini verdiğin monitör güzel.
    Ekleme: Cevap vermiş.

Ekran kartı konusunda ise sıfır alacaksan HD6000 serisini artık tercih dışı bırak. Çünkü o eski seri. 7850 iyi bir tercih olur. Lâkin forumun ikinci el bölümünde de çok güzel fırsatlar var. Mesela 750 TL'ye, yani neredeyse sıfır 7870 fiyatı ikinci el 7970 vardı. Onu düşünebilirsin. Ya da yine sıfır 7850 fiyatına ikinci el 7870 de olabilir. Onlar beni aşar dersen veya 6870 düşünüyorsan, ikinci elini 300 TL civarına bulman mümkün. İkinci el, temiz bulunduktan sonra, her zaman için sıfırdan avantajlıdır. Ben olsam öyle yapardım yani.

yorumunuz için tşk ederim 300 350 taş çatlasın 400 ekran kartına yatırım yapabilirim ben sistemimi yazayım hep beraber bütçeye uygun sistem toplayalım inşallah
    anakart : gigabyte 880gm-usb3
    işlemci : amd 965 be
    ram : corsair 4gb 1333 mhz
    hdd : seagate 2 tb
    kasa : cooler master rc elite 430

sistemim şuanlık bu bu sisteme ekran kartı ve monitör takviyesi yapılacak monitörün hem scart hemde dvı çıkışlı olursa çok memnun olurum 350yi geçmezse eğer
    yukarı da 6870 için 2. elini 300e bulabilirsiniz demişssiniz şu linkteki http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-ax6870-1gbd5-m2dhv2-hd6870-gddr5-1gb-256bit--amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62255 beğendiğim ekran kartının %25 indirimli fiyatı 294e geliyor yukarı da vermiş olduğum linkteki monitör ise 316 yaa tekabül ediyor tek sorun İzmir için 6870in stoğunun olmaması sölesek getirirler mi bilemiyorum bu monitör ve ekran kartını aldığımda herhangi bi sorun yaşamadn atıyorum misal crysis 2 de 30 - 40 fps civarında oynama şansım var mıdır soğutucu almalı mıyım lütfen görüşlerinizi sölerseniz çok sevinirim arkadaşlar

• Scart girişli monitör artık üretilmiyor sanırım. VGA to Scart kablo kullanabilirsin belki bunun için. Bu konuda daha detaylı bilgisi olan arkadaş varsa, onlara da ekleme yapabilirler.

Linkini verdiğin monitör bence güzel. O veya tasarımı daha şık olan Samsung S22B350H'yi düşünebilirsin. İçine sineni alırsın.

Ekran kartı konusunda ise eğer sıfır alacaksan şu kartlardan imkânın yeterse 2 GB'lik olanlardan, yetmez ise 1 GB'lik modellerden birini almanı öneriyorum. Çünkü yeni kartların güç tüketim değerleri çok daha düşük. Hem, yaşaman muhtemel bir PSU yetersizliğinin de önüne geçmiş olursun böylelikle. İkinci el bölümünden ise sıfır olarak alacağın kartın bir üst modelini de aynı fiyata temin edebilirsin.

• quote:

Analog eski teknoloji ve veri kaybı oluyor onda. HDMI, display port ve DVI portları ise dijital olduklarından bunlarda kayıp söz konusu değil. HDMI'nin DVI'dan farkı, özellikle de hoparlörlü monitörler için ve monitörü konsola bağlamak için sesi de iletiyor olması. Direk veya dönüştürücü ile uydu alıcısına bağlanıp TV olarak bile kullanılabiliyor.

PCI-E ise anakartla ilgili bir terim. Monitörle alakası yok.

Marka konusunda ise ben ayrım yapmadım. Hemen her markaya ait monitör var ilk sayfadaki öneri listesinde. Hangisinin modellerinin inpt lag süreleri ve tepki süresi düşük ise onları listeye aldım, diğerlerini almadım. Ben grafiker olduğum için, burda benden mesleğimle, fotografçılıkla ilgili monitör önerisi isteyen de oldu ve onlara da öneride bulundum ama onlara önerdiğim monitörleri listeye almadım. Çünkü kiminin input lag süresi, kiminin tepki süresi, kiminin de her iki süresi birden yüksekti.

Asus'lar biraz daha lüks kalıyor açıkçası. F/P olarak şu anda Samsung önde gidiyor ve genellikle de bütçesi düşük olan arkadaşlar için Samsung monitörleri öneriyorum. Tabi Samsung'un ürün gamı geniş olduğundan, üst seviye ve pahalı monitörleri de var haliyle.

Benim de şaşırdığım bir şekilde, mesela LG'nin monitörleri FPS için pek uygun değil. Sadece bir tane bulabildim.

Siz bütçenizi ve monitörü kullanım amacınızı yazın, öneride bulunalım.

Gayet açıklayıcı olmuş :) teşekkür ederim.
    HDMI olanı almaya çalışıcam yazınıza göre.

Oyun amaçlı kullanıcam baya bütçe ayırıp sistem topluyorum üst düzey diyebiliriz ekran konusunda o kadar fazla çeşit varki karar veremedim en yakın zamanda sizlere seçtiklerimi sunucam onlar arasında seçim yapmama yardım ederseniz süper olur iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 10 Ekim 2012; 1:15:04 >

• Yeni monitörlerin hepsinde HDMI portu oluyor zaten.

Kafandaki sistem netleştirdiğinde, bütçen ve kullanım amacını da yazarak Sistem Tavsiyeleri Bölümü'ne konu açmanı tavsiye ediyorum. Orada da bu işin ehli arkadaşlarımız varlar. Onlarla birlikte bizden de tavsiye isteyecek olursan, konuyu açtıktan sonra PM atarsın.
  • quote:

Scart girişli monitör artık üretilmiyor sanırım. VGA to Scart kablo kullanabilirsin belki bunun için. Bu konuda daha detaylı bilgisi olan arkadaş varsa, onlara da ekleme yapabilirler.

Linkini verdiğin monitör bence güzel. O veya tasarımı daha şık olan Samsung S22B350H'yi düşünebilirsin. İçine sineni alırsın.

Ekran kartı konusunda ise eğer sıfır alacaksan şu kartlardan imkânın yeterse 2 GB'lik olanlardan, yetmez ise 1 GB'lik modellerden birini almanı öneriyorum. Çünkü yeni kartların güç tüketim değerleri çok daha düşük. Hem, yaşaman muhtemel bir PSU yetersizliğinin de önüne geçmiş olursun böylelikle. İkinci el bölümünden ise sıfır olarak alacağın kartın bir üst modelini de aynı fiyata temin edebilirsin.

bütçeme göre alabileceğim verdiğim linkteki ürünler tek sıkıntı çevirici onu da bir şekilde temin ederiz inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Mori

Sizden ricam, az önce PS3 siparişi verdim.1 hafta öncesine kadar led tv lere bakıyordum ama yanlış anlamadıysam monitörlerin oyun vb, şeyler için daha uygun olduğunu anladım.

Ve artık bir de, Monitör almam lazım. Bana, (siz olsaydınız PS3 oynamak, tv seyretmek vs.. 800 tl civarı hangi monitörü alırdınız?)

Konsolla kullanacağınız için, sadece 27"lik modelleri öneriyorum:
    Asus VK278Q başta olmak üzere AOC E2795VH veya Philips 273E3LHSB/00.
  • @bocekgrafik teşekkür ederim en iyisi öyle yapmak almadan 1 hfta önce konuyu açarım daha sağlıklı olur ilgi alakan için tekrar teşekkür ederim bu forumda çok yrdım sever insanlar var dh gibisi yok valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

bu forumda çok yrdım sever insanlar var

Eyvallah ama benim gibiler sadece numune; bunu unutma.

Burda her türlü insan var. Nelerle karşılaştık bi bilsen. Bunun için imzamdaki alışveriş konusunu okumanı tavsiye ederim. Varsa ek tavsiye veya fikrin onu, yoksa destek bâbında bir mesajını alayım.

Konu açtığında göremeyebilirim. Bu sebeple linkini atarsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mori

Sizden ricam, az önce PS3 siparişi verdim.1 hafta öncesine kadar led tv lere bakıyordum ama yanlış anlamadıysam monitörlerin oyun vb, şeyler için daha uygun olduğunu anladım.

Ve artık bir de, Monitör almam lazım. Bana, (siz olsaydınız PS3 oynamak, tv seyretmek vs.. 800 tl civarı hangi monitörü alırdınız?)

Konsolla kullanacağınız için, sadece 27"lik modelleri öneriyorum:
    Asus VK278Q başta olmak üzere AOC E2795VH veya Philips 273E3LHSB/00.

Ilk başta tavsiye ettiğiniz, Asus VK278Q modelinde 3D özelliği yok herhalde dimi? Ve birşey daha sorayım. Bu kadar para verdikten (1000tl) sonra 3D li bir monitör almak, ileriye dönük daha iyi olmaz mı?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.