Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • U2713h modeli aslında 8 bitmiş dithering denen olayla 10 bit gibi oluyormuş doğru mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki input lag konusunda herhangi bir aksaklık yaşarmıyım

Hayır. Nette bulduğum bir teste göre ortalama 26 ms lag süresi var şu anki monitörünün. Eğer bu veri doğruysa, yeni alacağın daha da iyi olacak.

Renk konusunda da aradaki farkın fazla olacağından emin olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 264burak

acaba laptop u bağlamadan wd elements hdd mi monitöre takarak filmleri mi izleyebilir miyim..?

Monitörde HDD'yi okuma özelliği varsa olur. Yani olmaz.
    HDD'yi monitöre nasıl bağlayacaktın? Cidden merak ettim...

quote:

Bir de bu monitörü tv olarak kullannabilme şansım var mı..?

suleymangonca, konunun 11. sayfasındaki şu mesajında nasıl yapılacağını açıklıyor.

quote:

sürekli hdmi ile monitörü kullanmak bir problem çıkarır mı..?

Hayır

• soloo S kullanıcısına yanıt
    İstanbul Bilişim güvenilir bir sitedir.

Şartlarını biraz zorlasan da AOC i2269Vw alsan keşke. Bu arada ikinci ele de bi bak istersen. Orda da bazen güzel monitörler uygun fiyatlara satılabiliyor. Böyle bir monitörü şu anki bütçenle bile alabilirsin o şekilde.
  • Immune I kullanıcısına yanıt
    Asus istiyorsan, bunlarda hoparlör var mı bakmadım ama VS248H veya VX238H'ye de bakabilirsin. Sorduğun Philips'te iyi görünüyor.
  • alcest kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada linkini verdiğim tftcentral incelemesinde 8-bit + FRC diye geçiyor.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Frc ne demek hocam? Sırf 1 milyar renk sunuyor diye imac ten caymıştım. Sanırım tekrar imac düşüneceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alcest kullanıcısına yanıt
    Ne olduğunu araştırmadım. Bir ara ona da bakarım belki. Bilen varsa yazsın. Bunun renkleri iMac'ten iyidir.
    Bende merak ettim sonradan ama mesaj gitti bir kere..

Benim amacım laptoptan bazen oyun oynamak, ders videolarını, film ve belgesel izlemek..Bir de bazı programlarla uğraşmak..

Laptop Asus K52J mi ne çözünürlük 1366 x 768.. ben eğer laptop da ki 1080p filmi hdmi ile izlediğim de monitöre 1080p olarak mı yansır..şaptopun bi önemi var mı bu konuda..

Bir de yukarı da söylediklerim ışığında LED TV mi yoksa Monitör mü almamı tavsiye edersin..?

23 ve 24'' tavsiyelerini bekliyorum çünkü 27'' alırsam aoc i2757fm i alıcam gözlerim bozuk biraz bu iyi olur heralde..

Başını ağrıttım kusura bakma..

Ekran kartım Amd Radeon HD 6370m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 264burak -- 26 Ağustos 2014; 12:48:10 >

• 264burak kullanıcısına yanıt
    Laptopun önemi yok. Monitörün çözünürlüğü ne kadarsa, o çözünürlükte yayınlanır. Ekran kartı 1080P çözünürlüğü verir ama denetim masasından harici monitörü seçmen gerek. Harici monitöre görüntü aktarıldığında laptopun monitörü kapanır. Olması gereken de budur. Açık kalırsa, harici monitörde de 1366x768 görüntü alırsın çünkü.

Tabii ki monitör.

Kullanım mesafen 80 cm veya daha fazla ise 27" alabilirsin ama daha yakınsa sorun 27" büyük gelir. Bana sorarsan 23" Kâfi.
    Benim gözlerim biraz bozuk ıps led monitörler bu konuda iyiymiş galiba...Bana gözü fazla yormayacak 23 veya 24'' monitör önerir misin..? Fiyat olarak 800 TL yi aşmayacak

şekilde uzun süre kullanabileceğim bir monitör..
    banada böcekgrafik tavsiye etmişti dell p2414h aldım çokda memnunum,hele crt monitörden sonra ilaç gibi geldi,bu monitör ah-ıps dir.
  • sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Hdmi yok kardeşim yinede sağol..
    hdmı önemli değilse aynı temiz görüntüyü dvı-d de veriyor.
    Biliyorum ama hdmi de olması şart benim için..
    Bunda usb varmış galiba HDD mi takabilir miyim..?
    ben sadece görüntü açısından bilgi verdim,HDD takılabiliyormu bilen arkadaşlar cevaplarlar.
  • Konuyu biraz daha geliştirmek gerekebilir diye düşünüyorum, geliştirmek derken daha fazla kullanıcıya hitap etse daha iyi olur...
    Daha çok,bilgisayar toplayacak kişiler faydalanıyo.Konu başlığına yada içeriğine konsol kullanıcıları içinde geçerlidir diye bi ibare koyulursa daha geniş kapsamlı olur. Daha fazla kullanıcıya hitap derken kastım buydu,zira playstation forumlarında playstation için tv tavsiyesi isteniyor ve çok yanlış bence...
    Günümüzdeki o koca televizyonların input lag süreleri gecikme süreleri ne yazıkki fazla(pahalı olan modelleri demiyorum yanlız) ve kullanıcılar konsol diye bunun farkında değil,single player oyunlarda sorun olmaz ama multiplayer oyunlarda kendini hissettirir,onun için konsolda cod,bf4 tarzı multiplayer oyun oynayacaklar monitörlere yönelse ve bu konudan faydalansalar çok daha iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 26 Ağustos 2014; 16:13:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İlk sayfada Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellerden bütçene uygun birini alabilirsin.

HDD'den kasıt flash belleği diyorsan evet, takılabilir ama o port, bellektekini ekrana yansıtmak için değil, monitörü bir nevi USB uzatma kablosu olarak kullanmak için.
    Tamamdır o zaman ben bir göz atayım..cevaplar için teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.