Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Counter strike 1.6 için monitör almak istiyorum. Fps 100ün altına inmeyecek. şuan crt monitör kullanıyorum cs için çok güzel kasma yok ama eski bi LCD monitör var takıyorum kasıyor, bütçem 300 ile 500 arası vatanbilgisayardan almayı düşünüyorum

Alacağım yeni kasanın özellikleri de bu: ssd kingston 128 gb hyperx, işlemci: amd A10 7850 ekran kartı : gtx 760 nvdia anakart: gigabyte g1 sniper a88x ram 2x4 gb 2400 mhz gskill

Monitör boyutu önemli değil ama çok büyük olmaması daha iyi olur

Bu kasaya uygun ve cs 1.6 için uyumlu olabilecek bir monitör önerirmisiniz ?
  • Merhabalar, arkadasim icin sadece Ps4 icin kullanacagi mukemmel goruntulu 1ms tepki sureli bir monitor ariyorum. 24 ve 27 inclik bir model ariyoruz daha boyutuna karar vermedik.

Bu arada @bocekgrafik hocam EVGA 780ti SuperClocked kullaniyorum sanki Battlefield 4 oyununda mouse u hareket ettirince cok az bir titresme gibi bisey oluyor oyle cok ciddi birsey degil ama goruntu cok akici olmuyor yani. Monitor Asus 144hz 1 ms VQ248. Onerdigin ayarlar nedir tesekkurler.
  • @Yigitt07
    Yukarıda yazdım ne yapılması gerektiğini.

@antking
    Konuyu okumuyorsunuz. İlk sayfada tavsiye istemeden önce kısmını okuyun bari en azından.
  • mehmetziya47 M kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada 120-144 hz monitörler başlığı altındaki 24" modellere bakın.
  • Acteur kullanıcısına yanıt
    Konsol için 60 hz üzeri gereksiz. Çünkü limit 60 FPS. 60 hz monitörler içinde de 1 ms olan yok. 5 ms ve altı iş görür. Kullanım mesafesi yakınsa 23-24" yeter. Uzaktan kullanacaksa 27" bakması lazım. İlk sayfada yazılı tüm modeller. İhtiyaç hangi boyutsa, ona göre bakın ilk sayfadan.

Denetim masası/ekran ayarlarından yineleme hızını 120 veya 144 hz olarak ayarlı mı? Eğer ayarlı ise başka bir sorun olabilir. VG248QE için ayrı konu var. Ordaki arkadaşlardan tavsiye isterseniz daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@Yigitt07
    Yukarıda yazdım ne yapılması gerektiğini.

@antking
    Konuyu okumuyorsunuz. İlk sayfada tavsiye istemeden önce kısmını okuyun bari en azından.

okudum çogunun linkini girip incelemelerinede baktım. Ama tam konuya hakim olmadığım için yazma gereğide duydum. Bu cevabı atıcağına bir öneri yapsan daha makul olurdu. İnsanları kendinden küçük görüp aşağılarmış gibi konuşmana gerek yok.
  • antking kullanıcısına yanıt
    2. maddede yazıyor ki...

quote:

2- Konunun bu mesajını okumanıza rağmen net karar veremediyseniz eğer, en azından monitör linklerini incelemenizi ve tavsiyeler veya en azından hâli hazırda satışta olan modeller arasından kendi bütçenize uygun olanları seçmenizi, seçtiğiniz bu modelleri yazmanızı, tavsiye isterken de bütçenizi, hangi amaç veya amaçlarla kullanacağınızı, ortalama kullanım mesafenizi, kullanacağınız ortamı ışığının durumunu ve gözlerinizde bir rahatsızlığınız varsa, bunu belirtmenizi rica ediyorum. Bu kriterlere uymayan mesajların cevapsız kalmasının muhtemel olduğunun bilinmesini istiyorum.

Hasta doktora gelip diyor ki "Doktor bana ilaç ver." Doktor da haliyle "Ne rahatsızlığın var, neren ağrıyor, şikâyetin nedir? Bunları söyle, ona göre ilaç yazayım" diyince hasta "Bu cevabı atıcağına bir öneri yapsan daha makul olurdu. İnsanları kendinden küçük görüp aşağılarmış gibi konuşmana gerek yok" ithâmına maruz kalıyor. Gülsek mi, ağlasak mı?

• quote:

2. maddede yazıyor ki...

quote:

2- Konunun bu mesajını okumanıza rağmen net karar veremediyseniz eğer, en azından monitör linklerini incelemenizi ve tavsiyeler veya en azından hâli hazırda satışta olan modeller arasından kendi bütçenize uygun olanları seçmenizi, seçtiğiniz bu modelleri yazmanızı, tavsiye isterken de bütçenizi, hangi amaç veya amaçlarla kullanacağınızı, ortalama kullanım mesafenizi, kullanacağınız ortamı ışığının durumunu ve gözlerinizde bir rahatsızlığınız varsa, bunu belirtmenizi rica ediyorum. Bu kriterlere uymayan mesajların cevapsız kalmasının muhtemel olduğunun bilinmesini istiyorum.

Hasta doktora gelip diyor ki "Doktor bana ilaç ver." Doktor da haliyle "Ne rahatsızlığın var, neren ağrıyor, şikâyetin nedir? Bunları söyle, ona göre ilaç yazayım" diyince hasta "Bu cevabı atıcağına bir öneri yapsan daha makul olurdu. İnsanları kendinden küçük görüp aşağılarmış gibi konuşmana gerek yok" ithâmına maruz kalıyor. Gülsek mi, ağlasak mı?

Ama sorum cevapsız kalmamış en azından cevap vermişsiniz. Bende cevabın bir tavsiye olmasını isterdim. Bütçemi söyledim o bütçede alacağım boyur belli zaten ekstradan yazdığım hdmi isteğim mevcut. Sadece oyun ve film amaçlı istediğimi belirtmemişim. Onun yerine ekran kartımı yazmışım

• antking kullanıcısına yanıt
    İnsan bi laf ettiğinde çizgisini koruyacak. Hem "Bu kriterlere uymayan mesajların cevapsız kalmasının muhtemel olduğunun bilinmesini istiyorum" yaz, hem de buna muhalif davran. İnsan (burada ben) istikrarlı olmalı, kendisiyle çelişmemeli halbuki ama ben duygusal davranıp, mesajları yanıtsız bırakmak istemediğim için böyle yapıyorum. Sonucu da böyle oluyor haliyle. Kendime

300 civarında tavsiyem sıfır olarak yok. Ekonomik model olarak AOC i2269Vw var ama bunda da HDMI yok. HDMI portlu olarak Philips 223V5LHSB/00 veya 237E4QHAD/00 olabilir.
  • quote:

İnsan bi laf ettiğinde çizgisini koruyacak. Hem "Bu kriterlere uymayan mesajların cevapsız kalmasının muhtemel olduğunun bilinmesini istiyorum" yaz, hem de buna muhalif davran. İnsan (burada ben) istikrarlı olmalı, kendisiyle çelişmemeli halbuki ama ben duygusal davranıp, mesajları yanıtsız bırakmak istemediğim için böyle yapıyorum. Sonucu da böyle oluyor haliyle. Kendime

300 civarında tavsiyem sıfır olarak yok. Ekonomik model olarak AOC i2269Vw var ama bunda da HDMI yok. HDMI portlu olarak Philips 223V5LHSB/00 veya 237E4QHAD/00 olabilir.

Hocam iyi niyetine bir sey demiyorum. Sadece mizacin sert. Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim monitör aralarında kaynamış :p eizo foris fg2421 :p

• Üstadım Selam,

24" VS248H ile 23.6" E2461Fwh arasında kaldım.. Gönlüm Asus'tan yana, siz ne dersiniz? ( s24b350 aradım ama bulamadım malesef..)

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amastrine -- 7 Ağustos 2014; 14:00:27 >
  • Merhaba size bir kaç sorum olacak

League of legends ağırlıklı ve ara sıra film için bilgisayar topluyorum. Sistem özellikleri i5 4670k İşlemci, msi z87 g45 anakart, ekran kartı olarak r9 280x yada gtx 770 düşünüyorum denk gelirse referans tasarım r9 290 da olabilir corsair gs serisi ssd vs vs.

Konudaki monitörleri inceledim fakat 1080p de 75 hz veren monitör göremedim. Bu çözünürlükte 75 hz verebilen uygun fps monitörü var mı ? 120 hz ve 144 hz monitörlerde malum 1000 tl den başlıyor ve 2. el fiyatları da neredeyse sıfır fiyatına yakın oldukça yüksek

600 - 650 tl gibi bir bütçe ayırdım monitör için 1080p 75 hz varsa yoksa 60 hz mat ve doğru renk verebilen fps monitörü tavsiyesi istiyorum.

Son olarak 60 hz monitörler ile 144 hz monitörler arasında ortalama 500 tl gibi bir fark var. Alacağım ekran kartı gtx 770 yada r9 280x lol için ortalama 200 - 250 fps verebilir 144 hz lik bir monitör de vsync açık fps yi sabitlemeyi düşünüyorum sizce bu fiyat farkına değer mi ? Yorumunuza göre bütçeyi biraz daha zorlayıp AOC G2460Pqu modelini almayı düşünüyorum ?

• İlk sayfada yazmıyor ama VS248H uygundur. İncelemesi yayınlanmış ve lag süreleri oldukça iyi.
  • Güzel bir sistemin var. Güle güle kullan.

FPS oynamıyorsan 60 hz monitör yeterli.

TN ponel monitörler (1024x768 gibi) düşük çözünürlüklerde 75 hz veriyor.

Bence 60-120 hz fiyat farkını hak etmiyor. Çünkü aradaki fark dile kolay bir monitör farkı. Ben aldım ama ikinci elde denk geldi de aldım. Yoksa almayı düşünmüyordum. Bu sebeple ikinci ele bak bence öncelikle; tabi 120 hz monitör alacaksan. Sıfır almak istiyorsan AOC G2460Pqu iyi bir tercih olur. İkinci el alacaksan, bütçen ikinci el 120 hz monitörler için zaten yeterli. BenQ XL2420T olabilir mesela.
  • teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackace -- 9 Ağustos 2014; 0:16:49 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Lg W2242T model monitörüm 5. senesinde panel arızası sebebiyle bozuldu. Yeni bir monitör almak istiyorum. Ama ondan önce şu konuda sizden bilgi almak istiyorum. Monitör bozulduğu için yaklaşık 3 senelik 100hz lg LCD televizyonu bilgisayarıma bağladım.
    Bozulan LCD monitörle LCD tv arasında filmlerde akıcılıkta belirgin bir fark oluşuyor(Televizyon çok daha akıcı görüntü gösteriyor). Masa üstü ayarları televizyonda da monitörde de 60hz iken özellikle filmlerde bu akıcılık farkı neden oluşuyor öğrenmek istiyorum. Bu monitörlerin ikisi de LED değildir. Yeni alacağım monitör LED olacağı için 100hz televizyonda ki gibi akıcı bir görüntü için 120-144hz aralığında mı monitör almam gerekir?
    Ayrıca ilk sayfada vermiş olduğunuz ayrıntılı bilgiler için de teşekkür ederim.
  • hakisan H kullanıcısına yanıt
    O TV, daha yeni olduğu için, lag süresi daha kısadır muhtemelen. Akıcılık farkının ondan olduğunu varsayıyorum.
    TV'lerdeki hz'le monitördeki hz birbir aynı değil. Biri sanal (fotoğraf makinelerindeki dijital büyütme gibi), diğeri de gerçek tazeleme hızı sunuyor.
    İlk sayfada yazan kullanım amacı ve bütçeyi de yazmanız gerek.
  • herkese selam,

konuya teknik anlamda çok uzağım, emektar 26'' toshiba tv de ps4 oynuyorum. artık değiştirme zamanı geldi.

konudaki değerlendirmeler konsollarda oynanan fps oyunları için de geçerli midir yoksa konsol - pc açısından farklılıklar var mıdır?

wd hdtv live da bağlarım diye düşünüyorum alacağım monitöre 720p ya da 1080p mkv izlemek için, bunun için dikkat etmem gereken, monitörde olması gereken bir özellik var mıdır?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

herkese selam,

A.s.

quote:

konudaki değerlendirmeler konsollarda oynanan fps oyunları için de geçerli midir yoksa konsol - pc açısından farklılıklar var mıdır?

Hayır ama 60 hz üzerine gerek yok. Bazı arkadaşlar bilmeden 120-144 hz monitör alıyorlar konsol için.

quote:

wd hdtv live da bağlarım diye düşünüyorum alacağım monitöre 720p ya da 1080p mkv izlemek için, bunun için dikkat etmem gereken, monitörde olması gereken bir özellik var mıdır?

HDMI portlu olması yeterli. Önceki görüntü aygıtın büyük bir TV olduğu için, ilk sayfada yazılı 27" monitörlere bakmanı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.