Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar.Emektar laptopumu bırakıp yeni bir PC toplamak istiyorum.Herşeyi sıfırdan alıcağım için monitöre ayırıcak fazla param kalmadı.Oyunlarda beni üzmeyecek en fazla 450 TL olan bir monitör önerebilir misiniz? 22"olsasa olur.Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    Bende baktım. Birinde DVI portu yok ama onun yerine çift HDMI var. Başka fark bulamadım.
  • hidayet güneşi H kullanıcısına yanıt
    Konuyu okumadan yazdığını çok açık. Konunun tamamını kast etmiyorum tabii ki. Konunun ilk mesajını, en azından TAVSİYE İSTEMEDEN ÖNCE başlığını okumanız lazım.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Ok kusara bakmayın

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_94244111/f_//tm.htm#94244111
  • Hocam monitor onerebilir misiniz bana ?
    Oyun kasasi icin*
    23 inc*
    Led ekran*
    Cercevesi ince*
    Renkleri canli*

Teşekkürler..

• Anonymusadamus kullanıcısına yanıt
    Az yukarıda Bugün; 12:31:36 tarihli mesajımı okuyun lütfen.
  • Merhaba
    Ben hem Laptobumu bağlayıp Program yazacağım,Film izleyeceğim hem de PS4 bağlayıp oyun oynayacağım bir ürün arıyorum.PS4 bağlayacağım için dışarı ses çıkışı olursa işimi görür. Düşündüğüm boyut 23" veya 24". Bütçe olarak da çok açılmak istemiyorum.Hedefim 400TL civarı kapatmak.
    PS4 için kullanacaımdan en azından 1 Adet HDMI olmalı.

Önerini bekliyorum.
    Benim senin yazından baktımlarım ise aşağıda onlara da yorum atarsın.

http://www.vatanbilgisayar.com/215-i2269vwm-genis-ekran-led-ips-monitor.html#ozellikler -435TL
    HDMI var ama 21.5"

http://www.vatanbilgisayar.com/236-vx2452mh-genis-ekran-led-monitor.html
    HDMI var,hoparlör var Ama fiyatı biraz pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_eee -- 6 Temmuz 2014; 21:14:40 >

• ayhan_eee kullanıcısına yanıt
    Konuyu okuyup-yazanın hâli başka oluyor.
    Sorduğun monitörlerden biri 22, diğeri 24" malum. Eğer 22" yeterli ise i2269Vwm, 24" olursa daha iyi olur dersen de ek bütçe ile VX2452mh alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Konuyu okuyup-yazanın hâli başka oluyor.
    Sorduğun monitörlerden biri 22, diğeri 24" malum. Eğer 22" yeterli ise i2269Vwm, 24" olursa daha iyi olur dersen de ek bütçe ile VX2452mh alabilirsin.

Hocam işte ofiste 21.5" Phlips kullanıyorum. Özellikle PS4 için kullanacağımdan tepki süresi 2ms olması benim işimi görecektir gibi geliyor.
    Diğer yandan ise IPS ekran olursa amatör olarak çektiğim fotoğraflarda benim işimi görecektir.

Sizin benim dediklerime ek olarak önerebileceğiniz alternatif 22" ve 24" monitörler olur mu istediğim özelliklerde?

• Hocam merhaba , şu monitörü aldım.ASUS 23" VS239HV GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR Gayet güzel memnunum fakat sol altta ışık sızması mevcut.Gözümü almıyor fakat vatanın tam kapanıcagına yakın gittiğim için sadece ölü piksel testi yaptırdım onuda çok sallamasyon yaptılar.Gerçek test yapmadılar.Siz götürün eve testinizi yapın yarın getirin bire bir değiştiririz bir sorun çıkarsa dediler.Neyse ki ölü piksel filan çıkmadı.Fakat bu ışık sızması sorunu var.Rahatsız etmiyor ama ne bileyim ışık sızması sorunu olmayan monitör varmı ? Şimdi bunu götürsem başka monitördede ölü piksel vs daha çok ışık sızması çıkar diye biraz içim rahat değil.

Sizce sol alttaki ışık sızması için değiştirmeye değermi ? Resimleri burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 6 Temmuz 2014; 23:04:44 >

• Night_Noise kullanıcısına yanıt
    quote:

... ışık sızması sorunu olmayan monitör varmı?
    Sizce sol alttaki ışık sızması için değiştirmeye değermi?

Yok gibi bir şey. Bunda da pek az zaten. O sebeple değitirmeye değmez.
    Önceki sorduklarını boşver o zaman. Dell S2240L veya S2340L alabilirsin. Aralarında 1" fark var. Bütçe durumuna göre istediğini seçersin artık. En uygun MediaMarkt'ta sanırım.
  • quote:

quote:

... ışık sızması sorunu olmayan monitör varmı?
    Sizce sol alttaki ışık sızması için değiştirmeye değermi?

Yok gibi bir şey. Bunda da pek az zaten. O sebeple değitirmeye değmez.

Anladım , hızlı cevap için teşekkürler.İyi akşamlar.
  • quote:

Önceki sorduklarını boşver o zaman. Dell S2240L veya S2340L alabilirsin. Aralarında 1" fark var. Bütçe durumuna göre istediğini seçersin artık. En uygun MediaMarkt'ta sanırım.

Yorumun için teşekkürler.Ancak monitörü görerek almak isterim ve bölgemde buna uygun yer vatan.Bu nedenle Dell ürünlerini görme şansım yok. Ancak neden onlar yerine Dell önerdiğini yazarsan belki bana rehber olur ona göre araştırırım.Çünkü olayın dışından araştıran birinin bakacağı ve dikkat edeceği tepkime süresi Dell ürününde 7ms ama Viewsonic'te 2ms.

Dediğim gibi vatandan alma tercihimdir.
    Bütçede de çıkacağım son para 470-500TL civarı. bu konuda bana bu yönde Vatan'dan önerebileceğin,

HDMI Girişli
    Hoparlarü olan
    PS4 için uygun
    Mümkünse mat(Bu fiyatlara var mı bilemiyorum bu kısmı araştırmadan yazdım kusura bakma artık )

1-2 öneride bulunabilirsen ben seçerek alırım.Yoksa da mecbur ben araştırıp bir şeyler seçip yine burada sonucunu paylaşacağım

Dell monitörler, diğerlerinden ekseriyetle 2 gömlek üstündür.
    7 ms olmasına takılma.
    Bunda HDMI var ama hoparlör yok sanırım.
    Dell tavsiye ettim. Çünkü renk denince en iyilerinden biri Dell.

Bana itimat edersen eğer şu kadarını yazayım sadece. Dell ile diğer sordukların arasında kıyaslanmayacak derecede fark var.
  • quote:

Dell monitörler, diğerlerinden ekseriyetle 2 gömlek üstündür.
    7 ms olmasına takılma.
    Bunda HDMI var ama hoparlör yok sanırım.
    Dell tavsiye ettim. Çünkü renk denince en iyilerinden biri Dell.

Bana itimat edersen eğer şu kadarını yazayım sadece. Dell ile diğer sordukların arasında kıyaslanmayacak derecede fark var.

Anladım şimdi baktım 23" olanı Türkiye'de yok herhalde. Diğer yandan da hoparlör ve kulaklık çıkışı olmaması beni etkiliyor çünkü PS4 için kullanacağım genellikle.
    Diğer yandan da görüntü kalitesi de önemli.Tam arada kaldım anlayacağın.
    Bu durum için bana yine 2 ürün öneririsen farklı çok işimi görür.En azından çaresiz kaldığımda karambole almamış olurum

EDİT:Sanırım gözümden kaçmış Dell HB'de 475TL.Sormam gereken Ölü pixel olayı ne durumdadır Dell ürünlerinde netten almak mantıklı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_eee -- 6 Temmuz 2014; 23:54:00 >

Hoparlörü harici alabilirsin ama görüntü kalitesini harici alamazsın. Hem hoparlör harici olursa ses kalitesi daha yüksek olur. Ben olsam böyle yapardım. Dell Türkiye'de var. Teknofiyat'tan, sanalmarketim'den, Mediamarkt'tan bakabilirsin.

Monitör tavsiye ederken üzerindeki portuna, hoparlörüne ya da diğer ek özelliklerine göre değil, oyun ve iş performansına göre seçtiğim için ek öneri yapamam. Olanları ilk sayfada yazdım zaten. İçlerinde hoparlörlü olanlar var zaten ama hangileri, bakmadığım için ben de bilmiyorum.
  • Çok teşekkür ederim açıklamalar için. Benq istiyorum ancak ancak ölü piksel garantisi olmayışı beni korkutuyor takıntılı biriyim bu tip şeylere ve çevremdeki insanlar o kadar parayı bir monitöre bağlamamı saçma buldular. Bu da beni düşünmeye itiyor ne yapsam acaba diye... :/ Sizce ne yapmalıyım çok kararsız kaldım. Ortalama bi 60Hz monitör mü almalıyım... Yoksa bu sistemle bi gaming monitör mü almalıyım...

Sistemim
    Intel i7 4770k işlemci @4.4 Ghz
    Asus Gforce GTX 780 DCU II ekran kartı
    2x4GB 1600 mhz RAM
    Asus MAXIMUS VI FORMULA motherboard
  • Triamera T kullanıcısına yanıt
    Bu sisteme 60 hz monitör almak, onu aşağılamaktan farksız. Kendi monitörümde de 1 tane ölü piksel var. Dikkat etmedikçe görmüyorum inanın.
    Bahsetiiğim ürünün ilanı bu:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=93694061
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.