Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lag testi olmadığı için önermediğim bir model. VE247H'yi öneriyorum ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Lag testi olmadığı için önermediğim bir model. VE247H'yi öneriyorum ama.

Hep ms'i 1 olsun diyorlar oyunlar için.Bunun ms'i 2 çok bir fark var mı acaba yani pek bi bilgim yok da kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorum..
  • Zierox kullanıcısına yanıt
    Eski bilgi o. Tepki süresi de önemli tabii ki ama daha önemlisi lag süresi. 5 ms'ye kadar sorun olmayacaktır. 2-5 arası ise sadece futbol oyunlarında anlaşılıyor sanırım.
  • Valla aldımda başıma gelenleri okumuşsundur. Şu iade süreci, inşallah istediğim gibi sonuçlansın, patlatıcam bombaları.
  • hala arastiriyorum.konunu dahaa yeniii farkettim bocegrafik :D

o kadar pc topladik yattiyor oyle monitor yok. arasira tvye bagliyorum...

max 500 e fps oyunlari.icin hatta sadece bf 3 icin monitor onersene :D

ama cift hdmi olursa iyi olur is yerimde digiturk bagliyoruz...

samsung s24b350h da cift hdmi olsaydi.alacaktim...

ayricada istedigim tum ozellikler asus vn247h da mevcut hoparlor 2x hdmi 1x dvi 1x d-sub yuksek kontrast (maç izlemek icin)

ama bu monitorde isik.sizma vede asiri sallanma varmis...

neyse den bana boyle ozelliklere yakin olan bir monitor onerebilirmisin ? :D

REDSTONE fanlatin turemis bircok.kiside REDSTONE tisortleri goruyorum. :D

sendende oneri bekliyorum REDSTONE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolftired -- 7 Ağustos 2013; 3:24:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana helal olsun be böcek konuya az cok bakiyorumda yarim saattir cok insani aydinlatmissiniz bu konuyla :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.
    Ben daha çok FPS oyunlarına vakit ayırıyorum ve monitördende pek anlamıyorum açıkçası.
    Bütçem en fazla 600 TL.
    Konuda o kadar çok seçenek varki hangisini en iyi bilemedim.
    F/P ürünü arıyorum hocam.
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • @Wolftired
    500 liraya 24" monitör ve çift HDMI portlu oyun monitörü yok. ViewSonic VX2453MH'yi önerebilirim.

@Bonfi
    BenQ RL2450H.
  • Konuda güncelleme yaptım:

Eklediğim monitör önerileri ve incelemeleri:
    AOC E2352PHZ, i2757FM ve E2343fi, BenQ GW2450, XL2420TE ve XL2720T, Dell U2713H, U2412 ve U3014, HP Pavilion 23xi ve ZR30w ile ViewSonic VX2770Smh.

Düzenleme:
    - ViewSonic VX Serisi için genel bilgi,
    - Dell U2312HM'ye yeni inceleme linki,
    - AOC i2757FM'ye teknoseyir inceleme linki,
    - Asus PB278Q'ya teknoseyir inceleme linki,
    - Asus MX279H'ye teknoseyir inceleme linki,
    - Üretimi sonlanıpta şu anda satışı olmayan monitörleri * * * ile ayırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 7 Ağustos 2013; 22:47:25 >
  • Selam arkadaşlar, öncelikle tüm konuyu inceleme fırsatım olmadığını belirtmek isterim. Ben uzun süredir oem ürünlerinden uzaktayım ve tekrardan atağa kalkarak bütçeme uygun düzgün bir pc kurma kararı aldım. İndirime girdiği vakit 1 kasa ve 1 monitör alacağım.

Yaklaşık 3-4 gün evvel 'samsung B2230N 21.5 inch' monitörü teşhir olarak 270TL'ye aldım fakat sadece VGA çıkışlı olduğu için iade etme gereği duydum. Güzel bir ekran kartı alıyorum ve VGA çıkışlı değil bu ekran kartı, herneyse konuya gelelim:

Yaklaşık 4-5 gündür monitör araştırması yapıyorum ve HDMI'lı almam gerektiği kanısına, bir süre sonra 2. tv olarak kullanırım mantığı ile yaklaştım. Bana uygun bütçede olarak 2 monitör bulabildim.

Asus VS228H 21.5inc LED Monitör - Dvı+HDMI+5ms+1920x1080 = 342 TL
    AOC 23" E2343FI MYSTAGE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR = 394 TL

Sizce bu monitörlerin değerleri nasıl, benzer fiyatlarda önerebileceğiniz farklı modeller var mıdır? Tam olarak ne şekilde aratacağımı bilemediğimden yardımınıza ihtiyacım var.

Bir de monitörde her türlü işimi görmek amaçlı alıyorum, yani 'battlefield 3' 'dota 2' 'lol' 'wow' tarzı oyunları kaldırabilecek bir kasa hazırladım, yine aynı şekilde güzel şekilde film izleyebileceğim ve bu oyunları oynayabileceğim hoş bir ekran iyi olur.

• quote:

@Wolftired
    500 liraya 24" monitör ve çift HDMI portlu oyun monitörü yok. ViewSonic VX2453MH'yi önerebilirim.

@Bonfi
    BenQ RL2450H.

hocam yok yaw gorunus acısından pek hosuma gıden bır monıtor degıl asus vn247h hakkında dusuncelerınızı alabılırmıyım acaba?

vede aoc e2461fwh hakkında görüşleriniz neler ?

samsung s24b350h da düşüncelerım arasında hala bu monıtorler arasında gıdıp gelıyorum...
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Zierox da aynı monitörü sormuştu az yukarıda ve verdiğim cevap şuydu: Lag testi olmadığı için önermediğim bir model. VE247H'yi öneriyorum ama.
  • quote:

Zierox da aynı monitörü sormuştu az yukarıda ve verdiğim cevap şuydu: Lag testi olmadığı için önermediğim bir model. VE247H'yi öneriyorum ama.

çok çok eski bir monıtor degılmı ? 2010 yılı sanırım cıkıs tarıhı ?

vede ısık sızma konusunda ne dusunuyorsunuz bu monıtor hakkında ?

açık konusayım adam gıbı monıtor yok pıyasada...

aoc e2461fwh ve samsung s24b350h hakkındada yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen...
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Monitörün imal yılı değil, kullanılan teknolojisidir önemli olan. VN247H daha yeni diye daha iyi olacak diye bişey yok yani.

Ayrıca, tek tek her soruya cevap vermeye kalkarsam, kimseye yetişemem ben burda. Fikirlerimi ilk saydada yazdım zaten. Öncelikle siz kendinizce bi ön araştırma yapın. Kafanızda bişeyler oluşsun. Ondan sonra tekrar görüşelim.
  • Vavienist V kullanıcısına yanıt
    VS228H için test yok sanırım ya da ben bilmiyorum. Bu sebeple öneremem ama E2343FI iyi tercih. İlk sayfaya 2 incelemesini ekledim bugün.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim açıkçası benim de aklım biraz onda kalmıştı.
    Bir de
    SAMSUNG 23" S23B350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

şu ürünü de gördüm aynı fiyatlarda, sizce ikisi arasında hangisini seçmeliyim?

AOC 23" E2343FI MYSTAGE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR ^^
    SAMSUNG 23" S23B350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

Son olarak benim araştırmalarım sonucu 400 lira civarlarında bunları bulabildim, çok bilgim yok açıkçası. Sizin önerebileceğiniz modeller var mıdır olmadı onlardan birini almak daha doğru olur diye düşünüyorum...
    O fiyata şu an en iyisi E2343FI görünüyor. S23B350H'yi renkleri kötü olması ve lag testinin de olmaması sebebiyle önermiyorum.
    Bir de Acer S240HLBD var ama onda HDMI yok. Performansı iyidir bunun da ve 24" olması avantajı var.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    tamamdır listemde samsung vardı kontrast olayından dolayı en iyisi onu değiştireyim çok teşekkür ederim, HDMI DVI ile aynı işi görüyorsa eğer sadece DVI olan monitörde alabilirim aslında, nasılsa sadece PC için kullanacam ve oyun film gibi şeyler için lazım...
    HDMI lazım değilse Acer S240HLBD alabilirsin ama AOC E2343FI daha çok içine siniyorsa onu alabilirsin. Hangisi içine siniyorsa onu al bence ama Acer'ın 1" daha büyük olduğunu hatırlatırım.
  • quote:

cümleten hayırlı bayramlar arkadaşlar. asus mx239h şu meşhur şık monitörde karar kıldım almışken ıps olsun dıyorum del u2312yede baktım açıkçası dızayn hoşuma gıtmedı kalıtelıdır sureklı tavsıyenız bırsey demiyorum o noktada tabıkı ama asus nasıldır? bıraz baktım sıkıntı gormedım kullanıcısı cok memnun

edit: asus mx 239h sipariş verdim hayırlısıyla özellikten ziyade tasarım çok hoşuma gitti kaldıki suan kullandığım phılıps brıllıance 190cv LCD (2009da aldım) yanında her türlü kaymak gibi olur düşüncesindeyim birde asus kac herz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 8 Ağustos 2013; 3:51:24 >

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.