Şimdi Ara

OYUN İÇİN BU LAPTOPLARDAN SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben 15-20 gün içerisinde gaming laptop alacağım inşallah ve seçim yapmakta zorlanıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var ürünler şunlar;

MONSTER ABRA A5 V12.1.2 = FİYAT 3.330 TL(3 taksit olursa 3.400 küsür oluyor)
    -i5 7300hq kabylake işlemci
    -8 gb ddr4 ram 2400mhz
    -4 gb gtx 1050 128 bit ekran kartı
    -1 tb seagate baracuda 7200 rpm hdd
    -işletim sistemi bulunmamakta
    -15.6 1080p ekran tn panel
    -sound blaster cinema 3 ses sistemi
    -1x usb 2.0
    -2x usb 3.1(type A)
    -1x usb 3.1(type C)
    -120W - 19.5V / 6.15A adaptör
    -6 Hücreli Akıllı Lithium-lon Pil (47WH) batarya

ASUS FX503VD-DM077= FİYAT 3.600 TL
    -i5 7300 hq kabylake işlemci
    -8gb ddr4 ram 2400mhz
    -4gb gtx 1050 128 bit ekran kartı
    -256 gb ssd
    -işletim sistemi bulunmamakta
    -15.6 1080p ekran tn panel
    -1x usb 2.0
    -3x usb 3.0
    -4 hücreli batarya

LENOVO LEGİON Y520= FİYAT 3.600 TL
    -i5 7300 hq kabylake işlemci
    -8 gb ddr4 ram 2400 mhz
    -2gb gtx 1050 128 bit ekran kartı
    -1tb 5400 rpm hdd
    -windows 10 home
    -15.6 1080 ekran ıps panel
    -harman dolby, audio premium ses sistemi
    -1x usb 2.0
    -1x usb 3.1(type C)
    -2x usb 3.0
    -3 hücreli batarya

Arkadaşlar belki gözümden kaçan özellikleri olmuştur sizin takdirinize bırakıyorum bu 3 bilgisayardan sizce hangisini almalıyım 3 taksitle alacağım bildiğim kadarıyla 3üde çift fanlı ben forza horizon 3, need for speed in son oyunları, cs go, ets2, dirt rally gibi oyunlar oynamak istiyorum alacağım pc ile bilgili ve deneyimli arkadaşlarımız yardımcı olursa çok memnun olurum teşekkürler

Edit: Asus fx553ve dm407 modeli satın aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 5 Haziran 2018; 19:17:56 >

• monster veya asus. hafıza önemli bir fark bu ikisi arasında. 250gb ilk aşamada bana yeter dersen asus. yoksa monster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

monster veya asus. hafıza önemli bir fark bu ikisi arasında. 250gb ilk aşamada bana yeter dersen asus. yoksa monster.
    Hocam açıkçası hafıza önemli olucak benim için 256 gb yeteceğini sanmıyorum fakat bu pclerin bileşenleri falan hemen hemen aynı bildiğim kadarıyla monsterında son yıllarda çıkan pclerini çok övüyorlar açıkçası fiyat olarak rakibi yok gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3ude çöp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bandidas22 kullanıcısına yanıt
    Ve disk olarak sonradan yükseltebileceğin bilgisayarlar bunlar. Ben asusu dayanıklılığından dolayı tercih ederdim. Monster tabii güzel. Hele ki müşteri memnuniyeti açısından bir hayli ilgi çekici

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ve disk olarak sonradan yükseltebileceğin bilgisayarlar bunlar. Ben asusu dayanıklılığından dolayı tercih ederdim. Monster tabii güzel. Hele ki müşteri memnuniyeti açısından bir hayli ilgi çekici
    Evet hocam zaten ileride ssd ye geçerim şimdi bütçemin sınırlarını çok zorladığım için fazlası beni aşıyor. Monster a yönelmemin bir sebebide arkadaş tavsiyesi arkadaşım yaklaşık 1 yıldır kullanıyor a5 i sıkıntı yaşamadım dedi ve dediğiniz gibi olası bir sorunda müşteriyle ilgilenmeleri önemli bir detay, bir diğer sormak istediğimde dayanıklılıktan kastınız donanım parçalarından ziyade(çünkü donanım parçaları aynı) kasa, klavye, plastik kalitesimidir ?

Edit: batarya olarak 6 hücreli olması dahamı iyi oluyor ? Çünkü şuan kullandığım laptop'un da 6 hücreli ve 5 senedir sorunsuz çalışıyor pildeyken 2 saatin altına düşmedi daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 31 Mayıs 2018; 9:36:26 >

pil ömründen ziyade pildeyken daha uzun kullanım sağlıyor hücre sayısı.

dayanıklılık derken evet, malzeme kalitesi olarak bahsetmiştim. benim 9 senelik asus k52jtyi görsen sandıkta mı sakladın dersin :)
  • quote:

pil ömründen ziyade pildeyken daha uzun kullanım sağlıyor hücre sayısı.

dayanıklılık derken evet, malzeme kalitesi olarak bahsetmiştim. benim 9 senelik asus k52jtyi görsen sandıkta mı sakladın dersin :)
    Asusun kalitesi araştırdığım kadarıyla iyi hocam şaşırmadım 9 senelik olmasına

Bu laptopların içinden sanırım hem fiyat hem satış sonrası hizmetleri ve müşteri memnuniyeti için monsterı tercih edicem çift taraflı fan sistemi olması ve elle de kontrol edilebiliyor olması güzel vidyolarda izlediğim kadarıyla gpu su 70 derece civarı ama çok ağır oyunlarda(bf1-nfs2015 vb) 75-80 arası oluyor turbo fan devreye sokulmadan gözlemlediğim ısılar bunlar ama ekstra dan soğutucu sizce ne kadar bir fayda sağlar veya turbo fan varken gerek olur mu ?

(Benim şuanki lenovo laptopumda gta 5 low ayarlarda 25 fps civarında 82-83 dereceleri görüyordum kart gt610m)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 31 Mayıs 2018; 10:3:38 >

• Bence soğutucuya gerek yok. Ama alacağın monsterda fan hava çıkışları arkada olsun. Eski kasalarda sağdan çıkıyor eli yakıyor diye çok şikayet geliyordu. Sen bilgisayarı al. Sıcaklık hissedilir derece olursa soğutucu alırsın o zaman :)

• msi al hocam bence

• quote:

Bence soğutucuya gerek yok. Ama alacağın monsterda fan hava çıkışları arkada olsun. Eski kasalarda sağdan çıkıyor eli yakıyor diye çok şikayet geliyordu. Sen bilgisayarı al. Sıcaklık hissedilir derece olursa soğutucu alırsın o zaman :)
    Soğutma 1 tanesi yan tarafta 1 tanesi arka tarafta hocam monster'ın. Performans olarak birbirleriyle zaten aynılar fakat ısı değerleri kafamı karıştırıyor ayrıca aynı modeldeki ekran kartlarının 2 gb veya 4gb olması önemlı bir detay mı fark olur mu. Y520 yi iyi diyorlar ve benzer oyunlardaki ısı değerleri monster ın altında ama ekran kartı 2 gb olması sıkıntı mıdır? A5 ve Y520 arasında kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

msi al hocam bence
    Hocam seçimimi monster ve lenovo arasından yapmayı düşünüyorum öneriniz için teşekkürler

4gb olsun isterdim yerinde olsam. benim masaüstü ekran kartı 1050ti 4gb. yani 1050 4gb masaüstü versiyonu olsa gider onu alırdım öyle söyleyeyim. performans farkı çok yok ama 2gb vram yetersiz. bence 4gb olanı al.

asus notebookta tek fan var ama büyük fan. cidden bu işi de iyi yapıyorlar.
  • Aralarında Monster fiyat/performans oranıyla öne çıkıyor ben olsam Monster alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AwerlawK

Aralarında Monster fiyat/performans oranıyla öne çıkıyor ben olsam Monster alırdım.
    Monster ağır basıyor hocam sanırım monster ı alıcam kısmetse bunuda 4-5 sene kullanmayı planlıyorum zaten ilerleyen zamanda da ssd ve güçlü bir soğutucu alırım şuanlık masraf etmeye gerek yok ve teknik servisi herhangi bir sorunda mağdur etmiyorlarmış bu da çok önemli benim için. Konu altına yorum yazıp bilgilendiren arkadaşlara çok teşekkür ederim kafama takılan birşey olursa konu altından tekrar sorarım sizlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandidas22 -- 31 Mayıs 2018; 12:15:35 >
    lenovoya göre doğru tercih. ve asusa göre en büyük avantajı müşteri memnuniyeti. benim laptop dayanıklıydı ama teknik servisi bir o kadar ilgisiz davrandı bana.

açıkçası şu fan çıkışı vs arkada olduktan sonra monster en iyi seçim gibi geliyor bana da. hayırlı olsun diyelim
  • quote:

lenovoya göre doğru tercih. ve asusa göre en büyük avantajı müşteri memnuniyeti. benim laptop dayanıklıydı ama teknik servisi bir o kadar ilgisiz davrandı bana.

açıkçası şu fan çıkışı vs arkada olduktan sonra monster en iyi seçim gibi geliyor bana da. hayırlı olsun diyelim
    bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam fanların 1 tanesi arkada ve ileride güzel bir soğutucu kullanarak ısıyı düşüreceğimden eminim :) şuan ki laptopumda oyunda dandik bir soğutucuyla beraber 4-5 derece düşürebiliyorum artık yeni pc alınca soğutucu tavsiyesi isteriz sizlerden

İnşallah soğutucuya ihtiyacınız olmaz :)

• torkema61 kullanıcısına yanıt
    alışkanlık olmuş hocam ayrıca laptopu heryerde kullandığım için yükseltici gerekiyor o görevide soğutucu üstleniyor,
    vakumlu soğutucuların çok etkili olduğu söyleniyor :)
    O konu hakkında hiç bilgim yok ya. Bende bi soğutucu var 1 yıldır kutusunda :D askerdeyken yattığım yerden kullanırım diye ayaklı soğutucu aldım. 1-2 kez kullanıp kutusuna koydum. Öyle duruyor memlekette :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.