Şimdi Ara

Ovi Store'dan Bilgisayara Program İndirme (Resimli Anlatım) Türk Forumlarında İlk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
47.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar.Bugün Merak Edilen Türk Forumlarında Ve Yabancı Forumlarda Rastlamadığım Araştırmalarım Ve Denemelerim Sonucu Bulduğum Bir Olayı Kendi Anlatımım İle Paylaşacağım.

Bilindiği Gibi 2008 Yılında Nokia Apple’ın App Store Hizmetine Kayıtsız Kalamadı Ve Ovi Portalını Hayata Geçirdi.Ovi’yi Kısaca Tanımlamak Gerekise Nokia’nın Birçok Servisinin İçerisinde Bulunduğu Portal Tarzı Bir Web Sayfası.Ovi’nin Bu Servisleri Arasında En Çok Dikkat Çeken İse Şüphesiz Ovi Store’du.Bu Servis Apple’ın AppStore’una Bir Cevap Niteliği Taşımaktaydı.Nokia Telefon Ve Akıllı Telefon Sahipleri Ovi Store’a Girip Kendilerine Uyumlu Yazılımları Anında İndirip Kurabiliyorlardı.

Bu Kısa Tanıtımdan Sonra Bu Konunun Asıl Amacına Geçelim.Ovi’nin Store Kısmına Telefon İle Girip Yazılım İndirilebiliyor.Aynı Zamanda Telefona Kurulan Bir Ovi Store Client Uygulaması İle Yazılımlar Çok Daha Kolay İndirilip Kurulabiliyor.Fakat Ovi Store’a Bilgisayardan Eriştiğimizde Yazılımları İndiremiyoruz.Sadece Nokia Hesabımız İle Siteye Giriş Yapıp.Kayıtlı Telefona Programın İndirme Linkini Ücretsiz Kısa Mesaj Olarak Yollatabiliyoruz.Ama Öyle Zamanlar Oluyorki Ovi’deki Bu Programları Bilgisayara İndirmek Gerekiyor.

Ama Nasıl Oluyorda Ovi Telefondan Girince Programları İndirmeye Açıyor.Bilgisayardan Girince Sadece Gönderim İzni Veriyor.İşte Tüm Bu Ayrımı Ovi’ye Sağlayan Aslında Kullandığımız Tarayıcıdan Kaynaklanıyor.Web Tarayıcısı(IE,Firefox,Safari,Opera,Chrome) İle Bir Siteye Gireceğiniz Zaman Tarayıcı Siteye İstek Yaparken ;
    Tarayıcının Versiyonu,İşletim Sisteminin Sürümü,Dil Ayarları,Kullanılan Makine Gibi Verileri Karşıdaki Sunucuya Gönderir.Zaman Zaman Symbian S60V5’in Varsayılan Tarayıcısı İle Bazı Sitelere Girdiğiniz Zaman Eğer Site Buna Uygunsa Kendini Mobil Sürüme Çevirir.Resimler Optimize Olur, Videolar Gösterilmez vb.
    Ayrımın Asıl Nedenini store.ovi.com Adresi Üzerinde Simüle Edelim;
    Symbian S60V5 Telefonun (Anlatımda Nokia 5800 Olarak Baz Alındı.) Tarayıcısına store.ovi.com Yazıp Git Dediğimizde Tarayıcı Ovi’nin Serverına Tarayıcının Mobil Bir Tarayıcı Olduğunu,Telefonun 5800 Olduğunu,Dilin TR Olduğunu Gönderir.Ovi’de Programatik Olarak Bunun Ayrımını Yapar.Ve store.ovi.com Adresini Mobil Sürümüne Geçirerek İndirmeye Açar.Ayrıca 5800’dan Gelindiğini Anlayınca Ovi Store’da Sadece 5800’a Uygun Programları Gösterir.
    Fakat store.ovi.com’a Bilgisayarımızdan Herhangi Bir Web Tarayıcısıyla Gidersek.Karşıya İletilecek Bilgiler Tarayıcının Masaüstü Bir Tarayıcı Olduğu(IE,Firefox vb.)Makinanın Bir Bilgisayar Olduğu Gibi.Ovi Programatik Olarak Gelinen Makinanın Bir Telefon Olmayıp Bilgisayar Olduğunun Ayrımını Yapar Ve Bizi Normal Sayfası ile Karşılar.Bu Sayfadada Programların İndirme Linklerini Sadece Telefona SMS Olarak Gönderebiliriz.
    Bu Kadar Açıklamadan Sonra Ovi Store’dan Programları Nasıl Bilgisayara İndirebileceğimize Bakalım.

--Gerekli Olan Araçlar (Konunun En Altında)
    1-)Mozilla Firefox
    2-)Ekteki User Agent Switcher Eklentisi
    3-)Ekteki Hazırlamış Olduğum Hazır Ayar Dosyası (.xml Dosyası) Ayar Dosyasında Nokia 5800,N97,N95,5310 Ve E71 İçin Hazır Ayarlar Var.
    4-)Herhangi Bir Metin Editörü Örneğin Notepad ++

Öncelikle İndirdiğiniz Rar Dosyasını Açınız.Mozilla Firefox Tarayıcısınıda Açınız.İndirdiğiniz User Agent Switcher Eklentisini(.xpi uzantılı olanı)Mozilla Firefox İçine Sürükleyiniz.
     Ovi Store'dan Bilgisayara Program İndirme (Resimli Anlatım) Türk Forumlarında İlk

Bu Pencerede Şimdi Kur Butonuna Tıklayınız.Bunun Sonucunda Eklenti Kurulacaktır.Mozilla Firefox’u Yeniden Başlatın.

Şimdi Araçlar Menüsünden ->> Default User Agent Menüsüne Gelin Açılan Menüden Edit User Agent Seçeneğine Tıklayın.Açılan Pencerede Alttaki Import Butonuna Tıklayın.

İndirmiş Olduğunuz Agent_Switcher By MeCROP.xml Dosyasını Seçerek Aç Deyiniz.Edit Penceresini Tamam Diyerek Kapatın.

Şimdi Firefox’dan Araçlar -> Default User Agent Menüsünden Nokia 5800’ı Seçiniz.

Daha Sonra Tarayıcıdan store.ovi.mobi veya store.ovi.com adresine giriniz.(Eğer Girişte Bir Soru Sorarsa Hayır Web Sitesini Ziyaret Etmek İstiyorum Linkine Tıklayın)

İndirmek İstediğiniz Programa Tıklayınız.Programın Sayfası Açıldıktan Sonra.İndir Butonuna Basınız.Açılan Sayfada Nokia Hesabınızı Yazıp Giriş Yapınız.Eğer İndirme Yapmadıysa Tekrar İndir Butonuna Basınız.

Ve Bingo Artık Ovi’ye Sanki Nokia 5800 Ve Diğer Telefonlarla Giriyormuş Gibi Girip Program İndirebiliriz.

Bundan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Tek Bir Konu Var Programları İndirirken Bazı Programlar sis,sisx,jar uzantılı olarak inerken bazıları dm uzantılı iniyor.Dm Uzantılı İnen Programları Ufak Bir İşlemden Daha Geçireceğiz.

Dm Uzantılı Dosyaya Sağ Tıklayıp Eğer NotePad ++ Yüklüyse Edit With NotePad ++,Yüklü Değilse Birlikte Aç ->Not Defteri Yolunu İzleyiniz.
    Açılan Program Aşağıdaki Gibi Olmalı.

Şimdi En Yukarıda Yazan
    --------------------314159261140418554884
    Content-type: x-epoc/x-sisx-app
    Content-Transfer-Encoding: binary

Benzeri yazıyı silip(Resimdeki Hale Getirip) Farklı Kaydet Seçeneğinden Uzantısını .sis olarak değiştirip kaydedebilirsiniz.

Bundan Sonra İndirdiğiniz sis,sisx,jar,jad,wgz uzantılı dosyaları normal yollardan telefonunuza kurunuz.Ve Mutlu Son Artık Program İndirmek İçin Telefona Veya Ovi Store Client’a İhtiyacınız Yok.
    Herşeyi Açıkça Anlattım.Eğer Takıldığınız Bir Yer Olursa Bu Sayfadan Yazınız.İlerleyen Günlerde Yeni Anlatımlarım Olacak.Sağlıcakla Kalın…

Gerekli Olan Dosyalar
    http://uploaded.to/file/rr4a62

Rar Şifresi : mecropx

+ Kendi Yazmış Olduğum Ovi Dükkan Uygulamasını İndirip.Kolayca Ovi Store'dan Bilgisayarınıza Download Yapabilirsiniz.
    Ovi Dükkan : BURDAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serfirsoft -- 20 Şubat 2010; 1:01:25 >

• ah birde linki görebilsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

ah birde linki görebilsem

Şimdi Koydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serfirsoft

quote:

Şimdi Koydum

eyw uğraşmışsın emek vermişsin deyelim görelim sağol

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serfirsoft

quote:

Şimdi Koydum

eyw uğraşmışsın emek vermişsin deyelim görelim sağol

Önemli Değil.Takıldığınız Bir Yer Olursa.Buradan Yardımcı Olabilirim.

• yok eyw sağolun..Kısacası bilgisayar internetini mobile yapıyor diyelim
  • Evet.
  • Baba Büyüksün
  • Download failed!

You are already downloading a file! Just 1 download is possible at the same time for free user.
    Get your uploaded Premium-Account now!
    Your Premium-Account will be activated immediately after your order.

diyor.
  • Her şeyi aynen anlatıldığı gibi yaptım, en son telefonuma da attım (5800 Xpress Music) ama "Açılamıyor. Dosya türü desteklenmiyor." diye bir uyarı verdi ve yükleyemedim. Oysa .sis olarak yüklemiştim. Yardımcı olur musunuz?
  • Dostum harikasin, N96'da denedim sonuc basarili!
    N96 kullananlarin asagidaki kodu bir not defteri acip icerisine yapistirip uzantisinida xml yapmasi gerekiyor. Daha sonra Firefox eklentisinden import bolumune girip bu xml dosyasini gosterin, tamamdir.

<useragentswitcher>
    <useragent description="Nokia N96" useragent="Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.3; U; Series60/3.2 NokiaN96-1/3.00; Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1;) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413" appcodename="" appname="" appversion="" platform="" vendor="" vendorsub=""/>
    </useragentswitcher>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiaxle -- 8 Mart 2010; 18:13:14 >
  • Notepad++ da, farklı kaydet seçeneğinin içinde .sis uzantısını bulamadım.

Ben mi körüm yoksa yanlış birşey mi yapıyorum?
  • teşekkürler çok işime yaradı. .sis uzantısı seçeneklerde değil, isminin sonuna kendin eklesen de olur.
  • Kardeşbu .dm uzantılı dosyalarda farklı kaydet deyince .sis uzantısı ordaki seçeneklerde yok nasıl olcak bu
  • işime yaradı dedim ama ben bu programları indirdim .sis yazdım telefon kuramıyor, dosya türü desteklenmiyor diyor??

görünürde .sis olarak bitiyor ama olmadı?
  • kardeş bilgidayardan menu çubuğundan araçlar kısmından klarör seçenekleri ordanda görünüm deyin dosya uzantılarını gösterme d,ye biyer var onun tikini kaldırın sonra dosyaların uzantılarını dilediğiniz gibi değiştirin ben denemdim arkadaşın verdiği şeyi çok güzel çalışıyor allah razı olsun diyorum
  • notepad++ ile yapmanız gerekiyor, şuanda sorun yok:)
  • Emeğine sağlık
  • Ooofff of Ovi Dükkanıda çalıştıramamıştım bunuda çalıştıramadım. Herşeyi dediğin gibi yaptım yinede olmuyor

Üzgünüz
    Ovi Mağaza şu anda cihazınızla kullanılamıyor.

uyarısından hala kurtulamıyorum.
  • ovistore deki uygulamaları indirebilenler burada paylaşabilirse daha iyi olur sanırım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.