Şimdi Ara

overclock sonrası mavi ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler biostan manuel q6600'a overclock yapıyorum sonra pc açılıyor tam windows başlatılıyorken mavi ekran veriyor.
    Bir de auto overclock yapıyorum %10 da sorun yok, sonrasında ise ilk önce mavi ekran sonra da pc açılmama sorunu yaşıyorum.
    PSUm 500 WATT xilence.

çözümlerinizi bekliyorum

• Bende aynı problemi yaşıyordum. İşlemciye voltaj vermek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Bende aynı problemi yaşıyordum. İşlemciye voltaj vermek gerekiyor.

ne kadar voltaj gerekiyor bro onu hesaplayan program yok mu
  • quote:

ben bir türlü ayarlayamıyorum sürekli mavi ekran alıyorum ya da pc açılmıyor. sisteme zarar veririm diye endişeleniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: a103112

quote:

İşlemcine göre değişir. Ben 0.1 volt verdim fazladan mesela. amd fx 4300 var.
  • quote:

quote:

quote:

PSU neydi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

PSU neydi

Bende 1500w'lik psu var hocam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PSU neydi

Bende 1500w'lik psu var hocam.

bende 500watt var ondan da kaynaklanabilir mi . auto da sorun çıkarmaması lazım normalde

• voltajdan o hocam. bende 3.2 yapmak ıcın baya voltaj verdım, çok kez mavi ekran aldım ama stabil su an. doğru voltajı vermek gerekiyor hepsi bu. 3.5 falan istersen baya voltaj vermen lazım fakat onu da psu'n kaldırır mı bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipaly

voltajdan o hocam. bende 3.2 yapmak ıcın baya voltaj verdım, çok kez mavi ekran aldım ama stabil su an. doğru voltajı vermek gerekiyor hepsi bu. 3.5 falan istersen baya voltaj vermen lazım fakat onu da psu'n kaldırır mı bilemem.

senin psu nedir
  • quote:

voltajdan o hocam. bende 3.2 yapmak ıcın baya voltaj verdım, çok kez mavi ekran aldım ama stabil su an. doğru voltajı vermek gerekiyor hepsi bu. 3.5 falan istersen baya voltaj vermen lazım fakat onu da psu'n kaldırır mı bilemem.

senin psu iyi benim ki dengesiz biraz
  • aynen gayet iyi. HD 6870'i de O.C'lu kullanıyorum q6600'yı da sıkıntı çıkartmıyor.
  • quote:

aynen gayet iyi. HD 6870'i de O.C'lu kullanıyorum q6600'yı da sıkıntı çıkartmıyor.

%10 auto overclock yapınca sonuç böyle
     overclock sonrası mavi ekran
  • fazla voltage vermekten de kaynaklanabilir mi mavi ekran hatası, bir ayarı tutturamadım gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paris, France -- 10 Ağustos 2014; 20:12:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paris, France

fazla voltage vermekten de kaynaklanabilir mi mavi ekran hatası, bir ayarı tutturamadım gitti

Bu şahısın, en üstte forumdan uzaklaştırıldığını gördüğünüz üyeyle aynı kişi olduğuna %99.9 eminim. Çünkü ikisi de açtığım bir ilan hakkında bana küfrediyor, birinin uzaklaştırıldığı gün diğeri de üyelik açıyor ve aynı konuya mesaj yazıyor. Küfür içerikli mesajlar "şikayet" bölümünden şikayet edilmiş olup şahsa dava açacağımdan ötürü davalı kişinin belirlenme sürecini kısa tutmak adına ilgili adminden yardım talep ettim. 22 yaş arkadaşa duyurulur. Mahkemede görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 10 Ağustos 2014; 23:02:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.