Şimdi Ara

Oval hoparlör ile kompenant paralel bağlanır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konuda internetten çok araştırma yaptım ama bişi bulamadım. Aracımda pioneer deh-x3850ui 2 rca teyp arkalarda pioneer ts-a6924i ovaller önlerde ts-g132ci 13 cm devresiz kompenant artı olarak jameson usa-505 amfi ve pioneer kabin bass var. Sorunum önler teyibe bağlı olduğu için sönük kalıyorlar amfiye de girmek istemiyorum yanacağını söylüyor tesisatcilar. Bu ön hoparlörleri jbl gto 508c 13 cm kompenant ile değiştirip arka ovaller ile paralel bağlamayı düşünüyorum fikir ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu hiç bi fikri olan :) en azından benzeri şekilde tesisat kullanan bi kaç güne değişim yapacağım her fikire açığım...

• quote:

Orijinalden alıntı: dejavu2048

Yok mu hiç bi fikri olan :) en azından benzeri şekilde tesisat kullanan bi kaç güne değişim yapacağım her fikire açığım...

Bir fikrim var . tam olarak neler var .
  • Pioneer deh-x3850ui teyp 2 rca çıkışlı
    Pioneer ts-a6924i oval hop.100w rms arka pandizotta
    Pioneer ts-g132ci 13cm süzücüsüz komp.45w ön kapılarda
    Pioneer 30cm kabin woofer kaç w bilmiyorum.
    Jameson usa 505 amfi var.

Pioneer ts-g132ci leri iptal edio yerine jbl gto 508c ile değiştirip pioneer ovallerim ile amfiye girmek nasıl olur :) ilgin için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejavu2048 -- 7 Ekim 2016; 15:46:26 >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba

Bu konuda internetten çok araştırma yaptım ama bişi bulamadım. Aracımda pioneer deh-x3850ui 2 rca teyp arkalarda pioneer ts-a6924i ovaller önlerde ts-g132ci 13 cm devresiz kompenant artı olarak jameson usa-505 amfi ve pioneer kabin bass var. Sorunum önler teyibe bağlı olduğu için sönük kalıyorlar amfiye de girmek istemiyorum yanacağını söylüyor tesisatcilar. Bu ön hoparlörleri jbl gto 508c 13 cm kompenant ile değiştirip arka ovaller ile paralel bağlamayı düşünüyorum fikir ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Problem olmaz rms degerleri ovallerle ayni zaten. Tek sknti ayni kanala giriceksiniz ayar yapma sansiniz yok sonucta ovalle midler ayni lpf ve frekans ayarinda calmiyorlar. Sorun 2: amfiye fazla yükleniceksiniz seste azalma ve amfide isinma problemi olur.

• Lpf yi kısık kullanıyorum zaten hoparlörlerden bass beklentim yok aşırı yüksek ses de beklemiyorum ama ses temiz olsun yeter düşüncesindeyim. Ses kalitesinde düşüş olur mu peki. Teşekkür ederim ilginiz için

• quote:

Lpf yi kısık kullanıyorum zaten hoparlörlerden bass beklentim yok aşırı yüksek ses de beklemiyorum ama ses temiz olsun yeter düşüncesindeyim. Ses kalitesinde düşüş olur mu peki. Teşekkür ederim ilginiz için

Eski sisteminizle kiyaslayinca tabiki aşırı derece seste kalite artmasi olucak maglum mid takimina geciyorsunuz. :)

Ama mecvut sistemde cok kalite düşmez. Y kablo yerine cift rca kullanirsaniz o kalitede düşüş yaşamazsiniz. (Yani bir tane daha rca kablo cektirirseniz)

• Çok soru sordum kusura bakmayın ama fikrinizi tamamen dikkate alacağım ama son bir soru soracağım. 200tl civarında bütçe var jbl gto 508c 13cm ile gto 6508 16cm arasında bariz bir fark olurmu. Yani orjinal kapı içi 13cm ile ceplik yapıp 16cm mi kullanmak. Aslında orjinal görüntüden yanayım ama fark bariz olacaksa ceplik yapayım tekrar teşekkür ederim

• quote:

Çok soru sordum kusura bakmayın ama fikrinizi tamamen dikkate alacağım ama son bir soru soracağım. 200tl civarında bütçe var jbl gto 508c 13cm ile gto 6508 16cm arasında bariz bir fark olurmu. Yani orjinal kapı içi 13cm ile ceplik yapıp 16cm mi kullanmak. Aslında orjinal görüntüden yanayım ama fark bariz olacaksa ceplik yapayım tekrar teşekkür ederim

13 cm ile 16 cm arasinda ciddi ses farkı mevcut koni genisliginden dolayı.

• Çok teşekkür ederim karar verilmiştir 16cm kompenant ve ceplik alacağım tekrar teşekkürler

• quote:

Çok teşekkür ederim karar verilmiştir 16cm kompenant ve ceplik alacağım tekrar teşekkürler

Hayirlisi olsun ben ceplige karsi bi insanim ufak bi kesme bicme ile 16 cm i takiyolar 13 cm yuvasina. İsterseniz bunuda bi düşünün

• Aracım tofaş bunlara o uygulama yapılabiliyor mu acaba olursa öyle yapmak tabiki daha hoş olur. Bu yöntemi de değerlendiyim :)

• quote:

Aracım tofaş bunlara o uygulama yapılabiliyor mu acaba olursa öyle yapmak tabiki daha hoş olur. Bu yöntemi de değerlendiyim :)

Tofaşsa ceplik taktırın en azindan hoş durur ben avrupa model bi arabaysa orjinligi bozulmasn diye demistim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.