Şimdi Ara

Outlook Kural Ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ms Outlook 2007

Outlook ta 10 adet mail hesabı var. Her hesap için Gelen kutusunun altında birer klasör bulunuyor. Gelen maillerin kendi klasörlerine gitmesi için birer adet kural tanımlı.
    Tanımlı olan kural : İleti ulaştıktan sonra xxx@xxx.com adresine gönderilen ve yalnızca bu makinede iletiyi xxx klasörüne taşı.
    Kural Sihirbazında 1.Adımda "yalnızca bu makinede" kuralı ile "kişi veya dağıtım listesi adresine gönderilen kural işaretli.
    Sorun : Outlookta kayıtlı olan hesaplardan 5 adedine gelen bir mail 25 Adet oluyor. Yani 1 mail 5 kullanıcıya gönderilmiş fakat her hesaba aynı mailden 5 adet geliyor. Sorunu nasıl çözebiliriz.

• Ben anlamadım kuralları ve hesapların ss ini alıp atabilirsen daha iyi olur.
  • Hocam sorunun hala devam ediyor mu bilemiyorum ama şöyle bir şey yapabilir misin. XXX hesabının klasörüne gir. Burada görüntülenen öğelere (gönderen, tarih, vs.) hesap adı seçeneğini de ekle. Bu şekilde gelen mesajların hepsinin xxx hesabı için mi klasöre düştüğünü görebilirsin. Eğer 5 mesaj da XXX hesabı için geldiği gözüküyorsa, yapacak birşey yok. Ama yok eğer bu listede diğer hesaplar da varsa o zaman kural ekranında xxx hesabına gelen mesajlar diye kural ekle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasolet -- 10 Ekim 2017; 11:13:7 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.