Şimdi Ara

Outlook 2007 ve Outlook Connector Hatası (Çözüldü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
15.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ya yine hata verdi. bu nasıl bir iştir anlamadım. Microsoft sana kafam girsin.
  • beyler herhelde msn'de sorun var.Ben artık outlook'u gmail ile açıyorum....
  • Hala bir gelişme yok galiba. Dün de arama yaptım yeni çözüm yok maalesef.
  • arkadaşlar bir çözüm yolu bulundu mu acaba hala sorun aynı şekilde devam ediyor eskiyi yüklüyorum illa upgrade etcen diyor ??
  • arkadaşlar şimdi tekrar sıkı bi araştırma yapıyordum ve bir sayfaya rastladım önerilen çözümü uyguladım tıkırında çalışıyor connector falna yüklü değilken

alılntı şeklinde vereceğim umarım yararlı olur

quote:

Microsoft Hotmail için POP3 desteğini hizmete sundu. Daha önce sadece ücretli hesaplara ve bazı ülkelere sunulan bu hizmet, artık tüm dünyaya açılmış durumda.
    Windows Live Hotmail hesabınızı Outlook 2007 de kullanmak için aşağıdaki ayarları adım adım uygulayın. Ayarlar test edilmiştir.
    1. Outlook’u açın. Ayarlar menüsünden hesap ayarlarına tıklayın. “Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır.
    2. Yeni butonuna tıklayarak “Yeni E-posta Hesabı Ekle” penceresinin açılmasını sağayın ve “Microsoft Exchange, POP3, IMAP ve HTTP” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    3. “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    4. “Internet E-Posta” seçeneğini seçip ileri butonuna tıklayın.
    5. Ekrandaki girişleri eksiksik doldurun. Girişler aşağıdaki gibi doldurulmalıdır.

a. Adınız: Adınız ve soyadınız ( Bu alan mail gönderdiğinizde gönderdiğiniz kişinin mail kutusunda kimden kısmında yazacak olan bilgidir.)
    b. E-Posta Adresi: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com (Buraya Windows Live Hotmail adresinizi yazmalısınız.)
    c. Hesap Türü: POP3
    d. Gelen Posta Sunucusu: pop3.live.com
    e. Giden Posta Sunucusu(SMTP): smtp.live.com
    f. Kullanıcı Adı: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com
    g. Parola: Mail şifresiniz.
    h. Parolamı Anımsa: işaretleyin. İşaretlemezseniz her Outlook açıldığında size parola soracaktır.
    i. Güvenli Parola kimlik doğrılaması (SPA) kullanarak durum açılsın: işaretleyin.

6. Bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayın. “Internet E-Psota Ayarları” penceresi açılacaktır.
    7. Giden sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini seçin. Hemen altındaki “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini seçin.
    8. “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 25 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.
    9. Hesap ayarlarını sına butonuna tıkladığımızda sınama başarıyla tamamlanacaktır.
    10. İleri butonuna tıklayıp sonraki pencereden son butonuna tıklayarak ayarlarımızı bitirmiş olacağız.
    11. Güle güle kullanın.

Güzel haber veren mailler almanız dileğiyle,
    İyi çalışmalar diliyorum.
    Murat ŞEKER

• quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

arkadaşlar şimdi tekrar sıkı bi araştırma yapıyordum ve bir sayfaya rastladım önerilen çözümü uyguladım tıkırında çalışıyor connector falna yüklü değilken

quote:

Microsoft Hotmail için POP3 desteğini hizmete sundu. Daha önce sadece ücretli hesaplara ve bazı ülkelere sunulan bu hizmet, artık tüm dünyaya açılmış durumda.
    Windows Live Hotmail hesabınızı Outlook 2007 de kullanmak için aşağıdaki ayarları adım adım uygulayın. Ayarlar test edilmiştir.
    1. Outlook’u açın. Ayarlar menüsünden hesap ayarlarına tıklayın. “Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır.
    2. Yeni butonuna tıklayarak “Yeni E-posta Hesabı Ekle” penceresinin açılmasını sağayın ve “Microsoft Exchange, POP3, IMAP ve HTTP” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    3. “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini seçin ve ileri butonuna tıklayın.
    5. Ekrandaki girişleri eksiksik doldurun. Girişler aşağıdaki gibi doldurulmalıdır.

a. Adınız: Adınız ve soyadınız ( Bu alan mail gönderdiğinizde gönderdiğiniz kişinin mail kutusunda kimden kısmında yazacak olan bilgidir.)
    b. E-Posta Adresi: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com (Buraya Windows Live Hotmail adresinizi yazmalısınız.)
    f. Kullanıcı Adı: adınızsoyadınız@hotmail.com veya adınızsoyadınız@windowslive.com
    h. Parolamı Anımsa: işaretleyin. İşaretlemezseniz her Outlook açıldığında size parola soracaktır.
    i. Güvenli Parola kimlik doğrılaması (SPA) kullanarak durum açılsın: işaretleyin.

6. Bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayın. “Internet E-Psota Ayarları” penceresi açılacaktır.
    7. Giden sunucu sekmesinden “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini seçin. Hemen altındaki “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini seçin.
    8. “Gelişmiş” sekmesinden “Gelen sunucusu(POP3) portu olarak 995 girin. “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeniğini seçin. “Giden sunucu (SMTP) portu olarak 25 girin. “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan:” seçeği için TLS seçin ve Tamam butonuna tıklayın.
    9. Hesap ayarlarını sına butonuna tıkladığımızda sınama başarıyla tamamlanacaktır.
    10. İleri butonuna tıklayıp sonraki pencereden son butonuna tıklayarak ayarlarımızı bitirmiş olacağız.
    11. Güle güle kullanın.

Murat ŞEKER

Kardeşim eline sağlık beni büyük dertten kurtardın. Ama bir sorunum var ona da yardımcı olursan cennetliksin Gönderilmiş ögeleri Outlook almıyo. Senin dediğin ayarları tam yaptımi. Ne gönderilmiş ögeleri alabiliyorum nede outlook tan mail gönderebiliyorum. Sana zahmet neden olabilir acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum herkesin emeğine saygılar.

• arkadaşlar outlook connectorin çalışması için bilgisayarın bölgesel dil ayarlarını ingilizce yapın çalışacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali.calik

arkadaşlar outlook connectorin çalışması için bilgisayarın bölgesel dil ayarlarını ingilizce yapın çalışacaktır...

arkadaslar konuya kesin cozum...tebrikler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

arkadaşlar şimdi tekrar sıkı bi araştırma yapıyordum ve bir sayfaya rastladım önerilen çözümü uyguladım tıkırında çalışıyor connector falna yüklü değilken

quote:

11. Güle güle kullanın.

Murat ŞEKER

Arkadaşlar ufak bi ekleme smtp portuna 25 yerine 587 değeri yazılınca dil türkçe olsa da herhangi bi problem yaşamadan outlook u kullanabiliosnz:)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.