Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rog maximus -- 17 Kasım 2021; 0:31:21 >

• Hem suçlusun hem güçlüsün kardeşim, adam yanlış yere koymuş da çıkarken koca arabayı dahi görmemişsin, çoluk çocuk çıksaydı Allah muhafaza ona çarpsaydın çocuğun geri giden arabanın arkasında işi ne mi diyecektin? Ben anlamıyorum, aynı olay iyi kötü hepimizin başına gelebilir, sizin de başınıza gelmiştir bina otoparkları yetersiz ve bazı kendini bilmelzer iki araba koyuyor, tamam da adam arabasını gördüğüm kadarıyla önündeki arkasındaki rahat çıksın diye ortaya koymuş, sanki siz hiç yapmıyormuş gibi burada poz kesiyorsunuz. Ben olsam ben de isterim, kocaman arabayı görmeden vuruyorsan suçlusun tabii.
  • direk yamuk diyen akıllı vatandaş çok yaşamaz.
  • yazık adamcağıza orta direği yamulmuş arabasının perte çıkıcak

hakkınızı arayın kesinlikle, herif şark kurnazı belli kapısındaki eziğe direk yamuldu diyorsa eğer..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

yazık adamcağıza orta direği yamulmuş arabasının perte çıkıcak

hakkınızı arayın kesinlikle, herif şark kurnazı belli kapısındaki eziğe direk yamuldu diyorsa eğer..

değer kaybı olacak diye benden nakit istiyor (yaklaşık 2000tl). bene prosedürün öyle olmadığını anlattım kendisini yargıtay kararı var gitsin alsın sigortadan vermezse ne yapacam diyor. Banane vermezse demek ki var bildikleri.
    tutarım tutunağı mı keyfime bakarım kimse gelip nakit isteyemez benden.
    75bin lira verdim diyor sanki ben arabamı bedavaya aldım.
    adama ustam var gidip gösterelim gerekirse sigortayı karıştırmadan yapalım diyorum yok illa yetkili servise gidicem diyor. vakumla hallederler diyorum kapı değişmesin diye yalvarıcam diyor

• Boyasız göçük düzeltme ile hallolur.. O ısrar ettikçe siz de ısrar edin.. Abartılacak bir hasar yok ortada..

Bundan sonra da o park ettiği yerde etrafındaki araçları da düşünmeyi öğrenir,
    siz de bu şekil park ederken "geri geri" girmeniz ve çıkarken düz çıkmanız gerektiğini öğrenirsiniz..

Etrafta da görüyorum ki herkes direkt burundan girmiş.. Çok yanlış..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liviera

quote:

değer kaybı olacak diye benden nakit istiyor (yaklaşık 2000tl). bene prosedürün öyle olmadığını anlattım kendisini yargıtay kararı var gitsin alsın sigortadan vermezse ne yapacam diyor. Banane vermezse demek ki var bildikleri.
    adama ustam var gidip gösterelim gerekirse sigortayı karıştırmadan yapalım diyorum yok illa yetkili servise gidicem diyor. vakumla hallederler diyorum kapı değişmesin diye yalvarıcam diyor

muhtemelen otoparkta ortaya bırakıp gitmiş arabayı, benim oturduğum sitede de bunu yapanlar var. adama orası park yeri değil, bir daha park yerine koyarsın arabanı demelisiniz bence... oturduğum sitede de bir dairede mesela 3 arabası olanlar kendi arabalarının önlerine koyuyorlar üçüncü arabalarını böylece sizin başınıza gelen gibi bir manzara çıkıyor..

bir örnek apartmanımızda bir komşu, üç arabası olan bir ailenin kızının arabasına vurdu 4-5 ay önce. kız arabasını anne babasının arabasının önüne bırakıp gitmiş ama tam otoparkın ortasında araba. neyse komşu çıkmak isterken vurmuş arabaya, şoför kapısı göçmüş içeri. kız tutturmuş arabamın değerini düşürdün elden para ödeyeceksin 3000 lira isterim demiş. kız avukat. arabası da 2013 polo. adam da tutanak tutalım para filan vermem bir daha arabanı düzgün yere koyarsın biraz yürürsün falan filan diye diretince kızın ailesi de olaya dahil oldu. kavga çıkmıştı, en son öğrendiğime göre davalık olmuşlar. kız da hala arabayı yaptırmamış ve otoparkın ortasına park etmeye devam ediyor..

• quote:

quote:

quote:

muhtemelen otoparkta ortaya bırakıp gitmiş arabayı, benim oturduğum sitede de bunu yapanlar var. adama orası park yeri değil, bir daha park yerine koyarsın arabanı demelisiniz bence... oturduğum sitede de bir dairede mesela 3 arabası olanlar kendi arabalarının önlerine koyuyorlar üçüncü arabalarını böylece sizin başınıza gelen gibi bir manzara çıkıyor..

bir örnek apartmanımızda bir komşu, üç arabası olan bir ailenin kızının arabasına vurdu 4-5 ay önce. kız arabasını anne babasının arabasının önüne bırakıp gitmiş ama tam otoparkın ortasında araba. neyse komşu çıkmak isterken vurmuş arabaya, şoför kapısı göçmüş içeri. kız tutturmuş arabamın değerini düşürdün elden para ödeyeceksin 3000 lira isterim demiş. kız avukat. arabası da 2013 polo. adam da tutanak tutalım para filan vermem bir daha arabanı düzgün yere koyarsın biraz yürürsün falan filan diye diretince kızın ailesi de olaya dahil oldu. kavga çıkmıştı, en son öğrendiğime göre davalık olmuşlar. kız da hala arabayı yaptırmamış ve otoparkın ortasına park etmeye devam ediyor..

aynı muhabbet bu adamla da oldu. benim hiçbir hatam yok diyor. neymiş yolda başına bir şey gelmesin diye otoparka koymuş. lan git yer yoksa çık dışarı koy dibime kadar girmek zorundamısın. ona kalsa herkesin rahatça çıkabileceği bir yere koymuş ama sağımda solumda araba 4-5 manevrada anca sığıp çıktım. neyse bakalım ne olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

aynı muhabbet bu adamla da oldu. benim hiçbir hatam yok diyor. neymiş yolda başına bir şey gelmesin diye otoparka koymuş. lan git yer yoksa çık dışarı koy dibime kadar girmek zorundamısın. ona kalsa herkesin rahatça çıkabileceği bir yere koymuş ama sağımda solumda araba 4-5 manevrada anca sığıp çıktım. neyse bakalım ne olacak

ufak araba olsa belki çıkar da sizin araba cruze herhalde koca araba, nasıl rahat çıkacakmışsın Allah aşkına? bencillikten bunlar hep, ulan bizim arabalarımız da yeri geliyor sokakta oluyor o zaman biz de insanları düşünmeyelim çekelim önlerine... ayıptır yahu

• Hem suçlusun hem güçlüsün kardeşim, adam yanlış yere koymuş da çıkarken koca arabayı dahi görmemişsin, çoluk çocuk çıksaydı Allah muhafaza ona çarpsaydın çocuğun geri giden arabanın arkasında işi ne mi diyecektin? Ben anlamıyorum, aynı olay iyi kötü hepimizin başına gelebilir, sizin de başınıza gelmiştir bina otoparkları yetersiz ve bazı kendini bilmelzer iki araba koyuyor, tamam da adam arabasını gördüğüm kadarıyla önündeki arkasındaki rahat çıksın diye ortaya koymuş, sanki siz hiç yapmıyormuş gibi burada poz kesiyorsunuz. Ben olsam ben de isterim, kocaman arabayı görmeden vuruyorsan suçlusun tabii.
  • koskoca 5 mt'lik arabayı nasıl görmüyorsun kardeşim. hiç mi ayna kontrol etmiyorsun hele geri geri gelirken. arkanda yaya olsa biçeceksin demek ki...
  • Rampage kullanıcısına yanıt
    He ya hem suçlu hem güçlü kaldı ki park sensörü de var onu da duymamış oh ne ala.
  • yanlış park yapana vurulur diye bir dava mı var güze insan
    bence hasarını karşılamayı teklif edin ısrarcıysa
    yasal prosdeür işlesin beklesin
  • Arabanın neresinden binmeye çalışırsan çalış arkadaki koca arabayı görmemen çok tuhaf doğrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Arabanın neresinden binmeye çalışırsan çalış arkadaki koca arabayı görmemen çok tuhaf doğrusu

Bende onu düşünüyorum diğer araçlara bakacak olursak aynı şekilde pararlel park edilse diğer araçlara bir araçlık mesafe var arada. Direk arkaya bakmadan mı çıkmaya çalışıyorsun? Ya çocuk varsa aracın arkasında!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 31 Temmuz 2016; 18:52:25 >
  • aynaya baktım ama fark edemedim.
    park sensörünü bile duymadım bir anda nasıl olduğunu anlamadım bile.
    sabah 8de oldu olay uyku sersemiydim.
    kamera kayıtlarını izledim valla bodozlama girmişim.
    zaten tutanağı tuttuk yasal prosedür neyse uygulanancak
  • quote:

aynaya baktım ama fark edemedim.

olayın heyecanıyla yazdıklarınızdan karşı tarafa da suç yüklemek istediğiniz anlamı çıkıyor ancak %100 suçlusunuz maalesef

kaza tespit tutanağı tutulmuş zaten başka da bir şey yapmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

olayın heyecanıyla yazdıklarınızdan karşı tarafa da suç yüklemek istediğiniz anlamı çıkıyor ancak %100 suçlusunuz maalesef

tamam park halindeki araca çarptığım için suçluyum ona bir şey demiyorum.
    ancak o adamın yaptığı şey sinirlerimi bozdu. ben 4-5 sefer yer olmadığını gördüğümde aracımı dışarı bıraktım. adam dışarıda başına birşey gelir diye ortalık yere bırakmış arabayı sanki sadece onun arabası var dışarıda.
    birde sinirimin nedeni sabah sabah aramış alkollümüsün muhabbeti yapıyor ve değer kaybı nedeniyle para istiyor olmasıydı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

tamam park halindeki araca çarptığım için suçluyum ona bir şey demiyorum.
    ancak o adamın yaptığı şey sinirlerimi bozdu. ben 4-5 sefer yer olmadığını gördüğümde aracımı dışarı bıraktım. adam dışarıda başına birşey gelir diye ortalık yere bırakmış arabayı sanki sadece onun arabası var dışarıda.
    birde sinirimin nedeni sabah sabah aramış alkollümüsün muhabbeti yapıyor ve değer kaybı nedeniyle para istiyor olmasıydı

Ben de kiralık araçla sabah o saatte yol kenarı otoparkından çıkarken sağ altta ayna hizasında kalan demire arka kapıyı takmıştım kapı sacı yırtılmıştı... O saatlerde dikkat daha toplanmamış oluyor maalesef, araç kiralık olduğundan polis raporu gerekliydi gelen polisler bana da alkol muayenesi yapmışlardı (zorunluluktan)

Geçmiş olsun, cana gelmemiş mala(!) gelmiş o mal da uzatmış biraz lafı

• Bu forumdan biri kaza yapıp gelip yazarsa mutlaka suç karşı tarafta oluyor. Gitmiş duran arabaya vurmuşsunuz,adamın kapısını harap etmişsiniz sonra gelmişsiniz burada çıkar yol arıyorsunuz. Geri giden adam gözünü kulağını dört açacak. O arada herhangi bir çocukta olabilirdi. O zaman ne olacaktı? Tamamen suç sizde. Sizin her gün oradan belli manevralarla çıkmanız ve o günde adamın aracını oraya koyması sizi haklı yapmaz. Mümkün olan en kısa yoldan zararı karşılayın anlaşırsanız ve helallik alırsanız iyi olur. Geçmiş olsun.
  • Suçlusunuz %100,herhangi hafifletici sebep yok kanunen geri manevra yaparken nasıl arkana bakmazsın?

geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.