Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı insanlarda kapalı alanda panik atak falan gelir ya bana da ara sıra böyle E36 3.28Ci tarzı elimde patlayacak beni sanayidne çıkarmayacak ama bir o kadar da keyifli araç nöbetleri geliyor.

Ama ülkemizin ekonomisi sağolsun fiyatlara bakınca hahahah hadi oradan deyip kapatıyorum.

Biraz performanslı, düz vites ve arkadan itiş araç alasım var ama bu piyasada kendi aracımı satıcam da temizini bulucam da bu bile yoruyor beni. Kaldı ki baktığım araçların 200 bin km den düşük olanı yok. Onlar da F10 F30 fiyatında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 4 Temmuz 2020; 23:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bazı insanlarda kapalı alanda panik atak falan gelir ya bana da ara sıra böyle E36 3.28Ci tarzı elimde patlayacak beni sanayidne çıkarmayacak ama bir o kadar da keyifli araç nöbetleri geliyor.

Ama ülkemizin ekonomisi sağolsun fiyatlara bakınca hahahah hadi oradan deyip kapatıyorum.

Biraz performanslı, düz vites ve arkadan itiş araç alasım var ama bu piyasada kendi aracımı satıcam da temizini bulucam da bu bile yoruyor beni. Kaldı ki baktığım araçların 200 bin km den düşük olanı yok. Onlar da F10 F30 fiyatında
    O bizim gibi otomobil sever herkese ara ara olur.
    Benim nöbetlerim 2_3 ayda bir gelir 3_4 gün yoklar geçer.
    Bazen bu bir jaguar olur (s type, xjr vesaire),
    Bazen e veya f segmenti bir premium,
    Bazen new bettle tarzı minik bir tasarım canavarı,
    Bazen de touareg tarzı eski ama lüks bir suv.
    Countryman aldıktan sonra anladım ki artık uçan kaçan şeyler değil benim aradığım.
    Ya tarzı tasarımı benim için özel olacak, yada konfor veya işlevselliği üst düzey olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 5 Temmuz 2020; 0:18:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Ben beyaz eşyada yerliden şaşmıyorum hocam.
    Vestel üretimi seg marka aldım.
    A101 den
    12.000 btu inverter 2600 lira.
    Fiyatlar bana çok uçuk geldi en uygunlardan birisi buydu.
    Bende aldım evin bir ucunda salon diğer ucunda yatak odası var birini salona diğerini yatak odasına koyacağım yetecekmi bilmiyorum bi deneyelim bakalım

Alıntıları Göster
    Kompresör kalitesi ve sessizlik oluyor, parayı arttırdıkça.

Orta halli her daim iş görür. Bende o fikirdeyim.

Salona 18’lik alsaydın soru işareti kalmazdı. Ben salondaki 18’lik ile tüm evi serin tutabiliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Salona 18’lik alsaydın soru işareti kalmazdı. Ben salondaki 18’lik ile tüm evi serin tutabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Bende salona daha yüksek birşey tercih etmeyi düşündüm ama fiyat olarak bayağı fark vardı.
    Bi bunu deneyeyim çok bunaltırsa bunu mutfağa alıp salona seneye daha yüksek birşey alabilirim.

• quote:

O bizim gibi otomobil sever herkese ara ara olur.
    Benim nöbetlerim 2_3 ayda bir gelir 3_4 gün yoklar geçer.
    Bazen bu bir jaguar olur (s type, xjr vesaire),
    Bazen e veya f segmenti bir premium,
    Bazen new bettle tarzı minik bir tasarım canavarı,
    Bazen de touareg tarzı eski ama lüks bir suv.
    Countryman aldıktan sonra anladım ki artık uçan kaçan şeyler değil benim aradığım.
    Ya tarzı tasarımı benim için özel olacak, yada konfor veya işlevselliği üst düzey olacak.

Alıntıları Göster
    Ben D segmenti uzerine cikmiyorum E olacaksa E60 veya E39 olabilir yani pahali olmasin. Babam cok araba degistirdi ve sunu anladim ki yerden yuksek arac benlik degil. Arkada oturanlar icin konforlu tadini onlar cikariyor.

Jaguar ben de bakiyorum arada X type S type. Otopark videosundan sonra tekrar 159 baktim ama dizelleri de keyifli degil. Onden ceker de istemiyorum.

Oyle bakip kapatiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ben D segmenti uzerine cikmiyorum E olacaksa E60 veya E39 olabilir yani pahali olmasin. Babam cok araba degistirdi ve sunu anladim ki yerden yuksek arac benlik degil. Arkada oturanlar icin konforlu tadini onlar cikariyor.

Jaguar ben de bakiyorum arada X type S type. Otopark videosundan sonra tekrar 159 baktim ama dizelleri de keyifli degil. Onden ceker de istemiyorum.

Oyle bakip kapatiyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen yerden yüksek hiçbir araç bana da keyif vermiyordu ama countryman ile hafif off roaf denemeleri yaptım oda ayrı bir keyifmiş. Bir süreliğine asfalt keyfi yerine hafif arazi keyfini tercih edebilirim.
    İnsanın kullandığı arabadan keyif alması çok ayrı bir haz. Neyden keyif aldığımız kişiden kişiye hatta aynı kişi de bile içinde bulunduğumuz zamana göre bile değişen bir olgu ancak ne size keyif veriyorsa aracınızın ondan olması hayattan aldığınız zevki artırıyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Abi selam Özel mesaj gönderemedim sana :))

Belki bilirsin Hali hazırda cruze aracım var.. Sana bişeyler danışmak istedim

Bilirsin biizm araçlar diğer araçlara göre daha sıcak çalışıyor ve buda bazı sıkıntılara sebeb oluyor Şimdi piyasada biizm araçlar için 95 lik termostad ve Şanzıman sogutucu gibi şeyler var. Bunları yaptırmak mantıklı mı sence? Yada para tuzağı mı? Kendi kendime ya bunu yapan mühendis düşünememiş mi diyorum ama biryandanda bu araçların teknolojisi eski ve teknoloji sürekli gelişiyor neden olmasın diyorum... Sen ne diyorsun bu konu hakkında merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Abi selam Özel mesaj gönderemedim sana :))

Belki bilirsin Hali hazırda cruze aracım var.. Sana bişeyler danışmak istedim

Bilirsin biizm araçlar diğer araçlara göre daha sıcak çalışıyor ve buda bazı sıkıntılara sebeb oluyor Şimdi piyasada biizm araçlar için 95 lik termostad ve Şanzıman sogutucu gibi şeyler var. Bunları yaptırmak mantıklı mı sence? Yada para tuzağı mı? Kendi kendime ya bunu yapan mühendis düşünememiş mi diyorum ama biryandanda bu araçların teknolojisi eski ve teknoloji sürekli gelişiyor neden olmasın diyorum... Sen ne diyorsun bu konu hakkında merak ettim

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Bu araçtan çok uzak kaldım o yüzden fazla bilgim yok ama lpg uygulamalarını sevmeyen bir motor ve bir dizi sıkıntı çıkartıyor. Bu sıkıntıların "bazılarını" kullanıcıyı sömürü amaçlı kullananlar her daim var. Araç lpg eki yapılmadan kullanılıyor ise, dediğin gibi her durum düşünülerek yapılan araç düzenli bakım ve kontroller ile uzun dönem kendi performansını ve durumunu koruyacaktır.

Daha düne kadar 1.6 atmosferik Astra Sedan satılıyordu, teknoloji ne kadar eski olsa da diğer turbo beslemelilere göre atmosferik araçların daha az sıkıntı çıkartması eskiden beri bilinen bir şey(üreticinin fabrikadan çıkarttığı şekilde ise).

Şanzıman soğutucu bilmiyorum ama yağ soğutucusu problemleri 90-100.000 km'lerde dikkat etmek ve genel bakım zamanlarında değiştirmek faydalı. Bu problem de su kabına zaman zaman bakarak kontrol altına alınabilir. Su deposu kapağında yağlı/kremsi bir doku varsa iyi değil.

Termostat konusu belki lpg'li olanlarda bir durum/iyileştirme yaratabilir; onu bilemiyorum? Ama üretici bu motor için termostatın belli bir derecede olmasını hesaplamış ise doğrusu odur, derim. Zaten motor soğukken çalıştırıp bir süre sonra su borusu hortumuna bakıldığında epey sıcak ise, termostat kontrolü yapılıp değiştirmek faydalı olur. Bu su borularını da kontrol edip eskimeden dolayı işlevini yitirdiğinden şişme görüldüğünde değiştirmek iyi olur..

Araçta her şeyi zaman zaman el ve göz ile kontrol etmek, aracın genel işleyiş biçimini de hafızada tutup değişimleri(ses gibi) dikkate almak gerekli. Eğer aracında ilk baştan beri süre gelen işleyiş devam ediyor ve sorun gözükmüyor ise sıkıntı yapmaya gerek yok.

Bu tür araçlarda kullanıcıları korkutarak yada bir dizi yönlendirme yaparak para kazanmayı bunu ticarete dökmeyi isteyen ve hedefleyen kişiler her zaman mevcuttur. Dürt olanı bulmak ve ayırmak zor .

*Mesaj gönderme sadece arkadaşlarım hanesine açık o yüzden gönderememişsindir. İstek yapayım, sorun olmaz.

• quote:

Aynen yerden yüksek hiçbir araç bana da keyif vermiyordu ama countryman ile hafif off roaf denemeleri yaptım oda ayrı bir keyifmiş. Bir süreliğine asfalt keyfi yerine hafif arazi keyfini tercih edebilirim.
    İnsanın kullandığı arabadan keyif alması çok ayrı bir haz. Neyden keyif aldığımız kişiden kişiye hatta aynı kişi de bile içinde bulunduğumuz zamana göre bile değişen bir olgu ancak ne size keyif veriyorsa aracınızın ondan olması hayattan aldığınız zevki artırıyor.

Alıntıları Göster
    Şöyle güzel bir ford ranger raptor alalım. Fox süspansiyon ile saatte 70 km hızla off road yaparız.

Zamanında Rusya'da Toyota tundra kullanmıştım Fox süspansiyon ile resmen tarlada 70 km süratle gitmiştim 2 saat. İçeride hiçbir halt hissetmiyordum. Teyy teyy.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Şöyle güzel bir ford ranger raptor alalım. Fox süspansiyon ile saatte 70 km hızla off road yaparız.

Zamanında Rusya'da Toyota tundra kullanmıştım Fox süspansiyon ile resmen tarlada 70 km süratle gitmiştim 2 saat. İçeride hiçbir halt hissetmiyordum. Teyy teyy.

Alıntıları Göster
    İhsan 3008’i satıp Ranger almış(Emru söyledi, detay konuşmadık).

* Bizim kahve ne oldu yahu?

• quote:

İhsan 3008’i satıp Ranger almış(Emru söyledi, detay konuşmadık).

* Bizim kahve ne oldu yahu?

Alıntıları Göster
    Ranger'den inen piknik tip tam klişe

Telefon pili mi taşıyacak kasada. Hehe. Antalya'ya geldiğimde ararım hocam. İşler güçler modunayım. Özledim sohbet etmeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 8 Temmuz 2020; 16:40:15 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Raptor bizi aşar hocam o kadar param olsa bile o parayı pikaba vermem ben ama sen alırsan bi tur verirsin artık ama adanaya bi yerleşelim hayırlısı ile ve oralı olmaya kanaat getirirsek yıllardır aklımda olan birşeyi yapacağım kafaya koydum (10_20 dönüm bir bahçe alacağım) o zaman 4×4 bir pikap alabilirim.

• quote:

Raptor bizi aşar hocam o kadar param olsa bile o parayı pikaba vermem ben ama sen alırsan bi tur verirsin artık ama adanaya bi yerleşelim hayırlısı ile ve oralı olmaya kanaat getirirsek yıllardır aklımda olan birşeyi yapacağım kafaya koydum (10_20 dönüm bir bahçe alacağım) o zaman 4×4 bir pikap alabilirim.

Alıntıları Göster
    Toprak ile uğraşmak bambaşkadır. Kendi yetiştirdiğin şey zaten insanı manevi olarak iyi hissettiriyor.

Raptor beni de aşar. 3008 bile 300k oldu o bile şu anda aşar hatta. Ranger'i panther ile test etmiştik. Böbrek taşına karşı birebir.

• quote:

Ranger'den inen piknik tip tam klişe

Telefon pili mi taşıyacak kasada. Hehe. Antalya'ya geldiğimde ararım hocam. İşler güçler modunayım. Özledim sohbet etmeyi.

Alıntıları Göster
    Bakma ufak tefek olduğuna, onda en büyüğü 17 yaşında 3 erkek çocuk var. Herhalde sığamıyorlardır?

• quote:

Bakma ufak tefek olduğuna, onda en büyüğü 17 yaşında 3 erkek çocuk var. Herhalde sığamıyorlardır?

Alıntıları Göster
    Allah analı babalı büyütsün.

Valla İhsan neden aldı anlayabilirim. Bir ara acayip bir kampanya vardı. Wildtrak'ı 280'e bıraktılar. O esnada yakaladı ise ileride bayaa karla satar.

2.0 motor 210 beygir falan filan derken eder.

• quote:

Toprak ile uğraşmak bambaşkadır. Kendi yetiştirdiğin şey zaten insanı manevi olarak iyi hissettiriyor.

Raptor beni de aşar. 3008 bile 300k oldu o bile şu anda aşar hatta. Ranger'i panther ile test etmiştik. Böbrek taşına karşı birebir.

Alıntıları Göster
    Aynen bende öyle düşünüyorum. Hayırlısı bakalım.

Öyle bir işe girişirsem zaten bütçe çok sınırlı olacaktır, sanırım modeli düşük şunun gibi birşey en mantıklısı olur.
    Hemde rahat rahat araziye oraya sokarız gözümüz arkada kalmaz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-tum-bakimlari-yapili-mercedes-konforunda-833315682/detay

• quote:

Aynen bende öyle düşünüyorum. Hayırlısı bakalım.

Öyle bir işe girişirsem zaten bütçe çok sınırlı olacaktır, sanırım modeli düşük şunun gibi birşey en mantıklısı olur.
    Hemde rahat rahat araziye oraya sokarız gözümüz arkada kalmaz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-tum-bakimlari-yapili-mercedes-konforunda-833315682/detay

Alıntıları Göster
    Araziye ne yazıkki girmez o. Üstüne enjektörleri felaket masraf çıkarır sürekli.

L200 altyapılı Fiat en mantıklısı şimdiden aklında olsun. İşin komik yanı l200'den daha iyi ve daha ucuz.

• quote:

Araziye ne yazıkki girmez o. Üstüne enjektörleri felaket masraf çıkarır sürekli.

L200 altyapılı Fiat en mantıklısı şimdiden aklında olsun. İşin komik yanı l200'den daha iyi ve daha ucuz.

Alıntıları Göster
    Pahalı hocam onlar o paralara çıkmak zor olur

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Arazi alındı şu bu derken düşer yav. Hiç tutmadı araç. Tutmayan sorunsuz araç 2. Elde candır.

• quote:

Arazi alındı şu bu derken düşer yav. Hiç tutmadı araç. Tutmayan sorunsuz araç 2. Elde candır.
    Nasip diyelim o zaman

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.