Şimdi Ara

Otomobil Severler Sohbet Konusu. (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.011
Cevap
49
Favori
127.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

1 ayda depo bitiyor benim. Ayda 1.250 KM civarı yapıyorum, yarısından fazlası şehir içi istanbul trafiği olunca 72 LT Motorin bile dayanmıyor.
    Bende bu 72 litrelik depoya bir türlü alışamadım, doldur doldur depoyu bir türlü full göremiyoruz
    (Kredi kartı kampanyaları yüzündem 125 125 motorin alıyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 lira olunca peh demiştim, 5 olunca içten sövmüştüm, 6.70 civarına çıktı ne diyeceğimi bilemedim...

------------------
    @otomobilci_x ilk aldığımda çıkan 450 tl'lik fatura hâlen duruyor, 13.000 KM yapmışım uzun dönem ortalamam 8 litre olunca 1040 litre motorin, yani neredeyse 14 depo dizel almışım. 500 düz desek 7000 TL sadece depoyu doldurmaya gitmiş...

• quote:

3 lira olunca peh demiştim, 5 olunca içten sövmüştüm, 6.70 civarına çıktı ne diyeceğimi bilemedim...

------------------
    @otomobilci_x ilk aldığımda çıkan 450 tl'lik fatura hâlen duruyor, 13.000 KM yapmışım uzun dönem ortalamam 8 litre olunca 1040 litre motorin, yani neredeyse 14 depo dizel almışım. 500 düz desek 7000 TL sadece depoyu doldurmaya gitmiş...
    Aldıktan sonra (tam 6 ay oldu) bende 10.000 km ye yaklaştım. Araba ne kadar az yakıyor olsada yakıt pahalı olduğu için sabit gelirli kişilerin bütçesinde büyük bir yer işgal ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Phuket şu sıralar yağmurlu, Kasım gibi bakacağım. Olmadı 5-6 ay sonraya kalır

Zaten bu gün hanımdan fırçayı yedik, acil tarafından Lviv aldım. 5 gün 2 kişi 1200TL( Brand new studio in historical part) + 1.350 2kişi git-gel Uçak tuttu(Antalya-Sabiha iç hat +dış hat dahil; bize fiyatı). Böyle olunca Türkiye'ye de bir yere göre bedava.

Bir daha ki fırçaya kadar bu kısa gezi ile biraz idare ederim .

Bir ara şu C5 Aircross'a bakalım.

Alıntıları Göster
    Antalya'ya geldim mağazayı kapatma işleri klima değiştirme taşındığımızdan beri boşaltmadığımız odayı boşaltma. Yeni yatak alma, oehh daha yarıya gelmeden geberdim.

Fiyat süper ötesi olmuş yalnız. Tadını çıkar hocam.

İstanbul'a git gel, bende şu işleri bitirmiş olurum. Bakalım. Orada bir subaru levorg var almayı düşünüyoruz hafiften.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Eylül 2019; 18:14:40 >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hybrid motorlar ülkemizde uygun fiyatlara satılmaya başlandığı zaman bana çok kârlı olacak. Hyundai Ioniq'i eğer 30.000 lira fazlaya alsaydım şimdiden 3.500 kâr edecektim. Ama uzun vade kârı için 10 sene kullanmış olmak gerekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bende bu 72 litrelik depoya bir türlü alışamadım, doldur doldur depoyu bir türlü full göremiyoruz
    (Kredi kartı kampanyaları yüzündem 125 125 motorin alıyorum)

Alıntıları Göster
    Kuga depo 50 litre menzil 450 km

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Psikolojiniz bozulmuyor mu?

• quote:

Psikolojiniz bozulmuyor mu?
    Son 3 ayda toplam 450 km yapmayınca araç sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Son 3 ayda toplam 450 km yapmayınca araç sorun olmuyor

Alıntıları Göster
    O kadar km yapsam çok çok büyük motorlu (4 litre olur 5 litre olur) ama eski (mtv belası yüzünden) ilk sahibinden kelepir lpg takılmamış bir araba denk getirir binerdim valla.

Menzil konusunda ise cactus gibisi varmı 52 litre depo 1000_1500 km arası menzil

• quote:

O kadar km yapsam çok çok büyük motorlu (4 litre olur 5 litre olur) ama eski (mtv belası yüzünden) ilk sahibinden kelepir lpg takılmamış bir araba denk getirir binerdim valla.

Menzil konusunda ise cactus gibisi varmı 52 litre depo 1000_1500 km arası menzil

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki km kasımdan sonra artacak.

Daha konforlu büyük bağajlı, biraz daha az yakan bir şeyler bakmaya başladım.

• quote:

Hybrid motorlar ülkemizde uygun fiyatlara satılmaya başlandığı zaman bana çok kârlı olacak. Hyundai Ioniq'i eğer 30.000 lira fazlaya alsaydım şimdiden 3.500 kâr edecektim. Ama uzun vade kârı için 10 sene kullanmış olmak gerekti.
    10 sene sonrada bataryaları yenilemek gerekirdi o karda buhar olup giderdi, 508 in konfor ve donanımındanda mahrum kalmış olurdun.
    Bu ülkede bütçe finansmanın ana unsurlarından birisi araçlar (yakıtlarının ötv ve kdv si, kendilerinin ötv si kdv si mtv si gibi...) oldukça bizim için çok değişmeyecektir.

• quote:

Ne yazık ki km kasımdan sonra artacak.

Daha konforlu büyük bağajlı, biraz daha az yakan bir şeyler bakmaya başladım.

Alıntıları Göster
    Sıfır mı?

• quote:

Sıfır mı?

Alıntıları Göster
    Cık. Ötv indirimi falan olmazsa 2. el candır en fazla 2017 190 k limit ile bakınacağım işte. Daha pek bakmadım.

• quote:

Cık. Ötv indirimi falan olmazsa 2. el candır en fazla 2017 190 k limit ile bakınacağım işte. Daha pek bakmadım.

Alıntıları Göster
    Hayırlı sı olsun hocam, kugaya ilan verirsen haber ver eş dosttan arayan soran olursa yönlendiririz.

• quote:

Hayırlı sı olsun hocam, kugaya ilan verirsen haber ver eş dosttan arayan soran olursa yönlendiririz.

Alıntıları Göster
    İlk sahibinden, Antalya'da hanım istedi diye özel simli siyah renk, değişensiz, boyasız, ekstra navigasyon ve geri görüş kameralı servis bakımlı.

Kışın bile sıcak yazın çok sıcak Klima içeride fırtına koparıyor Allah'tan. Seramik koruma alışveriş merkezinde yıkamaya verildiğinde kampanya görünce ucuzculuk damarı dolayısı ile yapılmıştır.

Sürücü koltuk minderi farklı normalden geniş. Daha ergonomik mercedes Vito süngeri. . Zira yıkamacı orjinal süngerini eritti servis 3000 TL istedi.

Kavga şu bu değişti gene eriyince Vito süngeri takıldı.

Radyosu 3 yıldır çalışmıyor. Hiç dinlemeyince anten kablosu çıkmış taktırmadım. Lastikler kavga gürültü 12000 km'de iken garantiden değiştirildi.

Yalnız bir kez panther tarafından kullanılmıştır. İflah olmaz

Na ilanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Eylül 2019; 19:39:38 >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Yine iyisiniz. Benim gibi 2.000 KM'ye yakın yapsanız psikolojiniz bozar

Fiyatlar çok uygun. Ben son dakika da olsa uygun bilet alabiliyorum ama 1-2 ay sonraya normal alım bilet baktım 350-450TL arası tek yön bulunabiliyor, ileriyi planlayabilenler için gidilmeyecek gibi değil.

Bu sene yurt içi fiyatlarına baktığımda bana çoook fazla gelmişti. İyi ki zamanında uygun fiyata otel otel gezmişiz de, şimdi aklımda kalmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Zaten öyle bir araç alındığında donanım ve konfordan mahrum kalırsınız. Manuel koltukları vardı.
    S80'i ah bir alabilseydim. Neyse 508'de fazlasıyla konforlu.

• quote:

Antalya'ya geldim mağazayı kapatma işleri klima değiştirme taşındığımızdan beri boşaltmadığımız odayı boşaltma. Yeni yatak alma, oehh daha yarıya gelmeden geberdim.

Fiyat süper ötesi olmuş yalnız. Tadını çıkar hocam.

İstanbul'a git gel, bende şu işleri bitirmiş olurum. Bakalım. Orada bir subaru levorg var almayı düşünüyoruz hafiften.

Alıntıları Göster
    Bu gezi dolayısı ile İstanbul iptal. Yardım lazım ise beni ararsın.
    Araba işi için İstanbul yaparsan da gitmeden haberim olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Fiyatlar çok uygun. Ben son dakika da olsa uygun bilet alabiliyorum ama 1-2 ay sonraya normal alım bilet baktım 350-450TL arası tek yön bulunabiliyor, ileriyi planlayabilenler için gidilmeyecek gibi değil.

Bu sene yurt içi fiyatlarına baktığımda bana çoook fazla gelmişti. İyi ki zamanında uygun fiyata otel otel gezmişiz de, şimdi aklımda kalmıyor.
    Bu sene Türkiye'de Marmaris'e gittik.

Şehir şahane otel rezillik. Bu her şey dahil olayı bitirmiş yurtiçi tatili.

Yer tutup kalacaksın. Başka türlüsü imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Eylül 2019; 19:42:5 >
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.