Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.377
Cevap
460
Favori
670.912
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aşırı buzlu karlı yollarda çok işiniz yoksa, euro winter işinizi görür. Dağ taş tepe karda buzda yada çok soğukta gezecekseniz F-ice mantıklı(çivide takabilirsiniz).
    Ice lastiklerin winter lastiklere göre kuru - ıslak zemin ve otoban yakit ses aşınma performansı düşük olabiliyor.
    Winter lastiklerde buzda ve fazla karda problem çıkarabiliyor. Ağır kış şartları için ice lastik daha uygun(misal uludağa çıkmak). Günlük otobanda temiz yolda işe git gel için eurowinter uygun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Crossclimate+ için XL modeli konusunda fikirler nedir? XL konforu çok mu düşürür?

Octavia, İstanbul
    65 yanaklı lastikte kullandım. Cok bisey farketmemisti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar lütfen mevcut lastik ebatı m 245 65 17; acaba 255/265 gibi taban genişliğinde lastik alsam mevcut ile ne farklar yaşanır

• Merhaba, Nokian D4 ile D5 Snowproof kış lastikleri arasındaki fark nedir? D5 daha yeni, ancak kendini kullanıcılar tarafından kanıtlamış D4 te var. D5 2019 da üretilmeye başlandı araştırdığım kadarıyla, kullanan oldu mu?

• Arkadaşım 2014 i30 için 205 55 r16 yaz lastiği önerisi istedi.

Şöyle testlere ve fiyatlara baktım falken ziex ze310 ecorun lastiği 350tl fiyatı ile önerdim.

https://hangilastik.com/2020-tyrereviews-yaz-lastigi-testi-205-55-r16-1993/

Daha iyi önerisi olan var mı?

N11 11/11 indirimini beklesin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba aracım Fiorino . 195/55/16 yazlıkta nokian kullanıyorum . Kışlık için de nokian baktım tanesi şu an 670₺ . D5 ve nakit fiyat bu . Bridgestone buldum 2020 üretim 470₺ . Arada 200 ₺ fark var. Bridgestone kullanıp yorum yapabilecek var mı ? Ankara’da kullanacağım . Kar ya 1 kere yağar ya da yağmaz zaten ana yollar açık . Nokia’nın kışlığının daha iyi olduğunu biliyorum ancak aradaki fark çok . Ne dersiniz ?

• onatba O kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler, Euro Winter aldım. Bir iki haftaya araca taktırırım sanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Arkadaşlar merhaba aracım Fiorino . 195/55/16 yazlıkta nokian kullanıyorum . Kışlık için de nokian baktım tanesi şu an 670₺ . D5 ve nakit fiyat bu . Bridgestone buldum 2020 üretim 470₺ . Arada 200 ₺ fark var. Bridgestone kullanıp yorum yapabilecek var mı ? Ankara’da kullanacağım . Kar ya 1 kere yağar ya da yağmaz zaten ana yollar açık . Nokia’nın kışlığının daha iyi olduğunu biliyorum ancak aradaki fark çok . Ne dersiniz ?

Usta nokian yazılımlardan memnun musun bende yazlık almayı duşünüyorum

• mesafe4272 kullanıcısına yanıt

Bridgestone Blizzak lm001 kış lastiği de kullandım, nokian wr d4 de kullandım. İkisi de karda buzda çok iyi. Fark vermek anlamsız.

• controlf5 C kullanıcısına yanıt

https://www.trendyol.com/dunlop/215-60r17-96h-sp-winter-sport-500-kis-lastigi-p-34818081

Ben aynı ebatta bu lastiği tercih ettim. Ankarada ikamet ediyorum ve 3 gün önce lastiği taktırdım, şimdilik sadece sessiz bir lastik olduğunu söyleyebilirim. Yakıt tüketimi ve performansına bakacağız nasipse. Almadan önce çok araştırdım ve bana göre fiyat performans lastiği olduğu için aldım. Linki örnek olarak koydum, saygılar.

• Evet fizik kuralı olarak dar veya geniş lastik aynı işi yaparlar gibi duruyor fakat yaz lastiğinde geniş lastik bu konuda avantajlı olurken kış lastiğinde dar lastikler avantajlı hale geliyor. Sebebi de şu ki

Dilimizde yere tutunma diyoruz fakat otomobil lastiğinde tutunmadan hariç bir de direksiyona yanıt verme konusu var.

İnce lastik kışın direksiyon yanıtı sağlıyor, Buz patenlerinin altındaki bıçak 1cm kalınlıkta olsa patenciler sağa sola dönebilirler miydi, hayır. Benzer mantıkla sulardan geçerken, erimiş kar veya karda ilerlerken hem dar olmasından hem de yere diş geçirebilecek kuvvet oluşturmasından avantajlı oluyor. Yüzey alanı anlamsız çünkü o dişi kara geçiremiyorsan ne direksiyon yanıtı alabilirsin ne de çekiş sağlayabilirsin.

Yaz lastiğinde genişin daha iyi olduğunda herkes hemfikir sanırım.

Diğer husus da araç kullanma kılavuzlarında önerilen lastik ve jantlar dışında boyutlar kullanmadan önce mutlaka sigorta firması ile bu konuyu netleştirmek, çoğu firma uygunsuz lastik tanımı altında zararınızı tazminden imtina edebiliyor.

• ares24 A kullanıcısına yanıt

2016 başında yeni tarihli 225/45/17 Nokian lar ile değiştirdim 4 lastiği de. Senesi geçti geçmedi her tarafı çatlak çatlak oldu. Geçen sene öndekinin biri balon yapınca öndeki ikisini değiştirdim, arkadakiler kaldı, saatli bomba gibi geziyorum şimdilik ama cidden rezalet durumda arkadaki lastikler. En kısa sürede arka ikiden de kurtulacağım. Bir daha yanına yanaşmam yazlık Nokian'ın.

• Lastik takma ücretleri ne kadar oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: nArc

2016 başında yeni tarihli 225/45/17 Nokian lar ile değiştirdim 4 lastiği de. Senesi geçti geçmedi her tarafı çatlak çatlak oldu. Geçen sene öndekinin biri balon yapınca öndeki ikisini değiştirdim, arkadakiler kaldı, saatli bomba gibi geziyorum şimdilik ama cidden rezalet durumda arkadaki lastikler. En kısa sürede arka ikiden de kurtulacağım. Bir daha yanına yanaşmam yazlık Nokian'ın.

Ne tavsiye edersiniz ne alacaksiniz ne almalıyım
    Yer Çanakkale kislikla işimiz yok şükür yazlık lastik yetiryor

• quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Lastik takma ücretleri ne kadar oluyor?
    75/100 arası

• quote:

Orijinalden alıntı: ares24

Usta nokian yazılımlardan memnun musun bende yazlık almayı duşünüyorum

Alıntıları Göster

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesafe4272 -- 3 Kasım 2020; 20:45:57 >
  • Arkadaşlar mevcut lastik ebatı m 245 65 17; acaba 255/265 gibi taban genişliğinde lastik alsam mevcut ile ne farklar yaşanır

• 2017 model Ford Focus aracım için trendyoldan 2+2=4 tane continental 205/55/16 Conti premium contact 6 üretim tarihi 2020 siparişi verdim arkadaşlar aldığım linki veriyorum reklam falan yapma amacım yok yanlış anlaşılmasın.

https://www.trendyol.com/continental/205-55r16-91v-premiumcontact-6-p-47141112?boutiqueId=537374&merchantId=121074

mağazada 750 Tl ye anında 75 tl indirim var. sepete 2 tane ekledim. fiyatı 1090 yaptı 75 tl indirim + 200 tl kupon indirimi ( elinizde yoksa çek satıştan 4 tl ye satın alabilirsiniz.) 815 tl ye iniyor. Tanesini 410 Tl civarına alabiliyorsunuz. internette tanesini 500 tl nin altında satanı göremedim. Hayırlı forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliyizbizler

Arkadaşlar mevcut lastik ebatı m 245 65 17; acaba 255/265 gibi taban genişliğinde lastik alsam mevcut ile ne farklar yaşanır

Yüzde 3 üzerinde değişim tavsiye edilmiyor.

265 60 17 ölçüsü ile -0.06 gibi düşük bir değişim meydana gelmekte.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Hocam tabanının genislemesi anlamına geliyor değil mi, kullanımda farklılık olur mu acaba

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.