Şimdi Ara

Otomobil Fuarları Ana Konu # | Sıradaki Fuar > Autoshow 2010' |29 Ekim-07 Kasım (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
1
Favori
79.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: [dodo]

Otomobil Fuarları Ana Konu # | Sıradaki Fuar > Autoshow 2010' |29 Ekim-07 Kasım

Ferrari California

ya ben bugün gittim(17 Ekim) bu araç yoktu nasıl iş bu ya bir günlüğüne mi geldi araba?

quote:

Orjinalden alıntı: kaptan69

oraya sırf mankenler için gidilir çogu bilindik araç x6 falan 2 ay önçe kullandım

bentley,lamborghini,ferrari,maserati'yi de kullandın mı.ve de konseptleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi On.E -- 18 Ekim 2008; 21:23:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kaptan69

oraya sırf mankenler için gidilir çogu bilindik araç x6 falan 2 ay önçe kullandım

bütün araçları bir seferde görüp o güzel ortamı kaçırmamak lazım diye düşünüyorum otomobil severler olarak...
    zevk meselesi tabi...

fuara 3 kere gidip californiayı görememiş biri olaran kendimi bahtsız bedevii ilan ediyorum
  • ben de dün gittim fuara. güzel bir fuardı. ama ben de ferrari california yı göremedim. asimo da yoktu. fuarda hiç gösteri filan yoktu. hafta içi olduğundan mı bilemiyorum. hafta sonu var mı?
  • Arkadaşlar kısmetse yarın iki arkadaş sabah 6 gibi çıkıp ortalama 6-6,5 saatlik bir yolculuktan sonra İstanbulda olacağız.İstanbul'a gitme sebebimiz fuar Öğleden sonra bir seans,Pazar sabahı ikinci seansı yapıp tekrar köyümüze döneceğiz
    12-13 saat yol yapıp 7-8 saat fuar gezmek ,3 saatte yemeği hazırlayıp 5 dakikada bitirmek gibi bir şey olsa gerek
  • @burakdu
    Eski C5'i hiç beğenmezdim ama bu kasanın dış görünümü gerçekten mükemmel. Yalnız ortası dönmeyen direksiyonu çok yadırgıyorum.

Raif onu sadece fuar için demeyinde bi haftasonu eğlencesi olarak düşünün.
    Keşke İstanbul'a 5-6 saat uzaklıkta olabilsemde 1 haftasonluğuna da olsa İstanbul'a gidip gezebilsem.
    Hiç mola vermesem ortalama 22 saatim var İstanbul'a.
    Nasip bir sonraki fuara inşallah.
    Hayırlı yolculuklar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: supremum
    Keşke İstanbul'a 5-6 saat uzaklıkta olabilsemde 1 haftasonluğuna da olsa İstanbul'a gidip gezebilsem.
    Hayırlı yolculuklar.

Teşekkür ederim Yolcular arttı,arkadaşın hanımı da gelmeye karar verdi.Benim hanımla,çocuk da mevlut için İstanbuldaydı.Artık bir de yemek yeriz
    Sizin orada havaalanı var yanılmıyorsam,uçağa binsene.Ben iki kere bindim hayatımda; çok rahat

• yanılmıyorsam california çarşamba-perşembe sergilendi kimbilir nereye gitti sonra ? görmüş azınlıktan biri oluyorum yani ama ben genede yandaki masserati yi alırdım hani ferrari logosu olmasa sıradan olacak neredeyse !
    içerde yemek cok pahallı 5 tane yesem doymayacağım bi hamburger bi kola patates 14 ytl fuara 12 ye giriyorsun bi tezat var bu işte...
  • kendi açımdan tespitlerimi hemen yazıya dökeyim.

1- bmw, mercedes, audi arasında malzeme kalitesi, ürün gamı olarak en çok audi parlıyor. a4-c serisi-3 serisi karşılaştırıldığında, a6-e serisi-5 serisi karşılaştırıldığında, q7-ml-x5 karşılaştırıldığında, sürekli göz ve gönül audiye gidiyor, ki bunu objektif olarak söylüyorum, normalde mercedes fanatigi olmama ragmen, özellikle mercedesin kullanılan kabin malzemeleri gerçekten kabul edilebilir değil. bmw de ön konsolu bir an evvel değiştirmeli, daha kişilikli hale getirmeli, kasveti yenmeli.

2- yeni orta sınıf sedanlarda, yeni avensis, yeni honda accord, opel insignia güzel otomobiller. iyi olanı belirlemek kişisel zevklere kalmış.

3- fiat 500 düşündüğümden daha pahalı, ford ka daha cazip geldi, hem fiyat olarak hem de oturuş pozisyonu, vitesin konumu, arka koltuklar, bagaj makul, araç da şirin.

4- fiat diğer otomobillerinde (punto ve bravo) iç mekan kalitesini baya bir yükseltmiş

5- bazı marka ve modeller artık köklü değişim istiyor. örneğin peugeot, bakasım gelmedi, sürekli aynı arabaya makyaj üzerine makyaj. alfa 147 serisi değişmeli, gt nin içi değişmeli. saab komple... jaguar da eklenebilir.

5,5 - Alfanın breira mıydı neydi o modeli tam bir sürücü otomobili, sanırsam en iyi oturuş pozisyonu ve sportif his ondaydı, vw scirocco konusunda yorum yapmak istemiyorum.

6- fransızlarda en güzel ve dikkat cekici, citroen c5 ti, çok şık bir otomobil olmuş, ama ilk arabamın citroen olmasından ve 3 ayda bir tamire götürmemden dolayı temkinli yaklaşıyorum.

7- yaşlandığımı hissettim, ilk autoshowlarda spor, yere yakın otomobillere bakarken, artık yerden yüksek ve dizel otomobillere, daha doğrusu suvlara bakar olmuşum. yine de mitsubishi gtr'nin yanndaki panodaki özelliklerine bakınca ağzım acıkca kaldı :) keza lexus'un şu spor otomobili...

8- suv ve 4x4 sınıfında toyota land cruiseri kralların kralı ilan ediyorum, nissanı da çok beğendim, pathfinder, murano, qashqai.

9- kia'nın otomobilleri ceed, proceed ic kalite olarak gayet iyi, bekleneni veriyorlar

10- hyundainin i10, i20 sini begenmedim, i30 belki..

11- mazda gizli gizli güzel işler çıkarıyor, otomobilleri ne kadar çok parlamasa da, kalitesi gayet güzel, arada unutulmaması gereken bir marka.

12- seat hala 105 beygir 8 sübaplı motoru kullansın, hatta malzeme kalitesini de düşürmeye devam etsin.. leon herhalde yakında değişecek, alteanın stopları olmamış.

13- çinlilerin daha yiyeceği çok fırın ekmek var. bir de çalmasınlar ondan bundan. pandanın bire biri var, c1-aygo serisinin bire biri var, hani özgün denilebilecek otomobil sayısı çok çok az, bir de çoğu parça elde kalacakmış hissi değil, elde kalacakmış yargısı bırakması daha da kötü. alırsanız elde patlar bilginiz olsun.

netice olarak, audi şu anda autoshowun en sağlam markası olarak ortaya cıkıyor. salon 1 de ilk oraya ugradıktan sonra diger markalara burun kıvırır oluyorsunuz.

• Bugün gelen davetiyler sayesinde gitme şansımız oldu, genel anlamda güzeldi. En çok ilgimi çeken City oldu. Bir insignia :)

edit: Ne mercedes ne bmw ne de audi. Jaguar XF, ederine göre rakiplerinin üzerinde bir araç, çok etkilendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend10 -- 18 Ekim 2008; 2:39:56 >
  • Ben 11 Ekimde gittim. Favoriler:
    1-) Lamborghini Gallardo LP560-4
    2-) BMW M3
    3-) VW Scirocco
    4-) Citroen Grand Picasso
  • Biz fuarın 2. günü gittik 5 saat yetmedi bile, yarın bir daha giderim belki
  • quote:

Orjinalden alıntı: MajestiC

Biz fuarın 2. günü gittik 5 saat yetmedi bile, yarın bir daha giderim belki

Gidersen Q5 resimlerini çek
  • quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

quote:

Orjinalden alıntı: supremum
    Hayırlı yolculuklar.

Teşekkür ederim Yolcular arttı,arkadaşın hanımı da gelmeye karar verdi.Benim hanımla,çocuk da mevlut için İstanbuldaydı.Artık bir de yemek yeriz
    Sizin orada havaalanı var yanılmıyorsam,uçağa binsene.Ben iki kere bindim hayatımda; çok rahat

Havaalanı Kars'ta. Yaklaşık 100 km bana.
    Hatunu yalnız bırakıp İst. gitme durumu söz konusu olamaz zaten.
    İki kişi uçak biletleri, harici tekerlekli araç ücretleri, yeme içme, gezme git gel 1000 lirayı bulur. İstanbul'a gidipte alışveriş yapmadan da olmaz.

Dediğim gibi nasipse bi sonrakine.

• quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orjinalden alıntı: MajestiC

Biz fuarın 2. günü gittik 5 saat yetmedi bile, yarın bir daha giderim belki

Gidersen Q5 resimlerini çek

Gidersem şarj makinasınıda götürücem Mazda standında takarım sarja

• quote:

Orjinalden alıntı: alpersoylu

kendi açımdan tespitlerimi hemen yazıya dökeyim.

1- bmw, mercedes, audi arasında malzeme kalitesi, ürün gamı olarak en çok audi parlıyor. a4-c serisi-3 serisi karşılaştırıldığında, a6-e serisi-5 serisi karşılaştırıldığında, q7-ml-x5 karşılaştırıldığında, sürekli göz ve gönül audiye gidiyor, ki bunu objektif olarak söylüyorum, normalde mercedes fanatigi olmama ragmen, özellikle mercedesin kullanılan kabin malzemeleri gerçekten kabul edilebilir değil. bmw de ön konsolu bir an evvel değiştirmeli, daha kişilikli hale getirmeli, kasveti yenmeli.

2- yeni orta sınıf sedanlarda, yeni avensis, yeni honda accord, opel insignia güzel otomobiller. iyi olanı belirlemek kişisel zevklere kalmış.

3- fiat 500 düşündüğümden daha pahalı, ford ka daha cazip geldi, hem fiyat olarak hem de oturuş pozisyonu, vitesin konumu, arka koltuklar, bagaj makul, araç da şirin.

4- fiat diğer otomobillerinde (punto ve bravo) iç mekan kalitesini baya bir yükseltmiş

5- bazı marka ve modeller artık köklü değişim istiyor. örneğin peugeot, bakasım gelmedi, sürekli aynı arabaya makyaj üzerine makyaj. alfa 147 serisi değişmeli, gt nin içi değişmeli. saab komple... jaguar da eklenebilir.

5,5 - Alfanın breira mıydı neydi o modeli tam bir sürücü otomobili, sanırsam en iyi oturuş pozisyonu ve sportif his ondaydı, vw scirocco konusunda yorum yapmak istemiyorum.

6- fransızlarda en güzel ve dikkat cekici, citroen c5 ti, çok şık bir otomobil olmuş, ama ilk arabamın citroen olmasından ve 3 ayda bir tamire götürmemden dolayı temkinli yaklaşıyorum.

7- yaşlandığımı hissettim, ilk autoshowlarda spor, yere yakın otomobillere bakarken, artık yerden yüksek ve dizel otomobillere, daha doğrusu suvlara bakar olmuşum. yine de mitsubishi gtr'nin yanndaki panodaki özelliklerine bakınca ağzım acıkca kaldı :) keza lexus'un şu spor otomobili...

8- suv ve 4x4 sınıfında toyota land cruiseri kralların kralı ilan ediyorum, nissanı da çok beğendim, pathfinder, murano, qashqai.

9- kia'nın otomobilleri ceed, proceed ic kalite olarak gayet iyi, bekleneni veriyorlar

10- hyundainin i10, i20 sini begenmedim, i30 belki..

11- mazda gizli gizli güzel işler çıkarıyor, otomobilleri ne kadar çok parlamasa da, kalitesi gayet güzel, arada unutulmaması gereken bir marka.

12- seat hala 105 beygir 8 sübaplı motoru kullansın, hatta malzeme kalitesini de düşürmeye devam etsin.. leon herhalde yakında değişecek, alteanın stopları olmamış.

13- çinlilerin daha yiyeceği çok fırın ekmek var. bir de çalmasınlar ondan bundan. pandanın bire biri var, c1-aygo serisinin bire biri var, hani özgün denilebilecek otomobil sayısı çok çok az, bir de çoğu parça elde kalacakmış hissi değil, elde kalacakmış yargısı bırakması daha da kötü. alırsanız elde patlar bilginiz olsun.

netice olarak, audi şu anda autoshowun en sağlam markası olarak ortaya cıkıyor. salon 1 de ilk oraya ugradıktan sonra diger markalara burun kıvırır oluyorsunuz.

Peki ya Honda?

• quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Peki ya Honda?

Honda'nın accordunu söylemiştim, accord konusunda tek eleştirim 2.2 dizel motorunu makyajla birlikte satıştan çekmişler. Alınabilecek tek motor versiyonu var o da 2.0 benzinli motoru. Makyajla daha da güzel olmuş. Civicte bir yenilik olmamasına rağmen cepte 30 civarı para varsa, alınacak otomobil sırasında ilk 3 te muhakkak ve muhakkak yer aldığı. Ona da bir eleştiri yapayım, subjektif olarak :), siyah civic sedanın içinin sarı olması beni deli ediyor, lutfen ama lutfen soyle koyu renkli bir kabin opsiyonu da getirsinler... City'i hatırlamıyorum açıkçası o sebeple ne söylesem yalan olur desem de :), eski city'nin görünüş itibariyle ne kadar çirkin olduğunu hepimiz biliyoruz, muhakkak daha iyi olmuştur. Ama jazz mıydı city miydi şimdi tam hatırlamıyorum, jazz yerine gelen otomobilin içi, yengemin eski model jazzı gibi fonksiyonel ve şaşırtıcı gelmedi nedense, onun da iyi tarafı eski motordan kurtulmuş olması.

Crv çok güzel, dizel opsiyonu da var, içi geniş, ama yine de nedense o sınıfta ilk düşündüğüm araç değil. Bir önceki köşeli kasayı yolda görünce daha sempatiyle yaklaştığımı söyleyebilirim.

Bir de düzeltme yapayım, insignia'nın vectra yerine geçtiğini düşünüyordum, sanırsam hata yapmışım. Fiyatlar resmi olarak açıklandığında sınıf içi karşılaştırmalar yapmak daha iyi olacak sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpersoylu -- 18 Ekim 2008; 18:50:45 >

• Kendim çektiğim bazı fotolar;

• burası adeta fotoğraf sitesine dönmüş ve sayfanın yüklenmesi bayağı bir zaman alıyor. Fotoğrafları daha küçük yüklesek bence daha doğru olur. Gelelim fuarla ilgili izlenimlerime,
    Fiat500 güzel ama o 30000YTL den başlayan fiyatlarla kimse almaz. Fiyatını öğrenemediğim ama çok başarılı 2 model var. 1. honda city 2. yeni fiesta fiyat konusunda çok kasmazlarsa 2009 un en çok satan arabaları olmaya adaydır bence. üst sınıfta opel insignia ve toyota avensis çok iyi. . yeni ibiza ve yeni symbol fuarın hayal kırıklığı bana göre. Mazda'nın mankeni markayı hatta tüm fuarı gölgede bırakmış bu çok belli.
  • Resimler için teşekkürler Gallardonun stop lambaları çok güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpersoylu

neden acaba ilgimi cekti
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.