Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RuLazz™

Arkadaşlar merhaba

2. El MaxiCosi Cabriofix almıştım daha önce kızım henüz 1 aylık 5Kg oldu şu an taşıması baya zor oluyor.Araba alırız dedik Quinny ile adaptör ile kulllanırız diye düşündük. Quinny Buzz baktık bu seferde bagaja sığmıyor :((( Araç Ford Fiesta 2008.

Harici başka markada alabilirim yeter ki bagaja sığsın . Var mı tavisyesi olan ?

Mamas papas armadillo flip serisi veya az yer kaplasin derseniz quinny zapp xtra 2 bakabilirsiniz. Baston isterseniz maxi cosi mila veya easywalker mini baston alabilirsiiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Arkadaşlar merhaba

2. El MaxiCosi Cabriofix almıştım daha önce kızım henüz 1 aylık 5Kg oldu şu an taşıması baya zor oluyor.Araba alırız dedik Quinny ile adaptör ile kulllanırız diye düşündük. Quinny Buzz baktık bu seferde bagaja sığmıyor :((( Araç Ford Fiesta 2008.

Harici başka markada alabilirim yeter ki bagaja sığsın . Var mı tavisyesi olan ?

Mamas papas armadillo flip serisi veya az yer kaplasin derseniz quinny zapp xtra 2 bakabilirsiniz. Baston isterseniz maxi cosi mila veya easywalker mini baston alabilirsiiniz

Cevabınız için teşekkür ediyorum ancak o rakamlara çıkanmıyorum.

Cadillac Air işimi görür mü sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ermantpc kullanıcısına yanıt
    Istanbuldayim evet. Anakrada da kardesim var ordan da olabilir

OperaIstanbul ile gorustuk. Baya pahali urunler acikcasi. Bu yuzden ikinci ele de bakacagim. Ama once kayinvalideyi sponsor olmasi icin ekna etmeye calisiyorum :)

Siz de yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Ayrica bunlara esdeger daha uygun rakamli urunler tavsiye ederseniz de memnun olurum. Gerci Cameleonu gordukten sonra esimi ikna etmek zor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 27 Ağustos 2017; 16:54:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Arkadaşlar merhaba

Cevabınız için teşekkür ediyorum ancak o rakamlara çıkanmıyorum.

Cadillac Air işimi görür mü sizce ?

cadillac air alırsanız anakucağınız boşa çıkacak ve pişman olacaksanız. easywalker mini buggy + maxicosi adaptörü alıp kullanabilirsiniz. Anakucağınız çok kaliteli bir anakucağı.

• İlgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için gerçekten minnettarım . Söylediğiniz ürünü araştırıyorum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 27 Ağustos 2017; 23:18:57 >
  • Firma, Recaro Optia modeli için geri çağırma çağrısı yapmış zira kaza anında taban bağlantı elemanları kırılıp koltuk kopuyormuş.
    https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/?event=main.notification&search_term=A12/1127/17&exclude_search_term=0&search_year=2017

Ayrıca firma; Zero.1 R44 ile Zero.1 R129 i-Size modelleri için de geri çağırma çağrısı yapmış. kemer mekanizmalarındaki sorun nedeniyle gevşeme oluyormuş ve çocuk boşa çıkıyormuş. kaza anında yeterli muhafaza sağlamıyormuş.
    https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/?event=main.notification&search_term=A12/1131/17&exclude_search_term=0&search_year=2017

varsa bu modellerden elinizde şu linkten sorgulatın;
    https://safety.recaro-cs.com/en/home

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 28 Ağustos 2017; 9:42:7 >

Bütçe olarak maksimum 2000 TL düşünüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onvet -- 29 Ağustos 2017; 8:2:50 >
  • black exodus kullanıcısına yanıt
    Bizde Zero1 almıştık. Sağolsun bizimde forumdan bir arkadaşın yazdığı cevapla durumdan haberimiz oldu. Hemen ebebek ile görüştük. İlk önce bu durumdan haberlerinin olmadığını söylediler. Çağrı merkezi mağazaya yönlendirdi. Mağazadaki arkadaş sağolsun ilgilendi ama değişim ile ilgili bir sonuç elde edemedik. En sonunda şikayetvar sitesine yazdım ve hemen geri dönüş yaptılar. Durumu anlattım Recaro'dan bu konu ile ilgili bir haber gelmedi dediler. Bende sitelerine bakmalarını söyledim. Şuan ebebek'ten haber bekliyoruz. Onlarda Recaro'dan haber bekliyorlarmış. Değişim olacağını umuyorum. Recaro zero1 modelini değişim yapılana kadar geriye dönük kullanılabileceğini söylemiş.

Bu arada ebebek'ten geri dönüş olunca diğer zero1 alanlarada ya siteleri üzerinden ya da satın alanlara mesaj yoluyla ulaşıp bu konuda bilgilendirme yapmalarını isteyeceğim. Gelişmeleri buradan sizlerle paylaşacağım.

https://www.sikayetvar.com/ebebek-kusurlu-recaro-oto-koltugunu-degistirmiyor

Merhaba hocam, sirona m2 105cm kullanım sınırı, normal sirona içinde bu ölçüyü baz alabilir miyiz?
    Bir sorum da, benim kız kemerlerden kurtarıyor kendini, besafenin kemer toplayıcı iş görür mü, (2 yaşında eleman) başka tavsiyeniz var mı? Sizin mağazada satılıyor mu? Bulamadım da mağazalarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 30 Ağustos 2017; 1:06:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bagaj sorunundan dolayı Quinny Zap Xtra 2 aldık

Elimizde Maxi Cosi Cabrio Fix Ana kucağı ile kullanacağım.

Yardım ve cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Her iki bilgiyide buradan almıştım.

• ermantpc bey merhaba,

Yenidoğan kızımız için ana kucağı olarak cybex aton basic aldık, ilerisi için de araştırmaya başladım, sizin tavsiyelerinizi baz alarak birkaç marka ve model üzerinde duruyorum, modellerin hepsini adac test sitesinden kıyas yaparak buldum

Aslında bundan sonraki tercihimiz Cybex pallas M-fix SL idi (9-36 kg arası malum) ancak kafamı karıştıran adac testinde iyi puan almasına rağmen dezavantajlar kısmında önden çarpışmalarda yaralanma riskinin düşük değil de orta olarak rapor edilmiş olması, güvenlik olarak nasıl + almış çok anlayamadım..

Önerileriniz malum, 9-18 için ayrı, 15-36 için ayrı koltuklar alınması yönünde..

9-18 kg kategorisinde cybex juno 2 fix sanıyorum en üst düzey güvenliğe sahip ve fiyat olarak diğerlerinden daha avantajlı ancak yine de 9-18 kg kategorisinde ürünlerde ortalama fiyatlar diğer kategorilerden oldukça fazla..

Dikkatimi çeken ise 15-36 kg kategorisinde 100 euro'luk fiyatına rağmen yüksek puan alan Joie Trillo LX modeli oldu, bunu inceleme şansınız oldu mu, zira fiyat bazında britax-römer in discovery SL (bunun da çarpışma testinde önden ve yandan çarpışmada orta yaralanma riski varmış) ve kidfix SL modelleri dışında yanına yaklaşabilen yok..

Bir de 9-18 kg kategorisinde yüksek güvenlikli ancak fiyat olarak nispeten hesaplı olan önerebileceğiniz bir marka/model var mıdır cybex juno 2 fix dışında??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Conan -- 3 Eylül 2017; 11:34:17 >

• Hocalarımız benim 2 yaşında 11kg bir oğlum var. Antalya da ikamet ediyorum. Malum yazlar burada çok sıcak. Benim araçta isofix var haniminkinde yok. 9-36kg önünde bariyer olmayan(zaten sıcak birde bariyer bunaltmasin) güvenli bir koltuk önerir misiniz? 9-36 kesinlikle istiyorum bir bebeğimiz daha oldu 15 günlük. arkadan o da kullansın.

Önerilerinizi bekliyorum. Hem isofix le hem kemerle bağlanabilen modeller olursa daha uygun olur.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: tr-aliveli

Hocalarımız benim 2 yaşında 11kg bir oğlum var. Antalya da ikamet ediyorum. Malum yazlar burada çok sıcak. Benim araçta isofix var haniminkinde yok. 9-36kg önünde bariyer olmayan(zaten sıcak birde bariyer bunaltmasin) güvenli bir koltuk önerir misiniz? 9-36 kesinlikle istiyorum bir bebeğimiz daha oldu 15 günlük. arkadan o da kullansın.

Önerilerinizi bekliyorum. Hem isofix le hem kemerle bağlanabilen modeller olursa daha uygun olur.

Teşekkürler

9 18 alin ikinci gecer 6-9 ay sonra diger cocugada 15 /36 alirsiniz.

• arkadaşlar herkese selamlar. yardımıza ihtiyacım var. oglum için bir oto koltuğu ihtiyacımız var lakin butcemiz kısıtlı. çok anlamadığım için sizlere danışmak istedim. butcemiz 500 tl. bu butce dogrultusunda bana onerebileceğiniz marka ve model hangisi olabilir. aracımda isofix baglantısı mevcut ama tabiki isofix olunca fiyatta artıyor o nedenle saglam olacak şekilde isofixli yada olmayan model onerilerinizi bekliyorum. simdiden tesekkurler...
  • cagataybas kullanıcısına yanıt
    Cocugunuzun yasi, kilosu ve boyunu verirseniz daha dogru bilgiler verebiliriz dostum .
  • soulcalibur053 kullanıcısına yanıt
    yas : 3
    kilo : 15
    boy emin degilim ama uzun sure kullanacagım birsey olursa sevinirim. 2 yıl sonra degistirme olmasın ufak gelipte :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

yas : 3
    kilo : 15
    boy emin degilim ama uzun sure kullanacagım birsey olursa sevinirim. 2 yıl sonra degistirme olmasın ufak gelipte :)

Boy 92 cm ustundeyse,

Cybex freefix veya maxi cosi rodi xp fix 599 tl yardimci olabilirim

Veya alternatif

Chicco oasys 2-3 o da bu fiyatlarda

• merhaba arkadaslar. bende bu koltuk arayışına girdim, oğlum su anda 7 aylık 11 kg. önereceğiniz ürün hangisi olabilir acaba.
    biraz da ekonomik olan ürünlerden tavsiyeleriniz ne olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanrianubis -- 8 Eylül 2017; 9:22:11 >
  • Merhaba;
    8 aylık ve 9.5 kilo olan oğlum için Besafe İzi Comfort X3 Emniyet Kemerli olan modelini almayı düşünüyoruz bu ürünü koltuğa ters monte edebiliyor muyuz ?
  • Merhaba,

http://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-aero-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-gri-pm-aileozancapiso-gr

Heyner Capsula Multifix Aero 9-36 Kg İsofix Oto Koltuğu / Gri
    Heyner

Bu ürünle ilgili bilgisi ve deneyimi olan var mı? Adac test bilgisli olan var mı?

Sadece hafta sonları o da bazı zamanlarda kullanılacak.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.