Şimdi Ara

Otomatik vites türleri, avantajları, dezavantajları. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
95
Favori
127.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sayin haluk abi sormak istediğim bu cvt sanzimanli arabalarda neden yokuş kalkis desteği bulunmuyor.
    Esim için juke cvt düşünüyoruz. Rampa da el freni falan problem olur....

Bazi yorumlarda ayagini frenden çektikten sonra tam otomatik mantiginda olduğu gibi araba one doğru hareket yapmaya calistigindan kaymadigini belirtiyorlar.

cvt nin rampadaki durumuyla ilgili yorumlarini bizimle paylaşır misin?
  • güzel konuymuş elinize sağlık takip edeyim.
  • Merhaba Haluk Bey,
    Şu an Opel Corsa 1.3 CDTI Silverline kullanıyorum. Dizel - Triptonik - 2006 Model - 95.000 km
    Dar iç ve bagaj hacmi, tam otomatik olmaması, motor sesinin içeriye rahatsızlık vermesi, konforun sıfıra yakın olması gibi birçok nedenden ötürü aracımı satıp yerine aşağıdaki özelliklerde bir araç almak istiyorum;
    *SEDAN yada bagajı hacmi geniş HB
    *2004 model ve yukarısı
    *120.000km ve aşağısı
    *LPG'li yada LPG ye uyumlu benzinli
    *Kronik sorunu olmayan , sorunsuz otomatik vites(tam otomatik, yokuş kalkış desteği olan)
    *Donanım ve Güvenlik açısından full yada full e yakın(Digital Klima, ESP, en azından arka camlar otomatik olsun )

Forumdaki yazılarınızı inceledim ve otomatik vites arçlarda üstad olduğunuzu gördüm. Aradığım özelliklerde tavsiye edebileceğiniz araç marka ve modelleri öğrenebilir miyim? Ayrıca otomatik viteslerde km ve model çok yüksek olursa sıkıntı olur mantığıyla 2004 aşağısı ve 120.000 km yukarısını istemiyordum. sizin bu husustaki fikriniz nedir?

2005 model Megane 1.6 Dynamique ler tam otomatik vites midir? tavsiye eder misiniz?
    Örnek;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-full-masrafsiz-megane-143636276/detay
    Honda Accord tavsiye etmişiniz. Hangi modelleri tam otomatiktir? 2000 sonrası?
    Toyota Avensis lerde hangileri tavsiye edersiniz?
    mesela bunu önerir misiniz?http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-avensis-77binde-otomatik-elegant-140685331/detay

• bir de şu iki aracın otomatik vitesleri nasıldır? tavsiye ve yorumlarınıza ihtiyacım var;
    Nissan Note 1.6 Tekna http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2006-otomatik-vites-note-tekna-1-6-orjinal-sadece-81000-km-de-143528484/detay/
    Kia Cerato 1.6 EX Advancehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-xchange-by-toyota-yenimahlle-sb-2008-kia-cerato-advance-otomatik-144688900/detay/

ilan ekliyorum ama genel anlamda yorumlarsanız daha çok memnun olurum. çünkü bunlar alternatiflerim arasında...

• hazır yoruma başlamış iken Xtronic CVT ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim
  • eline sağlık
  • 2012 honda civic lerin otomatik vitesleri nedir , i-shift mi cvt mi bilginiz var mı?
  • haluk abi renault hb megane 1.6 cvt motor kullnıyor.almayı düşşünüyorum..dezavantajları nelerdir hiç denediniz mi.yardımcı olursanız çok mutlu olurum..saygılar..
  • Yaris cvt kullanıyorum ve tek kelimeyle mükemmel bir şanzıman... asla otomatik almam derken bu aracı aldım ve şimdi başka araç zevk vermiyor. Vites değişimi yok konfor çok hata yapma şansınız sıfır. Performans çok iyi tüketim az...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macropolo -- 22 Aralık 2013; 11:24:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dik aşşağı giderken "D" de gaza basmadan gitmek araca zarar mı veriyor?
  • NISSAN QASHQAI 1.6 DIZEL XTRONIC CVT ICIN yorumlariniz nedir bu konuda yardima ihtiyacim var bu arci dusunuyorum ve motoru ilk defa kulanacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

dik aşşağı giderken "D" de gaza basmadan gitmek araca zarar mı veriyor?

neden zarar versin ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

quote:

neden zarar versin ki?

bi ara otomatik araçlarda dik inme mevzusu baya bir tartışıldı ordan kafama takılmıştı.
  • cvt ler için dizel araçlarda sorun çıkartıyor gibi bir şehir efsanesi var,bilgisi olan varmı.
    focus 1.6tdci de cvt denendi ve uzun sürmedi

bende 2.0 hcvt var 13 yaşında çok memnunum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

quote:

neden zarar versin ki?

bi ara otomatik araçlarda dik inme mevzusu baya bir tartışıldı ordan kafama takılmıştı.

bende cvt li jazz var.yol müsait olduğu sürece gaza basmıyorum yakıt tüketimi zaten sıfırlıyo gaza basmayınca. yol müsaitse kendi hızını da koruyo.sorun olduğunu da hiç duymadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

cvt ler için dizel araçlarda sorun çıkartıyor gibi bir şehir efsanesi var,bilgisi olan varmı.
    focus 1.6tdci de cvt denendi ve uzun sürmedi

bende 2.0 hcvt var 13 yaşında çok memnunum

Yüksek torklu araçlardı cvt şanzuman kaişi çabuk yıpranıyor
    Bu nedenden dolayı tercih edilmiyor.
  • 2006 polo (benzinli) hangi şanzımanı kullanıyor?
  • @haluk 23 hocam 3 yıldır 2002 model emektar bir focus 1 kullanıyorum, çok şükür şanzımanıyla ilgili bir problem yaşamadım ancak yakıt sarfiyatı biraz yüksek diyebiliriz. O da tabii araçla da ilgili, herşey eski teknoloji. Bunlardaki şanzımanlar da tam otomatik sınıfına giriyor değil mi?
  • 2011 model megan3 hb benzinli 1.6 110bg modelinden almak istiyorum.

Araç sahibi EDC otomatik olduğunu söylüyor. Bazı ilanlarda ve forumda benzinlilerinBVA otomatik olduğu yazıyor.

Bu konuda net bilgi verebilecek var mı ? EDC benzinli Megan 3 Lerde var mı ? Varsa hangi modellerinde mevcut.

• kalemlikek kullanıcısına yanıt
    Bende cvt olduğunu biliyorum benzinli megane ların
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.