Şimdi Ara

Otomatik Vites Dizel Stop Etme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herkese merhaba, aracim kadjar 1.5 edc dizel 110 hp İcon paket. Aractan genel olarak memnunum, ancak hava soguyunca bir sorun basgostermeye basladi. Araci calistirdigimda, rolantide 1000 devirin altinda nornal olarak calisiyor. Geri vitese taktigimda, gaza basmadan geri geri cikmak istedigimde devir epey dusuyor yada gaza bazen de basmassam devri toparlayamayip arac stop ediyor. Ayni durum motor sicakken basima gelmiyor. Oturdugum evin
    Riv4uLyoutube
    İnternetten ulaştığımız bir kaç kişide bu sorun var, yaşayan çözüme ulaşan birisileri varsa yorum yaparsanız biz de aracımız için bu sorunu gidermeye çalışacağız. Soruna gelince, geri vitese takıp frenden ayak çekince araç hareket haline geçtiği esnada devir saati çok düşüyor ve araba bir iki kere tekleme yapıyor. ya stop ediyor, ya da devir normale donuyor ve motor calışmaya devam ediyor. bu aracın ilk çalıştıgında oluyor ve biraz hareket edince bu sorun bir daha olmuyor ve gun icinde bir daha tekrarlanmiyor. yaknizca ilk calistirmada. araci servise goturup bilgisayara bagkadigimizda ise herhangi bir hata mesaji almiyoruz. araclarin ortak ozelligi 1.5 dizel otomatik vites renault kadjar dci 2015 ve 2016 modellerde bu sorunu goruyoruz simdilik.
    https://www.youtube.com/watch?v=ok5iPLcSIaY&feature=youtu.be
    cikarken sorun yasiyorum her sabah. Bu sorun neden kaynaklanabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theknife -- 10 Ocak 2022; 14:10:55 >

• kimsenin bu konuda tecrübesi olmadı sanırım :(

• theknife T kullanıcısına yanıt

Bu konuda muhtemelen aracınızın hava emişinde hava kaçağı var soğukken tolere edemiyor ısınınca gayet iyi ise hava alıyor kaçırıyor diyebilirim

• Cevap icin tesekkurler, ama arac 10-15 metre giderse bu sorun bir daha yaşanmıyor.

Riv4uLyoutube
    İnternetten ulaştığımız bir kaç kişide bu sorun var, yaşayan çözüme ulaşan birisileri varsa yorum yaparsanız biz de aracımız için bu sorunu gidermeye çalışacağız. Soruna gelince, geri vitese takıp frenden ayak çekince araç hareket haline geçtiği esnada devir saati çok düşüyor ve araba bir iki kere tekleme yapıyor. ya stop ediyor, ya da devir normale donuyor ve motor calışmaya devam ediyor. bu aracın ilk çalıştıgında oluyor ve biraz hareket edince bu sorun bir daha olmuyor ve gun icinde bir daha tekrarlanmiyor. yaknizca ilk calistirmada. araci servise goturup bilgisayara bagkadigimizda ise herhangi bir hata mesaji almiyoruz. araclarin ortak ozelligi 1.5 dizel otomatik vites renault kadjar dci 2015 ve 2016 modellerde bu sorunu goruyoruz simdilik.
    https://www.youtube.com/watch?v=ok5iPLcSIaY&feature=youtu.be
  • Aynı sıkıntı bizde de var. Çözüm bulundu mu acaba.?

• Ocak ayında 4 enjektör ve mazot filtresi değişti, Şubat ayına kadar sorun yoktu ancak şubat sonu mart başı gibi yine tekrarladı. Garantiden tekrar 4 enjektör, mazot filtresi ve bunlara ek olarak bu sefer mazot deposu sökülerek temizlendi, şu ana kadar sorun tekrarlamadı. Mazotu hep opetten aldım bu süre zarfında farklı marka kullanmadım. Alakası var mıdır bilmiyorum ama daha önce petrol ofisi kullanıyordum. yeni değişen enjektörlerde 1 ay sonra sorun tekrar etmesi ilginç geldi açıkçası. Şu an sorun yok ancak havaların ısınması bir etken mi bilmiyorum. Havalar soğuduğunda tekrar incelemek lazım.

• Sıcak havalarda yapmıyor. Özellikle soğuklarda yapıyor bunu. Denemek için sabah kalkışta ileri yada geri giderken hafif gaz verin bırakın. O zaman belli olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.