Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.596
Cevap
244
Favori
1.190.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı marka ve model benim de başıma geldi çözüm ne oldu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımlarınızı bekliyorum.
    arabam 2010 model chevrolet cruze LS otomatik vites .Triptonik.
    Arabami park ederken viteste arasında yumuşaklık hissettim. Parka aldığım halde (P) ekranda boş viteste gösteriyor (N). Ayrıca park halinden diğer viteslere alamıyorum. Öylece kaldı. Araba çalışıyor, vites geçmiyor yani. Ne yapmam gerekli. Acil önerilerinizi bekliyorum.

• Çok şükür bugün çözüldü depriyaj halatı kopmuş 300 + 250 işçilik toplam 550 TL çözüldü...

• Otomatik şanzıman ile ilgili sorunum var genele yazamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabam ford fiesta otomatik 2011. Kendi kendine boşa geçiyordu. Arıza lambası yanıyordu. Kimi usta şanzımanı açmam gerekiyor dedi. Kimisi arıza elektronik dedi. Allah'tan kendi kendine geçti. 1yil boyunca yapmadı. Birkaç gündür tekrar yapmaya başladı. Ve artı. Şimdi vites geçişlerinde vurma yapıyor ve kontağı kapatıp açtığımda bile sorun ve arıza devam ediyor.

• merhabalar, 2015 1.5 ecoboost mondeo aracım var. araç vites geçişlerinde kendi kendine gaz veriyor. eğer yokuş iniyorsam gaza basmıyosam kendi gaz veriyor, eğer ayağım gazdaysa atıyorum çeyrek gaz gidiyorsam vites geçişinde biraz daha fazlasını veriyor. bunu anlık tüketimden de rahatlıkla farkedebiliyorum vites geçişlerindeki sarsıntıdan da hissediyorum. özellikle 1. vitesten 2 ye geçerken rahatsız edici derecede hissediliyor. bu durum bu şanzıman için norma midir? normal değilse neden kaynaklanıyodur? aracı yeni aldım huyunu suyunu bilmiyorum.
  • Devran7575 D kullanıcısına yanıt
    Motor temizligi mi yaptiniz motoru yikadiniz mi?

• Hayır öyle birsey yapmadım

• Bir ara yikamaciya varmıştım. İlaçlı motor temizliği yapmıştı

• Devran7575 D kullanıcısına yanıt
    Şanzıman konnectorune sıvı kacmis buyuk ihtimal
    Vites seçicisi gorevini yapamiyor
    Umarim busefer kuruyumca tekrar duzelir yoksa acilmasi gerek

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    sorunuz banamıydı acaba? aracın motorunu ben yıkamadım, benden önceki sahibi yıkadı mı bilmiyorum.
  • heyrido H kullanıcısına yanıt
    Size degildi hocam
    Saniyorum ki sizinki çift kavrama powershift oyuzden hic yorum yapamam sizin şanziman otomatikden cok manuel e yakin teorik olarak

• öncelikle herkese merhaba. aracım 2009 1.6 lpg li otomatik 124binde focus. aracının bakım zamanı gelmiştir diye şanzuman yağını değiştirmek istedim.aslinda bakımdan ziyade son zamanlarda geçişleri de hissettirmeye başlamıştı bende sorun galiba yağdadır değişim zamanı gelmiştir diye düşündüm. tanıdık bi usta var götürdüm.yagi değiştirelim dedi.peki dedim yağ değişti. fakat ertesi gün sabah arabayı çalıştırdığında r ye alınca araba geri gitmiyor.d de sorun yok. r ye yeniden alıyorum şanzıman kavrama yapıyor fakat 1sn.sonra içeriden geri bırakıyor gibi öyle.hissediyorum,gaza.basiyorum araba gitmiyor.ayagim gazdayken kendisi içerden yine kavrama yapıyor araba kut geri gidiyor 1sn.sonra yine boşa geçiyor. d ye alınca araba gidiyor onda hic sorun yok.arabayi 5 10 dk kullandıktan sonra r 'deki sorunda kalmıyor,aynı eskisi gibi geri gidiyor.ama arabayı durdurup 2 saat sonra çalışırsam yine r 'deki arızayı yapıyor. usta beyinde pislik vardır temizleyeyim geçer dedi,bugün soktu temizledi onun yanında denedik sorun olmadı fakat eve geldim 2 saat sonra sorun yine oldu.kullanulan yağ castrol transmax z. sorunun çözümü nedir ne yapılabilir bilen var mı arkadaslar,nasıl bi yol izlerim?

• Arkadaslar merhabalar. Evvelki gun 2010 model 100.000 km.de otomatik aveo aldik kuzene. Otorapordan 350liraya ekspertiz yaptirdik. O raporuda bir ustaya gosterdik. Derdi sikintisi yok dendi. Araci kullandik vites gecisleri normaldi. Sonra dun araci geriye taktik ama geri gitmiyor. Bilgisayarda ariza cikmiyor. En son bi ustaya goturduk sanzumani indirecem dedi. Ne olmus olabilir bizim araca. Yardimci olacak varsa atolyesine de getirirz ustalarim...

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Size degildi hocam
    Saniyorum ki sizinki çift kavrama powershift oyuzden hic yorum yapamam sizin şanziman otomatikden cok manuel e yakin teorik olarak
    powershift değil. tork konvertörlü 6 vitesli tam otomatik bi şanzıman.
  • Merhaba iyi iyi akşamlar bende 2000 model passat tdi 1.9 var
    Bu aralar özellikle 60-80 km hızlarında vites atmıyor ve 3 bin ile 4 bin devir arasında duruyor 10 km gittikten sonra vites atıyor bunu iki üç kere test etti. Sorun nedir acaba

• Merhabalar 2007 model laguna 2 2.0t sahibiyim aracim sicaklarda vuruntu yapiyordu ozellikle sıkışık trafikte. ankarada götürdugum sanzimanci hidrolik beyin arizasi dedi.bizde sifir hidrolik beyin alip degistirdik yagi ile birlikte.ilk 150km gayet iyiydi ve vites gecisleri neredeyse hissedilmeyecek kadar iyi oldu ama hala gecisler ara ara yine hissediliyordu eskisi gibi.sanziman ısındığında vurma kayboldu bu arada.ama vites gecisleri neden boyle hissediliyor dedigimde usta bu gecislerin kullanimla duzelecegini sanzimanin alisacagini soyledi.bende uzun yol yaptim sonrasinda.ama vites geçislerindeki sarsıntı bazen hic olmuyor bazende kismen artıyor.clip cihazina baglattigimda ise hicbir ariza kodu yok sanziman ile ilgili.sizce sorun ne olabilir?aracim 215bin kmde bu arada.yag 3309 kullandik.sanziman ecusunda sorun olma ihtimali nedir? Birde kalkislarda sanki ufaktan tekler gibi kalkiyor surekli.bununda normal oldugunu ilettiler bana.

• Audi a3 1 8t , 4ileri otomatik şanzıman aracım var. Dört buçuk yıldır arabaya zevk alarak biniyorum.
    Yaklaşık dokuz ay önce başlayan, bi sorunuma cozum bulamadım. Şöyle ki; bayır çıkarken 30-40 dakika sonra veya 130 km civarı hızla yaklaşık 1 -1bucuk saat sonra; araç ilk önce bi anda 4 den 3e düşürüp devri 6000-7000lere yükseltiyor hemen akabininde ise vitesi boşa boşa çıkartıp ne kadar gaz verirsem vereyim ilerlemiyor. Yavaşlayarak sağ şeride yanaşıp, 20dk ye yakın bekleyip, araç soğuduktan sonra devam edersem yaklaşık bi saat daha gidebiliyorum sonra yine aynı olay. Kelebek boğazı, enjektörler bobinler maf sensoru, oksijen sensoru, ve şanzıman yağı şanzıman sogutucu, hız sensoru vs hepsini değiştirdim ve en sonda şanzıman komple indi ama sorun aynı şekilde devam ediyor.
    Bilgisi olan arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: heyrido

merhabalar, 2015 1.5 ecoboost mondeo aracım var. araç vites geçişlerinde kendi kendine gaz veriyor. eğer yokuş iniyorsam gaza basmıyosam kendi gaz veriyor, eğer ayağım gazdaysa atıyorum çeyrek gaz gidiyorsam vites geçişinde biraz daha fazlasını veriyor. bunu anlık tüketimden de rahatlıkla farkedebiliyorum vites geçişlerindeki sarsıntıdan da hissediyorum. özellikle 1. vitesten 2 ye geçerken rahatsız edici derecede hissediliyor. bu durum bu şanzıman için norma midir? normal değilse neden kaynaklanıyodur? aracı yeni aldım huyunu suyunu bilmiyorum.
    2016 1.5 ecoboost kullanıyorum. Yazdığınız durumların hiçbiri yok. Vites geçişlerini sadece 1 den 2 ye geçerken çok hafif hissediyorum o da rahatsız edici seviyede değil. Bence aracınızı yetkili servise gösterin.
  • Ankara da güvenilir DSG tamirinden anlayan birisi var mı
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.