Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

otobuste ceptelefonuyla konusursanız ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soru:otobuste ceptelefonuyla konusursanız ne olur cevap:hicbisey olmaz hatta yolculukta sıkılmazsınız.

arkadaslar yaptıgım neredeyse tum sehirlerarası yolculuklarda herkes elinde cep tel gizli gizli konusuyorlar,bu isten anlayan arkadaslara(muhendislere,otobusculere ve anlayan herkese) soruyorum:gercekten otobus arızalanırmı,yoksa milletin cırcır konusup yolcuları rahatsız etmemesi icin uydurulmus bir yalan mı. bugune kadar duydugumuz hikayeler sadece sehir efsanesi mi.gercekten otobus kitlenirmi.bildiginiz olayları ve bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim

• Man Fortuna otobüslerde yasak değil öncelikle.

Geriye kalan otobüslerde yasak olduğunu biliyorum.

Telefon görüşmeleri nedeniyle iki kez bagaj kapağının açılmadığına şahit oldum.
    En azından açılmayan bagaj kapağını telefonla görüşen arkadaşın üzerine atmışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimayınkaff -- 25 Eylül 2006; 12:50:06 >
  • ama telefondan kaynaklandıgı kesin degil di mi
  • eski 0403 lerin beyni gerçekten etkileniyo fakat yeni nesil travego setra diamond v.b. otobüsler etkilenmiyo.dikkat ettiyseniz şöförün bile teli açık.bu kural millet rahatsız olmasın diye konulmuş.
  • normalde mercedeste bi mühendis açıklama yapmıştı koruma gibi bi durum var yani etkilenmiyor ama vurgulayarakta kesinlikle telefonla konuşmayı önermiyorlar abs etkiliyormuş nerde 0302 ler
  • belediye otobüslerinde yasak bir kere tartışmaya denk geldim telefonla konuşan biri uyarıldı daha sonra makina müh.olduğunu söyleyen biri arızaya sebebiyet vermediğini sadece kişilerin rahatsız olmaması için böyle bir uygulama olduğunu söylemişti
  • Genelde sarhoş otobüs şöförlerinin kaza yaptıktan sonra sığındığı en önemli limandır. " cep telefonu açıktı"....
    Etkiliyor olabilir ama bir gerçek varki kazaların çok çok büyük bir çoğunluğu şöför hatasından oluyor ve genelde suçu cep telefonuna atıyorlar.
  • yaniiii ortak fikrimiz kimse rahatsız olmasın diye boyle bir yalan ortaya atmıslar.o zamaaan telefonumla mp3 dinleyebilirim ve aksam haberlerine cıkmazsam deneyimlerimi sizle paylasırım
  • kardeş bildiğim kadarıyla O 403 lerde fren sistemini kilitliyormuş.
  • dortyuzkac bilmiyorum ama benim bindigim tum otobuslerde ben haric herkes sakır sakır konusuyo.hatta son yolculugumda host ile arkamdaki herif kavga etti,host otobusun kendisine ait oldugunu soyledi(otobus:250.000 euro)
  • valla ben heryerde konusuyorum.bişey olursa karısmamsizde gönül rahatlığıyla konusabilirsiniz.
  • valla burda biri narlıdereye giderken konuştu otobüs zınk die durdu takıldı
  • aha burası onemli,detayları bekliyoruz tony hawk
  • Ha bide bir gün 403 te muavin cep telefonuyla konuşuyordu.. Dedimki millete kapatın diyorsunuz kendiniz konuşuyorsunuz, ne iş bu?? Çok zeki muavin arkadaş şunu dedi: çip var bizim telefonlarda,sende taktır sende konuş...

Has....ir ulan demem gerekiyordu, ama bişey demedim nedense.
  • Cep telefonu kapalı olan hiç otobüs şöforü gördünüz mü?
  • benim teldede var deseydin,ne bilecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: adikursat

benim teldede var deseydin,ne bilecek

Ya ne muhattap olacan uyuz heriflerle.. oturmasını konuşmasını bilmezler, bir laf edecek canımı sıkacak bende onun boğazını sıkacam... itle uğraşana kadar çalıyı dolanacan. zaten cebim açıktıki.
  • mulkiyeli kardes desene otobuse binerken tel kapatan b tek ben varmısım,uzatmada bi cay koy deseydin muavine
  • arkadaşlar fiziksel açıdan bakarsak cep telefonun yaydığı elektro magnetik dalgalar bu tür elektronik sistemleri etkiliyor. fakat bu etkileme olayı uzaklığın karesiyle ters orantılı olarak değişiyor. yani kısa mesafeden gelen e..m. dalga sistemi daha fazla etkiliyor. fakat düşünürsek ışıklarda dururken yan tarafta otobüsün dışında cep telefonu ile konuşan kişininde sistemi bozma olasılığı yüksek. bu yüzden otobüslerde bu sistemleri koruyan yani dalgayı geçirmeyip yansıtan bir sistem mevcut. gelelim neticeye her nekadar otobüslerde sistemin etkilendiği bir gerçekse bu sistemin korunduğuda gerçek. sadece çok kısa mesafede risk arttığı için kapatın diyorlar. ben eskiden kapatıyordum artık kapatmıyorum... sorun yok yani......
  • Merhaba,
    Cep telefonları ile ilgili bir çok yazı ve hikaye çıktı. Hatta benzin istasyonlarında havaya uçma tehlikesi dahil. Şahsen ben cep telefonu ile ilgili söylenen olumsuz şeylerin tamamen hikaye olduğunu düşünüyorum. Okuduğum bir çok yazıdan dolayı ve kendi hayatımdaki uygulamalarımın etkisi ilede böyle bir karar verdim. Bakın en son okuduğum yazıdada uçaklarda dahi kullanılmasının teknik açıdan hiç bir sakıncası olmadığını, insanların rahatsız olmaması için ve ilke haline geldiği için engellendiğini okudum.
    Bence çok yakında uçaklarda dahi cep telefonu serbest bırakılacak. Bu tür şeylerin çok örnekleri var, başlangıç dönemlerinde böyle batıl şeyler ortay koyuyorlar sonrada kaldıyorlar. Ben arabamda (ABS, otomatik vites gibi bir sürü elektrnik ekipman var) hiç düşünmeden kullanıyorum. Bu konuda yazılan olumsuz haberlerede inanmıyorum. Çünkü haber yazmak çok kolay hele birde yorum eklersiniz olur biter.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilsu -- 25 Eylül 2006; 18:44:15 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.