Şimdi Ara

Otobanda yüksek hız ile yol istemek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önce yol veriyorum sonra 280 beygirlik aracımla tokatlayıp önüne geçiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle 200 basacak bi yol bulamadık. Otobanlarımız vardı onda da ceza yeriz diye gidemiyoruz
  • Benzer bir mantık da şöyle oluyor: 80 le gidiyorum. Zaten hız sınırı 82, en iyisi solda kalayım!

Senden hızlısı varsa yol verilmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana yapsan indirip döverim seni boş boş konuşma ufak fren dokunuşuymuş gevşekliğin lüzumu yok. aile fertlerinin önünde yersin dayagını arabanda paramparça olur aklın başına gelir. beyaz renk f30 bmw haberin olsun.
  • Ben selektör hiç kullanmıyorum neredeyse. Sol şeritte hızlı geliyorsam sola sinyal verip bekliyorum. Almanya'da genelde bu şekilde oluyor. Daha medeni olduğunu düşünüyorum. Tabi kaçla gittiğinizin de pek önemi yok , çünkü özellikle Almanya'da belirli bir kültür eşliğinde sürüyorsunuz, her zaman daha büyük balık vardır. En son gittiğimde yaklaşık 260 km ile ilerlerken arkama araç gelmişti, yol verdim, beni geçerken gördüm ki onun bile arkasında bekleyenler var. Öyle enteresan bir yer Almanya.
  • İşte en sevmediğim olay arkadaş ben en solda dayamışım 230 240 geliyorum adamın biri 180 185 de değil 120 ile sabitlemiş yolu kapatıyor sağ tarafı bomboş 100 kere selektör çakınca anca geçiyor çıldırıyorum
  • acil bir iş için 10 dakika 200km gittim böyle bir sorun yaşamadım ama ne zaman 160-170 km altına indim yol isteyen oluyor haliyle bazen yol vermek için 140km indiğim de oluyordu ne yapak adamla mı kapışalım adamın hakkı yol . ama şimdi otoban da böyle şeyler tarih oldu
  • Trafik Cezası Madde 46/2-d
    Yayın tarihi 01 Ocak 2017
    1
    Trafik Cezası Madde 46/2-d

sol şerit ihlali
    46/2-d Sol şerit ihlali cezası

Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek,

2017 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)

206,00 TL (Peşin 154,50 TL)
  • İzmirden dönerken bunu yaşadım 1-2 ay önce. Kaşkayili bir ablamız 130 la sol şeridi kapattı. Selektör attık yok e mecbur sağa geçicez trafik sakıncalı olmaya başladı bir dolu araba doluştuk arka arkaya sağa geçtik (sağ tamamen boş haftaiçi yol ölü bildiğiniz) bu sefer gaza dokunduğumu anladığı her an gaza bastı 150 160 ve kaza atlattık resmen. Bir an yakalayıp geçip kornoya bastım tek el dışarda otomatik kaşkayisiyke hiç takmadan devam etti trafiği tehlikeye atmaya. Tamam 300 le gitmek suç. Fakat 300 le gidiyo burda hız sınırı 120 diyerek sol şeridi de kapatamazsın örnek vermek gerekirse.

• angaralimike A kullanıcısına yanıt
    Beni de dövsene lütfen. Kıçıma bir araç geldiğinde ben de yol vermiyorum. Efendi gibi gelip yol isteyene zaten saygımız sonsuz. Ancak herif kıçıma girmiş, uzunları yakmış, karşılığında ben de hafiften frene dokunuyorum. Ona o g.t korkusu yeter. Belki akıllanır

• Bu ulkede o hizlarda gitmek cok riskli her an önüne öküzün sığırın biri çıkabilir..onumde gidenlere bazen bakiyorum adamin arkadan haberi yok umrunda değil serit değiştirmesi an meselesi cok fazla bunlardan..yuksek hizlarda cok cok dikkat etmek lazim bazen arabanin 500binlik olmasi bile kurtarmayabilir..unutmadan o kamyonlar tırlar tam bir trafik canavarı en solda gidenler bile var sollama yapiyor güya..iyi saydiriyorum onlarada

• canim ulkemde sag serit sol seritten hizli akarmi kardesim ingilteremi burasi anlamiyorum gumushaneden 1000 km yol geliyorum gram yorgunluk yok lan su izmit gebze arasi perisan oluyorum yolun bu kismi kesin ingilteree ...na ....im sol serit malin biri tarafindan tapusu alinmis sag taraf hazine arazisi adamin altinda 200 binlik araba ama kamyon hizinda giden tek hucreliler var kardesim araban kaliteli olabilir ama hizin sola musait degilse ya bas git yada cinnet getittirme insana sagdan git trencilik oynuyoruz bilmemnenin yolunda

• Beyaz bmwHiç şaşırmadım..Neyse uzatmayacam peki döversin, arabamı parçalarsın eyvallah..

• ozturk29 kullanıcısına yanıt
    Istanbul'da en sağ şerit çoğunlukla daha güvenli. Bazen bom boş oluyor. Arkadan sıkıştırma yapanda çok az.

• İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    Off o kadını ilk bayıltana kadar döveceksin sonra arabaya alıp basacaksın şöyle 200 de filan kafasını camdan çıkartıp yandaki demirlere sürteceksin kanla birlikte ne güzel kıvılcım çıkacak.

Sonra millete yolda artistlik yapar.

Kocaları 250 gr uğruna veriyor altlarına jipleri , sanki yol babasının yolu solda tın tın gidiyor 2 selektör yapsan adın tacizciye çıkıyor

• Kral_Jumong K kullanıcısına yanıt
    Öyle demiyelim hocam da ehliyetine el koyulsa yada arabası bağlansa çok mutlu olurum. Trafiği tehlikeye atma. Kendini tehlikeye at banane. Başkalarına tehlike saçtığında işte çok sıkıntı. Yüksek hızda kullanan birinden belki on kat tehlikeliydi. Dikkat edelim yavaş gitmek her zaman güven değildir. Dikkatli ve trafiğin akışında gidelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel53

Kimsede demiyor ki alamanyada mi yasiyon gardas 200 le nere gideyon

orası kimseyi ilgilendirmez.
    arkandan gelen senden hızlıysa sağa geçeceksin. nokta.
  • gesi bağları kullanıcısına yanıt
    herif gözüme göründüğü andan itibaren ara ara selektör atarım inatla yol vermezse gider tamponunada tıklatırım indirip sülalesinin önünde linç de ederim hatta insan gibi ta nerelerden ara ara selektör ata ata yanaşmama rağmen yol vermeyip bide frene dokunduysa fren pedalına da oturtabilirim. arabasını da paramparça ederim. bi ömür o travmayla yaşar artık karıyı mı boşar napar bilemem.
  • Kral_Jumong K kullanıcısına yanıt
    ne 250 gramı onların genelde dizine inmiş 2.5 kilosu oluyor
  • angaralimike A kullanıcısına yanıt
    Benim mesajımı okuyup atarlanmışsın eyvallah ama yanlış anlamışsın gıcıklığına yol vermeyip bir de frene dokunan adam ağır piçtir o konuda aynı fikirdeyiz.Senin araban çok güçlü olabilir modelli olabilir Allah kaza bela vermesin.Ama benim bahsettiğim konu farklı ben 80 bg arabayla sollama yapmaya çalışıyorum istesem de hemen hızlanamam adam bunu görüyor selektör üstüne selektör atıyor yahu azıcık sabret geçeyim şeridime.Sence haksızmıyım bu konuda ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.