Şimdi Ara

otobanda ceza :s (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
3.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ceza gelir gelmez ödeme yapmadan Sulh Ceza Mahkemesine itiraz edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 7 Temmuz 2013; 13:40:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceza gelir gelmez ödeme yapmadan Sulh Ceza Mahkemesine itiraz edin.

neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacitr

Ceza gelir gelmez ödeme yapmadan Sulh Ceza Mahkemesine itiraz edin.

neden

Belki ceza iptal olunur
    Ayrıca itirazın maliyeti yok

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

neden

Belki ceza iptal olunur

hız belli foto belli itirazımı neden kabul etsinler ki :/
  • Arkadaşlar her yerde radar var, trafik ekipleri var. Eşkiya gibi geziyorlarlar TEMDE 120 ile giden adama ceza kesiyorlar. Bu bir soygun. Şehirlerarası yollarda hemen hemen her yerde pusu kurmuşlar. Maliye özellikle ceza yazılsın diyebastırıyor...

Bana da geçen hafta sakarya da temde fotolu ceza geldi. Yol bomboş yolda bir tek ben varım. Hızım 127 yediğim ceza 166 tl indirimle 128 cuma günü ödedim... Şehirlerarası gezen arkadaşların çoğuna da ceza geliyor artık. Dikkat..

Bazı yerlerde 70 bile var...

Ya tamam kes kardeşim de Tem otoyolunda 127 ile giden adama da ceza kesiliyorsu YUH diyorum artık...
  • Tem otoyolu dediğiniz otoban ise 127 ile ceza yiyemezsiniz.. 132 den sonra ceza yersiniz ha e5 den bahsediyorsaniz yediğiniz ceza normal..

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Tem otoyolu dediğiniz otoban ise 127 ile ceza yiyemezsiniz.. 132 den sonra ceza yersiniz ha e5 den bahsediyorsaniz yediğiniz ceza normal..

ya benim anlamadğm bir nokta var. ceza yazılmaya yani %30 luk denilen dilim 130 km den sonra mı başlıyor yoksa 120 den sonra mı ? yol otoyol işte bildiğin paralı otoban . mesela hızım 130 diyelim ceza yemiyorum ama 135 olunca sınır 120 den mi hesaplıyorlar ? birden o an gps açıktı ve gps benm hızımı 8-10 km düşük gösteriyor . radar da öyle midir :D
  • [H.E.E] kullanıcısına yanıt
    Cezalara ben de sinir oluyorum, ama bir kere ceza aldiktan sonra bu kontrol neden var denmez.

Cok sacma yerlere cok sacma hiz sinirlari koyuyorlar. Ama hangimiz ceza yemeden önce birilerine durumu sikayet edip, yanlisi düzeltmeye calisiyor?

Bence otoyollarda hiz siniri olmasi normal. Türkiye'de hic mi otoyolda karsidan karsiya gecen koyun, köpek, öküz (iki ya da dört ayakli) görmediniz?
    120kmh ile fren yapmak ya da kacma manevrasi yapmak baska, 150kmh ile ayni seyleri yapmaya kalkismak baska.

Daha direksiyon basinda telefonla konusulmasini ya da emniyet kemeri ihlalini engelleyemeyen, kendisi bile araba kullanmayi anca becerebilen, cok sikismadikca hic bir olaya müdahale etmeyen 0 motivasyonlu trafik polislerimiz degismedikce hiz sinirlarini arttirmanin ancak zarari olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

quote:

neden

Belki ceza iptal olunur

O halde ödeyin kuzu kuzu
    Herşeye böyle boyun eğdiğimiz için daha da çok ceza keserler.

• Hem sollama anın da hem de 140 ile bence cezai işlem uygulanmaz gibime geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

neden

Belki ceza iptal olunur

O halde ödeyin kuzu kuzu

hocam bide avukat parasımı vereyim :/ haksz bulunursam avukat masrafı bana biniyormş

dur bakalım bir elime geçsin kağıt ona göre . yani benim gözümle gördüğüm hız 140 ama tutupta bana 300 ksür ceza kesilirse itiraz zaten edecem.

kırmızıda geçene yazınlar. hele telefonla konuşacam diye trafiği allak bullak edenede yazsınlar . yanlş park edene yazsınlar. hatalı kullananlara yazsnlar hızada razıyımda otoban ne ya uçak pisti gibi yol yani niye hız yapılmasın ki . hadi ben cenazeye yetişiyosam ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neden

Belki ceza iptal olunur

O halde ödeyin kuzu kuzu

hocam bide avukat parasımı vereyim :/ haksz bulunursam avukat masrafı bana biniyormş

dur bakalım bir elime geçsin kağıt ona göre . yani benim gözümle gördüğüm hız 140 ama tutupta bana 300 ksür ceza kesilirse itiraz zaten edecem.

kırmızıda geçene yazınlar. hele telefonla konuşacam diye trafiği allak bullak edenede yazsınlar . yanlş park edene yazsınlar. hatalı kullananlara yazsnlar hızada razıyımda otoban ne ya uçak pisti gibi yol yani niye hız yapılmasın ki . hadi ben cenazeye yetişiyosam ?

İtirazlar Sulh Ceza Mahkemesinde esasa alınmadan (Duruşma yapılmaz) değerlendirildiğinden avukat masrafı yoktur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neden

Belki ceza iptal olunur

O halde ödeyin kuzu kuzu

İtirazlar Sulh Ceza Mahkemesinde esasa alınmadan (Duruşma yapılmaz) değerlendirildiğinden avukat masrafı yoktur.

çok saol hocam. kağıt gelsn bakalm dediğn gibi yaparım.

• haziranın 7 sinde mersin otobanda 136 ile radara girmişim ,haziranın 25 inde geldi.
    normalde hız yapmam ama mezitli shelden aldığım benzin yüzünden 90 km hızdan sonra uğultu vardı test için 15 dk 130 - 150 arası gidip geldim ,cezada benim adrese geldi.
    sizin cezada 15-20 güne gelir.geçmiş olsun.
    ceza tutarı 166 tl
    erken ödeme ile 124 tl ödedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmert2005 -- 7 Temmuz 2013; 18:29:38 >
  • tebligat süresi illere göre değişim göstermektedir. yoğunluğa göre istanbulda ankarada bursada daha geç gelir.5 - ile 3 ay arasında değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

haziranın 7 sinde mersin otobanda 136 ile radara girmişim ,haziranın 25 inde geldi.
    normalde hız yapmam ama mezitli shelden aldığım benzin yüzünden 90 km hızdan sonra uğultu vardı test için 15 dk 130 - 150 arası gidip geldim ,cezada benim adrese geldi.
    sizin cezada 15-20 güne gelir.geçmiş olsun.
    ceza tutarı 166 tl
    erken ödeme ile 124 tl ödedik.

hocam bende adanadan mersine giderken mersin gişelerine yaklaşırken kenarda duranları gördüm :) sizede geçmiş olsn .haziranda bende gidip geldim ama radar yoktu . sanrm ara sıra orda oluyorlar . siz nereye yatırdınız birde peşin mi taksitle mi yatrdnz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rixeli

tebligat süresi illere göre değişim göstermektedir. yoğunluğa göre istanbulda ankarada bursada daha geç gelir.5 - ile 3 ay arasında değişiyor.

olabilir mantıklı ilk defa yiyorm bende . 1 aya kadar gelir yatırırm bende
  • Ayıp 15 ınde uzun yolum var Antalyadan Artvine gidicem otoban çok yolumun üstünde umarım yakalanmam çok feci ceza yeriz yoksa
  • Otobanda radar çok oluyor heralde
  • HondatugraL kullanıcısına yanıt
    samsun ile artvin arasında eğer saat 11:00 ile 23:00 arası yollculuk edecekseniz giresun piraziz de trabzon akçabatın çıkışında trabzon sürmeneye dikkat ediniz. eğer sabah veya gece yolculuk edecekseniz sıkıntı yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.