Şimdi Ara

Oto Koltuğu hangi tarafa bağlanmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
44.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 9-25 kg lık oto koltuğunu şoförün arkasına mı yoksa aracın sağ tarafına mı bağlayacağımızı arkadaşlar bilen arkadaşlar varsa( mümkünse izahat veya kaynak göstererek) fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim. Ben diğer yolcular sağdan rahat insin binsin diye koltuğu sol arkaya bağlamıştım pasif alan diye sizler ne dersiniz?

• Çarpışma testlerinde sürücünün arkasında genelde..
  • dün tv de sölediklerine göre en güvenli yer arka koltuğun ortası.
    ondan sonra da sağ arka koltuk geliyormuş.
    1 yaşına kadar olan bebeklerin ise gidiş yönüne ters istikamette koltuğun sabitlenmesi gerekiyor.
  • Aslında kaldırım kenarına geldiği için sağ taraf mantıklı ama hem aynadan bebeği görebilmek hem yandan gelen darbelerden koruma amaçlı orta kısım daha güvenli gibi..
  • İsofix bağlantı demirleri sağ arkada kalıyor. Demekki bağlanması gereken nokta orası.
  • Çocuğu rahat görebilmek için sağ arkaya bağlanmalı diye okumuştum bir yerde. Arabanın kullanım kılavuzunda kesinlikle ortaya bağlanmamalıdır yazıyor ama sebep belirtmemişler. Ben arka sağa bağlıyorum.
  • sağ arka sürücü işçin daha rahat . bebeği görebiliyorsunuz. sol arkada yanınızda oturan ancak görebiliyor .iniş ve binişlerde sağ daha iyi
  • Arkadaşa katılıyorum. Geçen aylarda yapılan bir araştırmada en güvenli yer arkadaki orta koltuk çıkmıştı. Ama isofix bağlantılı ise orta koltukta bağlantı kancası olmayabilir. Kemere sabitleme şeklinde kullanılacaksa orta koltuk, isofix bağlantılı ise sağ arka koltuk daha uygun. Bizim araç koltuğumuz kemerle sabitleniyor ve orta koltukta bağlı. Ufaklık aracın her yönüne hakim olduğu için halinden memnun hemde daha 2 yaşında direksiyon ve vites dersleri almış oluyor

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra
    dün tv de sölediklerine göre en güvenli yer arka koltuğun ortası.
    ondan sonra da sağ arka koltuk geliyormuş.
    1 yaşına kadar olan bebeklerin ise gidiş yönüne ters istikamette koltuğun sabitlenmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gizemlirapçi

tavana bağla

Bu arkadaş her halde foruma espri yapmak için üye olmuş. Keşke foruma üye olmak isteyenlere bir seviye tesbit sınavı yapmak mümkün olsa.
  • sağ arka taraf en mantıklısı binip inerken de güvenli olur, aynadan da kontrolü kolay olur sağ taraf trafiği daha yavaş akar (normal insanlar normal şartlar altında)
  • Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. En güvenli yerin orta kısım olduğu sonucuna vardım. ancak bu durum arka tarafı tamamen kullanılamaz duruma getiriyor Bu yüzde ikinci seçenek olan sağ tarafa bağlayacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.