Şimdi Ara

'Oto Galerici'den Araç Satın Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da kısaca belirttiğim gibi galeri üzerine kayıtlı otomobil satın alınırken nelere dikkat etmelidir? Galeride beğendiğim araç için "-Araç şahıs adına mı tescilli ? sorusuna "-Hayır. Galeri üzerine kayıtlı cevabını aldım." Daha önce şahıs adına kayıtlı araç satın aldım, ancak galeri üzerine kayıtlı araç ilk defa alacağım. Noter... vb işlemleri , noterde ve sonrasında yapılması ve bilinmesi gerekenler konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler,

• Hepsi aynı hiç fark yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normalde sirket adina kayitli arac satin alirken , satisi yapan firma imza sirkusu, tescil belgesiyle birlikte satis yapabilecek yetkili gonderir bu sahis satisi yapar ve surkette aliciya fatura keser. galeri adina kayitli arac satisi da boyle degil midir?

• kaansulan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hiç bir farkı yok. Hayırlı olsun.
  • noterde belirtilecek satis tutari nedir? kasko degeri mi? kararlastirilan tutar mi? galerici fatura kesece icin tutar konusunda farkli taleplerde bulunur mu?

• Ülkemizde ikinci el piyasası berbat durumda olsada bazen işini düzgün yapmaya çalışan galericilerde var, şayet araba galeri üzerine kayıtlı ise %1 den fatura keseceklerdi sana o kadar. aradaki tek fark bu
  • aracin kasko degeri 120.000tl benim anlastigim tutar 105.000tl . noterde hangi deger esas alinmali ve faturasi %1den kestirtilmeli?

• Galeri mi?

• evet galeriden

• kaansulan kullanıcısına yanıt
    46.000 liraya aldığım arabaya noter sözleşmesinde 41.000 tl yazdılar.Bir defa hata yaptım galeriden araç aldım ama bir daha tövbe olsun.Size de tavsiyem aciliyetiniz yoksa galeriden almayın direk satıcının kendisinden alın.Yok illede alacağım diyorsanız kesinlikle ekspertiz raporu alın ki ilerde pişman olmayın.Emin olun size söylediklerinin dışında kesinlikle bişeyler çıkacaktır.

• ilk defa galeriden alacagim, ekspertiz yetkili serviste yapilacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.