Şimdi Ara

*** OTO ELEKTRİK *** (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
25
Favori
385.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamunaleykum arkadaşlar araniza ankaradan yeni katildim.88 fume doganim var sarj lambasi direk yaniyor arac calisinca sonmuyor ama aku sarjda sıkınti yok.gostergeyi sok tak yaptim simdi hic yanmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehanfurkan0674

Selamunaleykum arkadaşlar araniza ankaradan yeni katildim.88 fume doganim var sarj lambasi direk yaniyor arac calisinca sonmuyor ama aku sarjda sıkınti yok.gostergeyi sok tak yaptim simdi hic yanmiyor

Şarj dinamosunun diyotları var üzerinde.O diyotlardan yapıyor şarj lambasının yanık kalması.Göstergeyi söktükten sonra bi daha yanmadıysa,göstergedeki ampulü ve soketleri kontrol edin.Oto elektrikçide diyotları değişirse arıza düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esasolanbu

herkese merhaba;
    aracimda bazi sorunlar var ve fikir sahiplerinden yardimlarini bekliyorum. aracimin hararet gostergesi hararet olmamasina ragmen yukarlara kirmiziya kadar cikiyor. ancak kaputu acinca ne bi.kaynama ne baska bir sey. hararet ibresi klima degil fani dahi acsam oynama yapiyor yukari cikiyor. ancak stop edip hemen tekrar kontak acinca olmasi gereken yere geliyor. akum yeni ve mars motorum sorunsuz oldugu halde aku yokmus gibi yelkenerek calisiyor. bu sorunlara karsin uzun arastirmalarim sonunda sorunun aracin sasi (-) sinden olduguna kanaat getirdik. akuden cikan eksi kutup motor bloguna monte edilmis sanirim. ama ordaki yas pas ve kurum sikinti cikariyor diye okudum. ben sasiyi oraya goturmeden yeterli kalinliktaki bi kabloyla baska nereden alabilirim ya da alabilirmiyim sorun olurmu eski montaj gene yerinde durucak. tesekkur ediyorum saygilar.

Göstergedeki oynama şasenin zayıflığındandır.Aracı bilmiyorum ama,göstergeyi söküp hararet göstergesine gelen şaseyi ya da göstergeye gelen ana şase kablosuna takviye ederseniz sorun düzelir diye umuyorum.Yani göstergeye giren şase kablosuna bi ek atıp aracın gövdesinde güzel şase alacak bi yere sabitlerseniz düzelir diye umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: elk_35

quote:

Orijinalden alıntı: esasolanbu

herkese merhaba;
    aracimda bazi sorunlar var ve fikir sahiplerinden yardimlarini bekliyorum. aracimin hararet gostergesi hararet olmamasina ragmen yukarlara kirmiziya kadar cikiyor. ancak kaputu acinca ne bi.kaynama ne baska bir sey. hararet ibresi klima degil fani dahi acsam oynama yapiyor yukari cikiyor. ancak stop edip hemen tekrar kontak acinca olmasi gereken yere geliyor. akum yeni ve mars motorum sorunsuz oldugu halde aku yokmus gibi yelkenerek calisiyor. bu sorunlara karsin uzun arastirmalarim sonunda sorunun aracin sasi (-) sinden olduguna kanaat getirdik. akuden cikan eksi kutup motor bloguna monte edilmis sanirim. ama ordaki yas pas ve kurum sikinti cikariyor diye okudum. ben sasiyi oraya goturmeden yeterli kalinliktaki bi kabloyla baska nereden alabilirim ya da alabilirmiyim sorun olurmu eski montaj gene yerinde durucak. tesekkur ediyorum saygilar.

Göstergedeki oynama şasenin zayıflığındandır.Aracı bilmiyorum ama,göstergeyi söküp hararet göstergesine gelen şaseyi ya da göstergeye gelen ana şase kablosuna takviye ederseniz sorun düzelir diye umuyorum.Yani göstergeye giren şase kablosuna bi ek atıp aracın gövdesinde güzel şase alacak bi yere sabitlerseniz düzelir diye umuyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba:

Yeni aldığım 93 model şahinde frene bastığımda dörtlüleri yada sinyalleri yaktığımda ışıklar kısılıyor. Yolda giderkende kasislerde yada ışıklarda anlık fren kullandığımda öndeki farlar komple sönüyor uzunları yakıp kısaya geçersem tekrar yanıyor. Acaba sebebi nedir? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

• 1998 model şahin s aracımın arızası var yardım eder misiniz
    Sorunum : bugün seyir halinde giderken sis farlarim kapandı (ama gösterge panelinde farlar açık gösteriyor)
    Ardından normal farlarimdada uzunlarim yanıyor ama kisalarim yanmamaya başladı merak ettim kaputu açtım far rolesini 2 tokatladiktan sonra kisalarim yandi ama 5 dk sonra yine kesti şehir içinde mecburen uzunlarla gittim eve kadar tamam farların sıkıntısı büyük ihtimal far rolesinden ama sis farlarim neden yanmiyor yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih.cino

1998 model şahin s aracımın arızası var yardım eder misiniz
    Sorunum : bugün seyir halinde giderken sis farlarim kapandı (ama gösterge panelinde farlar açık gösteriyor)
    Ardından normal farlarimdada uzunlarim yanıyor ama kisalarim yanmamaya başladı merak ettim kaputu açtım far rolesini 2 tokatladiktan sonra kisalarim yandi ama 5 dk sonra yine kesti şehir içinde mecburen uzunlarla gittim eve kadar tamam farların sıkıntısı büyük ihtimal far rolesinden ama sis farlarim neden yanmiyor yardım ederseniz sevinirim
    Arkadaşlar merhaba,

konuyu yeni gördüm ufak bi yardıma ihtiyacım var.
    arabam renault19
    2li cam kaldırma modülü almıştım. tek tetikleme kullanılabiliyor. ya - ya +

sorunum şu ki sol cama monte ediyoruz çalışıyor fakat sol cam + tetik çalışıyor demişti usta sağ cam - tetik bu yüzden sağ camı modüle dahil etmeye kalktığımızda sigortası atıyordu.
    bu elektrikçi yanlış işlem yapmış olabilir mi? yada böyle bir şey mümkün mü? çözüm bulabilir miyim?
    bu işlerden anlarım fakat bizzat el atmadım. eğer olumlu yorum yaparsanız kapıları açıp denemeler yapmak istiyorum.

cam kaldırma düğmeleri nasıl işliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afoR1zma -- 5 Kasım 2015; 11:18:13 >

• 95 Model şahin s seyir halinde frene basınca farlar sönüyor tekrar yanıyor. Sigortadan mıdır acep?
  • aracım 1.4 rna karburatorlu arka cam rezıstanslarımınn ustten 4 tel calısıyo sonrası yok kabloları kontrol ettım fakat bısı gorunmuyo kopuk kırık falan onceden ustteki ılk 4 tel calısıyodu suan dugmeye basınca sıgorta atıyo 20 amper sıgorta var bılgı verırsenın cok memnun olurum arkadaslar forumunuza yenı uye oldum acıl yardıma ıhtıyacım var
  • elk_35 kullanıcısına yanıt
    slm abi beniim arabanın kısa devrede sol far yanmıyor neden ?
  • Selam benim ford focus 1 var 99model dort kapida anahtarla acilik kapaniyodu buna uzaktan kumanda baglamak istedim arka kapinin Motor yaktim baska motor alip taktim kapilarin modul yandi dedim icimden simens marka onunda yenisi bulup taktim eski haline getiremedim anlicaniz eski halini arar oldum sorun nerdedir kafama cok takildi acil yardim ihticim var saygilarimla
  • Merhaba arkadaşımin 1980 model t stop murat 131'i var. Aracin göğsünü sokerken, 4 lu sinyal flasörunun soketleri birbirinden ayrılmis. Tekrar toplayamamis.suan sag sol sinyal ve dortluler yanmıyor. Bana bu soketin nasil baglanacagini gösteren bir sema veya farklı bi şekilde yardım etmeniz mümkün müdür?
  • ramcho06 R kullanıcısına yanıt
    Eğer bu şekilde ise bağlantı buna bakarak takabilirsin
     *** OTO ELEKTRİK ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: b.turan

Eğer bu şekilde ise bağlantı buna bakarak takabilirsin
     *** OTO ELEKTRİK ***
    mesajım bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi larKKral -- 18 Ocak 2016; 12:05:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: larKKral

mesajım bulunsun.

Alıntıları Göster
    merhabalar
    2010 model fiorino da dörtlü problemim var butun sıgortaları kontrol ettım sorun yok sınyallerım çalışıyor uzaktan kumanda ıle kapıları açıp kapadığımda sınyaller sağ sol ıkısıde çalışıyor ama araç ıcerısınden düğmeye bastığımda maalesef çalışmıyor dugmenın ıcını söküp kontrol ettım herhangı bır arıza goremedım yardımlarınızı bekliyorum tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe__06

merhabalar
    2010 model fiorino da dörtlü problemim var butun sıgortaları kontrol ettım sorun yok sınyallerım çalışıyor uzaktan kumanda ıle kapıları açıp kapadığımda sınyaller sağ sol ıkısıde çalışıyor ama araç ıcerısınden düğmeye bastığımda maalesef çalışmıyor dugmenın ıcını söküp kontrol ettım herhangı bır arıza goremedım yardımlarınızı bekliyorum tşkler

Alıntıları Göster
    İyi Akşamlar

Arkadaşlar arabam için ısı göstergeli ve led ekranlı saat aldım. Normalde çakmaklıktan çalışıyor ama kablo göründüğü için hoş durmuyor. 4 tane elektrikçiye gittim ama hepsi bir nevi başından savdı. İstediğim sigorta kutusunun oradan elektrik almak. Araçda ki lpg göstergesi için sigorta kutusundaki sigortaların birinden doğrudan elektrik almışlar. Benzerini yapayım dedim. Kontak ile devreye giren sigortalardan birinden elektrik aldım. Şaseyi de sigorta kutusunun yanındaki metal bir bölüme bağladım. Kontak açınca saat çalşmaya başladı. Renk vs araca ta uygun oldu. Aracı çalıştırınca bir koku farkettim ve saatin içinden plastik yanık kokusu geldi. Hemen çıkardım saati. Evde tel şarj cşhazına bağladım ve çok şükür cihazda sorun yok.

Nerede hata yapıyorum? Yanık olmasının sebebi volajın fazla gelmesi mi? Bunu önlemek için ne yapabilirim?

Aldığım saatin linki:http://www.hepsiburada.com/dreamcar-seyio-k-7-lcd-saat-ic-dis-termometre-alarm-p-OTEV8000692863244

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 14 Ocak 2016; 9:15:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcroper

Arkadaşlar merhaba:

Yeni aldığım 93 model şahinde frene bastığımda dörtlüleri yada sinyalleri yaktığımda ışıklar kısılıyor. Yolda giderkende kasislerde yada ışıklarda anlık fren kullandığımda öndeki farlar komple sönüyor uzunları yakıp kısaya geçersem tekrar yanıyor. Acaba sebebi nedir? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Aynı problem bende de var. Alternatör akımını (amperi) yükseltsek problem geçer mi? Ya da yükseltilebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrummerT3

quote:

Arkadaşlar merhaba:

Aynı problem bende de var. Alternatör akımını (amperi) yükseltsek problem geçer mi? Ya da yükseltilebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Akünün kutup başından + kablo gider. Direksiyon bakalitini söktüğünüzde kablo sokete gidiyor. Onu değiştin rengi kahverengi olur. Aküden itibaren kabloyu takip edebilirsiniz. Dilerseniz soketin diğer ucunu da değiştirebilirsiniz sigorta kutusuna gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paranormal Adam

quote:

Orijinalden alıntı: DrummerT3

quote:

Arkadaşlar merhaba:

Akünün kutup başından + kablo gider. Direksiyon bakalitini söktüğünüzde kablo sokete gidiyor. Onu değiştin rengi kahverengi olur. Aküden itibaren kabloyu takip edebilirsiniz. Dilerseniz soketin diğer ucunu da değiştirebilirsiniz sigorta kutusuna gider.

Alıntıları Göster
    Merhabalar 90 model doğan l aracım da ön sol taraftan ön sağ camı açıp-kapama düğmesini değişecektim.Ama değişirken sanırsam şahse yaptı ve cam açık-kapama düğmelerindeki ışıklar dahi yanmaz oldu yani hiç elektrik gelmez oldu.Sigortaya baktım ama cam açıp kapama sigortasını göremedim. isterseniz aşağıaki resme bakabilirsiniz.Bu konu hakkında acil yardım edebilir misiniz??
     *** OTO ELEKTRİK ***

• Forumda ilk mesajım yanlışım varsa kusura bakmayın. Benim 94 model astra aracımın şarj dinamosundan ses geliyor. Elektrik ile çalışan cam far gibi şeyleri açınca ses dahada artıyor sebebi nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _tolqa_

mahmut abi dün hallettim sinyali arka sinyalin ampulü ne olduysa yanmıyordu kıvılcım atıyordu oynattıkca değiştirdim sorun hallaldu..ama hala frenler yanmıyordu naptımsa bulamadım.sigortalara baktım sağlam hepsi. nese evin alışveriş işi vardı,dedim sonra hallederim.. giderken yolda sarı ışık yandı bende hızlıydım gaza baıp geçmektense durdum..durduğum anda arkamdan bir acı fren sesi geldi neyseki durabildi.ama bi kadın indi arabadan ''beyefendi fren lambalarınız yanmıyor az daha vuracaktım !!! '' dedi.neyseki 1 karış mesafeyle durmuş baya bi kızdım kendime hanfendiden özür diledim. direk sanayiye gittim normal frenler pek fark edilmiyor diye arka sisleride bağlattım siz siz olun fren lambalarınıza dikkat edin bunun kadın şöförü var yaşlı şöförü var...

Alıntıları Göster
    benimde bi sorum olucak çözücek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletirim,
    benim 94 şahinimde fan çalışırken çok akım çekiyor dolayıyla kablo ısınıyor sigortanın orası eriyor 2 dir erimiş sigorta değiştirdim.
    ne yapmam gerekiyor..

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.