Şimdi Ara

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
0
Favori
28.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: deadline

bu sefer yüklendi herşey tamam açılma olayı da çözüldü elma ekranı çıktı beyaz fakat altta yuvarlak dönerken yasak işareti geliyor ekranın ortasına açılmıyor

benden bu kadar eğer daha yeni bi sürümü çıkarsa onu denerim diğer arkadaşlara da kolay gelsin bu arada

Yardımların için sanada teşekkürler Settlers

Rica ederim. O yasak işareti, uyumsuz bir donanım olduğu zaman çıkar genelde. Donanımlarına uyan sürümün çıkmasını bekle. Bİrde tam olarak kaçıncı sürümü yükledin?

• söledim ya işte iDeneb v1 1 10.5.4 Leopard OSx86 bu sürümü yükledim. Ama uyumsuzluk war demekki gerçi customize'den gerekli ayarları da seçmiştim acaba hangisinde uyumsuzluk yaptı onu da bilmiyorum.
    şimdi de daha önceden indrdiğim amd uyumlu olan başka bi versiyonu deniyorum. O da 10.5.1 sürümü AMD için ama tam olarak açılımını hatırlamıyorum
  • Standart ayarlarla yükle istersen. Belki customizede ypatığın bir şeyden dolayı sorun çıkıyordur.

Ben yüklerken sadece harddiski formatladım ve yükledim. Başka hiç bir şeyi kurcalamadım. Hatta ilk denememde DVD kontrol ederken hata verdi, bir daha denediğimde onu atladım ve yükleme gerçekleşti.

Yüklemenin ardından yenidne açılınca bilgisayar Windows'taki gibi ufak tefek ayarlar için menü geliyor. Belki orayı yüklerken bir hata oluşuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Settlers

Standart ayarlarla yükle istersen. Belki customizede ypatığın bir şeyden dolayı sorun çıkıyordur.

Ben yüklerken sadece harddiski formatladım ve yükledim. Başka hiç bir şeyi kurcalamadım. Hatta ilk denememde DVD kontrol ederken hata verdi, bir daha denediğimde onu atladım ve yükleme gerçekleşti.

Yüklemenin ardından yenidne açılınca bilgisayar Windows'taki gibi ufak tefek ayarlar için menü geliyor. Belki orayı yüklerken bir hata oluşuyor.

hmmm customize'den de sorun oluyo olabilir. Diyelim öyle yükledm sora tekrardan bunun sesi war ekran kartı war onların driverleri yüklenemsi lazım bide onlarla uğraşıcam

zaten o ayar menüsü gelmiyor işte yok kullanıcı adı, klavye, saat seçimi bilmem ne işte yasak işareti çıkıyor. Şu an yüklemeye çalıştıımda da customize de sadece nvidia driver'leri vardı, benm ekran kartı zaten ati onu seçmedim. Şu an yüklüyo bakalım nasıl olucak. Olmazsa bide dediğin gibi iDeneb sürümünde customize'den hiç ayar yapmadan yüklemeyi deniyim.

• Ben hiç bir sürücü, ayar..vs yapmadım. Sadece ekran kartını tanımadı. Onu da sonradan tanıttım. Şu an gayet iyi çalışıyor.

Standart şekilde yani customize ile uğraşmadan yükleme yapınca sonucu bildirirsin artık. Merak ettim bende iyice :)
  • quote:

Ben hiç bir sürücü, ayar..vs yapmadım. Sadece ekran kartını tanımadı. Onu da sonradan tanıttım. Şu an gayet iyi çalışıyor.

Standart şekilde yani customize ile uğraşmadan yükleme yapınca sonucu bildirirsin artık. Merak ettim bende iyice :)

Tamam merak etme buraya kesin bildiricem Şimdi diğerinin bitmesine yarım saat fln kaldı onu bekliyorum. Dediğim gibi uzun sürüyo yüklenmesi onu da anlamış değilim hala

Bu da olmazsa Customize yapmadan direk diğerine geçicem onun sonuçlarını da bildiricem burda

• hahahaha bu sefer de 10.5.1 sürümünü yükledim herşey tamam ama ekranda görüntü yok sadece ara ara noktalar var ama açılıyor

Şimdi de iDeneb denicem customize'den ayar yapmadan bakalım olucak mı
  • Hehe ilerleme var desene :) Bekliyorum umarım sonuç zafer olur : P
  • quote:

Hehe ilerleme var desene :) Bekliyorum umarım sonuç zafer olur : P

Sonuç yine sıfır customize'den acaba hiç bi ayar seçmeyip sadece amd patch ve kernel seçsek ne olur ? bu seçeneği de bugün değil bşka bi zaman denicem çünkü beklemek ölüm gibi gerçkten anlatamam 2bçk saatten fazla nerdeyse sürüyo.
  • intel e2160 4gb ram li xp sp3 yüklü pc me mac osx kalyway 10.5.1 kurucam. şu anda indiriyor. c de windows kurulu. 50 gb lık d ise boş. oraya mac kurup da aynı anda kullanabilmek için neler yapmalıyım? boot olayı nasıl olucak? mesajlara bakınca çok karışık oldugu belli oluyor :)) bi programa falan ihtiyaç var mı yoksa direk d ye mi kurayım?
  • Bende şimdi kalyway 10.5.2 indiriyorum ama 10.5.1ini de indiricem nolur nolmaz diye =)
  • @deadline kalyway ile dene hiç bir ayar yapmadan.

Bu akşam yaşadığım tecrübeyi sizle paylaşayım:

Kasa içinde IDE için fazla yer kalmadı, iki hakkımı DVD-RW ile doldurdum. Şu an birini deaktif ettim. Çünkü ilk yüklediğim MacOS IDE bir hddde bulunuyor.

Neyse bugün bir tane SATA 80gb lık hdd buldum. İlkini yüklediğim gibi dvdden boot etmek istedim, fakat okuma yazma hatası verdi. Daha önce yüklü olan MacOS ile formatladım. Tekrar denedim yüklemeyi yine aynı hata. Bu kez Macosun yüklü olduğu IDE hdd yi yeni formatladığım SATA hddyi aynı anda tanıdım. Bu kez sorunsuzca yüklemeyi yaptım :)

DVD IDE'ye yükleme yapacğaını sandı ama ben yükleme ekranında SATAyı seçtim. Şu an gayet güzel çalışıyor. Fakat daha önce hallettiğim ekran kartı sorunun bu kez halledemedim. Birde her restartta klavye çalışmıyor. Kabloyu söküp tekrar takmak gerekiyor.

@tolgaustun88, dual boot olayı basit aslında. Ben istediğim sistemi seçip yükletiyorum. Küçük bir dosya ve boot.ini de yapılan değişiklikle bu mümkün. İstersen yüklemeyi yaptıktan sonra anlatayım detaylıca. Şu an biraz etrafım dağınık konsantre olamıyorum :) Olmadı sakin kafayla yazayım yarına :)

Bu arada imkanın varsa harici bir hdd ye yükle.

Ekleme: Bu mesajı yeni yüklediğm MacOS'tan atıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Settlers -- 15 Ekim 2008; 0:05:12 >

• tamam gece insin sonra olmazsa sorarım ben.. :) harici hdd ye kurmanın ne avantajı olucak ki? onu anlamadım benim 50 gb lik d boş zaten herşeyi 360gb lık e ye attım. d yi mac e ayırdm. öle de olmaz mı?
  • Olur tabi neden olmasın. Ben biraz pimpirikliyim. Windoz mindoz çöker ilk defa denne bir sistme o sorun çıkarabilir. HDD içindekiler gümlemesin diye sadece bir tedbir olarak :) Bu arada erkan kartını hallettim nihayet :)

Dual boot olayı içinde Windoza döneyim oradan bilgileir vereyim :)

Windoz=Windows :P
  • MacOS ve Windows Dual Boot:

Aşağıdaki dosyayı indirip Windows'un yüklü olduğu sürücye kopyalayın. Daha sonra boot.ini dosyasını (ki bu dosya gizlidir) açarak aşağıdaki satırı en sona ekleyin. Her ihtimale karşı boot.ini dosyasının bir yedeğini almanızı öneririm. Kolay gelsin.

http://rapidshare.de/files/40680796/chain0.html

Son satıra eklenecek kod:

C:\chain0="Mac OSX"
  • dediğin dosyayı indirip c ye attım ancak bilgisayarda gizli dosyaları açtıktan sonra boot.ini dosyasını arama dan arattım. bulunamıyor. sadece windows \pss dosyasında boot.ini.backup var. nerdedir bu dosya?
  • quote:

@deadline kalyway ile dene hiç bir ayar yapmadan.

Bu akşam yaşadığım tecrübeyi sizle paylaşayım:

Kasa içinde IDE için fazla yer kalmadı, iki hakkımı DVD-RW ile doldurdum. Şu an birini deaktif ettim. Çünkü ilk yüklediğim MacOS IDE bir hddde bulunuyor.

Neyse bugün bir tane SATA 80gb lık hdd buldum. İlkini yüklediğim gibi dvdden boot etmek istedim, fakat okuma yazma hatası verdi. Daha önce yüklü olan MacOS ile formatladım. Tekrar denedim yüklemeyi yine aynı hata. Bu kez Macosun yüklü olduğu IDE hdd yi yeni formatladığım SATA hddyi aynı anda tanıdım. Bu kez sorunsuzca yüklemeyi yaptım :)

DVD IDE'ye yükleme yapacğaını sandı ama ben yükleme ekranında SATAyı seçtim. Şu an gayet güzel çalışıyor. Fakat daha önce hallettiğim ekran kartı sorunun bu kez halledemedim. Birde her restartta klavye çalışmıyor. Kabloyu söküp tekrar takmak gerekiyor.

@tolgaustun88, dual boot olayı basit aslında. Ben istediğim sistemi seçip yükletiyorum. Küçük bir dosya ve boot.ini de yapılan değişiklikle bu mümkün. İstersen yüklemeyi yaptıktan sonra anlatayım detaylıca. Şu an biraz etrafım dağınık konsantre olamıyorum :) Olmadı sakin kafayla yazayım yarına :)

Bu arada imkanın varsa harici bir hdd ye yükle.

Ekleme: Bu mesajı yeni yüklediğm MacOS'tan atıyorum :)

tamamdır şu an 2side iniyor 5.2 de 5.1 de yarına inimş olur 2side. direk ayar yapmadan denicem bakalım umarım olur. Bu arada ilk olarak hangisini deniyim direk 10.5.1 olanı mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgaustun88

dediğin dosyayı indirip c ye attım ancak bilgisayarda gizli dosyaları açtıktan sonra boot.ini dosyasını arama dan arattım. bulunamıyor. sadece windows \pss dosyasında boot.ini.backup var. nerdedir bu dosya?

Ben dosya yöentim yazılımı kullanıyorum onla sorunsuz buldum. Windows güvenlik nedeniyle çok sıkı koruyor o dosyayı. Sonuçta sistmein açılmasını o sağlıyor. Adres satırına şunu yaz Windowsun c sürücüsüne yükü olduğunu varsayıyorum.

C:\boot.ini

O zaman dosya karışına gelecektir. Önce dsoyayı farklı kaydet de. Kayderkende isim.ini diye uzantıyı ekleyip kaydet. Tekrar C:\boot.ini kısa yolu ile dosyayı çalıştırıp bir öncekimesajdaki adımları uygula.

@deadline, bende 10.5.2var. istersen direk onu dene.

• quote:

@deadline, bende 10.5.2var. istersen direk onu dene.

kalyway'i yüklemeye başladım heyecanla sonucu bekliyorum umarım bu sefer olur
  • Umarım olur, bak benide heyecan sardı :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.