Şimdi Ara

OSMANLI PADİŞAHLARININ ÖLÜM SEBEPLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

quote:

Orjinalden alıntı: Cehennemmarşı

quote:

Orjinalden alıntı: Bindalmg

Genç Osman'ı da Yeniçeriler öldürdü.

Ölüsünü istediler sadece. Ölüsünü de boğup verdiler zaten. Yavuz Sultan Selim' in sırtına çıkan çıbanda büyük ihtimalle Ur' du.

işkence yapılarak yeniçeriler tarafından öldürüldü.

Osmanlı padişahları boğdurularak öldürülmüştür işkence gibi birşey kattiyen yoktur nerden duydunuz bu havadisi bilmiyorum ama Osmanlı da hanedan soyundan gelen kişilerin kanları kutsal sayıldığı için yere dökülmez boğarak öldürülür bahsettiğiniz üzere işkence YOKTUR.Ayrıca Abdülaziz intihar etmemiştir .Yıldırım Bayezit ise bir rivayete göre yüzüğündeki zehri içmiştir ama tam sebebi bilinmiyor halen

Yahu 2. Selim cariye kovalarken falan ölmemiştir kendinize gelin ya bu Avrupalı tarihçilerin Osmanlıyı Karalama politikasıdır

boğdurularak öldürülür ama bunu padişah böyle yapar olayın hukuğu böyledir yeniçeriler için aynı şeyi söyleyemeyiz hatta bir yerde tecavüz edilmiş fln diye duydum yeniçeriler o dönemde gerçekten yoldan çıkmıştı

ayrıca yıldırım beyazıt yüzüğünde zehiri içerek fln ölmemiştir her padişah yüzüğünde zehirmi taşıyordu palavra bunlar

• Kanuni Sultan Süleyman'da gut hastalığına yakalanıp öldü diye biliyorum ama burada ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

quote:

Orjinalden alıntı: Cehennemmarşı

quote:

Orjinalden alıntı: Bindalmg

Genç Osman'ı da Yeniçeriler öldürdü.

Ölüsünü istediler sadece. Ölüsünü de boğup verdiler zaten. Yavuz Sultan Selim' in sırtına çıkan çıbanda büyük ihtimalle Ur' du.

işkence yapılarak yeniçeriler tarafından öldürüldü.

Osmanlı padişahları boğdurularak öldürülmüştür işkence gibi birşey kattiyen yoktur nerden duydunuz bu havadisi bilmiyorum ama Osmanlı da hanedan soyundan gelen kişilerin kanları kutsal sayıldığı için yere dökülmez boğarak öldürülür bahsettiğiniz üzere işkence YOKTUR.Ayrıca Abdülaziz intihar etmemiştir .Yıldırım Bayezit ise bir rivayete göre yüzüğündeki zehri içmiştir ama tam sebebi bilinmiyor halen

Yahu 2. Selim cariye kovalarken falan ölmemiştir kendinize gelin ya bu Avrupalı tarihçilerin Osmanlıyı Karalama politikasıdır

Timur Ankara Savaşında Bayezit i esir almış, kölesi gibi kafeslerde süründürmüş.Bunun üzerine yüzüğündeki zehir i içmiş

• Hocam benim bahsettiğim yeniçeri de olsa padişah da olsa bir genelek görenek var o topluma yerleşmiş o yüzden yeniçeriler de boğarak öldürmüştür padişahları bu sadece kardeşlerin birbirini öldürme meselesi değil yani bir usul nizam vardır koskoca padişahı öyle katlederek öldürmek yoktur bide iyice abartıp tecavüz demişsin resmen bir hakarettir bu ne demek tecavüz hocam ya şok oldum okuyunca resmen
  • 2. selim 1574 te hamamda oturak aleminde eğlenirken sarhoş kafayla bir cariyeyi
    kovalarken düşüp başını çarparak öldü.

yabancı tarihçiler bunu ne bilecek. tabiki osmanlı tarihçileri bunları yazıyordu.

2. selim yalnız öldüğü anda değil her zaman sarhoştu. son günlerinde akli dengesi de
    bozulmaya başlamıştı.
  • osm padişahlarının boğularak öldürülmesinin tek nedeni kanlarının kutsal sayılmasından'dır. tarih hocamız öyle söylemişti
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.