Şimdi Ara

Oscar ödüllü Taika Waititi, Apple MacBook klavyelerini eleştirdi: “Yazmak imkansız, PC’ye dönmek istiyorum”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İlk Oscar ödülünü aldıktan sonra gazetecilerle konuşan Taika Waititi, yazarların yapımcılardan sonraki ürünlerde ne talep etmelerine yönelik gelen soruya Apple laptoplarına laf atarak cevap verdi. 

“Apple o klavyeleri düzeltmek zorunda” dedi ve ekledi, “Yazmak imkansız ve daha da kötü hâle geldi. Bu durum, beni PC’ye geri dönmeye zorluyor. Çünkü PC klavyeleri tepki vererek parmağınızı ittiriyor. Apple klavyeleri korkunç.”

Ayrıca Bkz.Android cihazlarda kritik Bluetooth açığı: Verileriniz çalınabilir!

Konuşmasının devamında omzunda problemler olduğunu da söyleyen Waititi, çok yazı yazmaktan ve Apple klavyelerinin çok kötü olmasından ötürü sıkıntı çektiğini belirtti. Waititi’nin yakın zamanda düzeltilen 16 inç MacBook Pro modelini mi kullandığı yoksa diğer kelebek anahtarlı modelleri mi kullandığı bilinmiyor. Apple’ın içerik üreten ve Oscar almaya layık birinden aldığı bu tarz eleştiriler ise firmanın hedef kitlesindeki memnuniyetsizliği açık şekilde dile getirmiş oldu. 

• Tuşlara yanlış basıyordur :)

• Gecenlerde bay mesut yeni klavyeyi ove ove bitirememisti. Bak sen su ise?..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanırım kelebek klavye denilen klavyeden bahsediyor. Bende 2017 Macbook Pro bilgisayarımda bu klavyeyi kullanıyorum. Açık ara hayatımda kullandığım en berbat klavye.
  • apple hisseleri düşüş yaşarsa bilin ki bu adam sebeptir ;)

• 16 inc ile gelen klavyeler bence gayet iyi.
  • Klavye ne kadar incelirse böyle bir sonuç çıkar. Fakat kendisinin 16 inç Macbook Pro'dan veya mekanik klavyelerden haberi de olması lazım. Gündem olmak istemiş abimiz 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Klavye ne kadar incelirse böyle bir sonuç çıkar. Fakat kendisinin 16 inç Macbook Pro'dan veya mekanik klavyelerden haberi de olması lazım. Gündem olmak istemiş abimiz 😂
    Adamin filmi dün Oscar ödülü aldi. Hani gündemde zaten suan kendisi
  • bkadem B kullanıcısına yanıt
    bilgisayarı yanlış şekilde tutmuştur.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim, filminin başarısıyla değil başka bir magazinsel bir durumla gündem olmasıydı. Zira sinemayı "yeterince" takip etmediğimden kendisinden bu açıklaması sayesinde haberdar oldum.

• doğru söylemiş , 2016 ve sonrası kasalar da klavye iyi değil , ben asus kablolu klavye kullanıyorum macbook'da şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drjacob -- 11 Şubat 2020; 9:24:54 >
  • Yalnızca klavye değil minik mouseları da kullanımı zor ve bileğimi acıtıyordu, bir mouse ne kadar küçük ise o kadar zor kontrolü var benim için. Klavye tuşlarının ise çok küçük ve basma hissi vermemesi yazanı zorlar açıkcası. Mac ürünleri bu yüzden hep kasmıştır.

• Büyük ihtimal 13 inch Macbook Pro 2016-2017 kullanıyor yeni model yoktur bunda o klavyelerde hata var Apple 4.nesil kelebek tip klavyeye Macbook Air yeni modeli ile geçti 16 inch Macbook Proda ise makas tip yeni klavye var bu 2 klavyede iyi ama bu yeni tip makas klavye bundan sonra standart olucak buna Magic keyboard deniliyor 16 inch MacbookProda kullandım mükemmel bir klavye gidin inceleyin yazma sessizliği konforu on numara.

• 1 senedir macbook pro kullanıyorum, ondan önce hep pc kullandım. Pro klavyesi çok iyi. Ayrıca masaüstü için Apple klavye aldım. Ondan da memnunum. Kopyala gibi tuş kombinasyonu Apple da alışınca daha iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.